مرکز مشاوره و روانشناسی

رواندرمانگر و روانشناس اطفال

 

رواندرمانگر و روانشناس اطفال پسندیده

رواندرمانگر و روانشناس اطفال کیست؟

دامنه کار رواندرمانگر و روانشناس اطفال عمدتا مدرسه‌ها، جایگاهها (ی) مشاوره ، یا خدمات مشاوره‌ای خصوصی و دولتی دیگر برای بچه‌های (اطفال) است.

۱ رواندرمانگر و روانشناس اطفال باید ظرفیت ارتباطی با درمانگر خود را داشته باشد این ظرفیت ارتباطی شامل مولفه اهایی چون تحکیم اعتماد و بهبودی در طفل است. او بایست با شناختن بخش زیادی از مسائلی مانند اوتیسم بچه‌های (اطفال) ، بیش فعالی آن‌ها، سوء استفاده ، تروما ، دشواریها و اختلالات ذهنی (روانی) ، عدم توانایی در فراگیری ، نیازهای ویژه (خاص) و رفتارهایی مانند قلدری و لجبازی ، پرخاشگری و غیره در مقابله با بچه (کودک) اشراف داشته باشد.

اشتیاق برای مراقبت و درمان

 

از بایسته‌های بنیادی دیگر برای ۱ رواندرمانگر و روانشناس اطفال بودن، شور و اشتیاق حقیقی برای نگهداری از بچه‌های (اطفال) و نیازهای آن‌ها است. انسان‌های بالغ و مهربان بیشتر توانمند به رابطه گرفتن و بازی با بچه‌های (اطفال) هستند این یاری به لذت بردن بچه (کودک) از درمان و پروسه درمان لازمه ۱ مشاور بچه‌های (اطفال) است.

 

امانت داری از دیگر خصوصیات روانشناس پسندیده

 

۱ مشاور و رواندرمانگر و روانشناس اطفال باید ۱ نیرومندی ذاتی برای بدست اوردن اعتماد بچه (کودک) و خانواده او را داشته باشد.

بطوری که با او حس آسایش و راحتی بکنند و مسائل شخصی و احساسی خود را بی هیچ اندک و کاستی و یا احتیاط و خجالتی با او در میان بگذارند ۱ روانشناس پسندیده همواره باید حریم خصوصی درمانگر و خانواده‌اش را حفظ کند و آن را موضوع گفتگوی خود با همکاران خود نکند.

 

تخصص رواندرمانگر و روانشناس اطفال

 

۱ رواندرمانگر و روانشناس اطفال باید دارای توانایی و تخصص در مسایلی باشد که بچه (کودک) با آن مواجه میشود تا قادر باشد موثر‌تر با او برخورد کند. به عنوان نمونه ۱ بچه (کودک) ناتوان در فراگیری مستلزم مشاوره گرفتن از ۱ روانشناس مدرسه متخصص در تکنیک‌های یاری به بچه‌های (اطفال) در کلاس درس است.

مهارت‌های تخصصی برای رابطه به این معنی است که روانشناس بداند در موقع مشاهده طفلی که مساله‌ای برای او پیش آمده است چگونه سوالات درست را از او بپرسد و چگونه داده‌های منتج از پاسخهای طفل را تجزیه و تحلیل کند.

شبکه ارتباطی قوی

 

۱ مشاور باید قادر باشد مضاف بر بچه (کودک) با شبکه وسیعی از افرادی که در پشتیبانی از بچه (کودک) موثرند، رابطه برقرار کند.

به عنوان مثال گاهی پیش میاید که مشاور بایست با معلمان مدرسه بچه (کودک)، دکتر او و پدر و مادرش و سایرینی که به طوری در یاری به درمان کامیاب بچه (کودک)، اثربخش باشند، رابطه برقرار کند.

در مجاور همه این گزینه‌ها، صبر، همدلی و شنونده پسندیده بودن از شالوده‌های اساسی شخصیت ۱ مشاور و روانشناس پسندیده است.

آشنا شدن با برخی ویژگی‌هایی که هر کانون مشاوره‌ای باید داشته باشد، امکان دارد یاری رساند تا در صورت فقدان آنها در تصمیم خود برای مراجعه در نخستین مهلت تجدیدنظر کنید.

دقت داشته باشید ویژگی‌هایی در این نوشته معرفی میکنیم که غالب آنهارا در یک‌بار مراجعه می‌توانید بازشناسی (تشخیص) دهید و از سویی حداقل‌هایی هستند که هر فردی در این حوزه مشغول به کار است موظف به ملاحظه آن‌هاست.

پس چنانچه کانون مشاوره‌ای که به آن مراجعه کرده‌اید یا مشاور و روانشناسی که از او وقت گرفته‌اید این مسئله‌ها را ملاحظه نمی‌کند، پسندیده‌تر است هر چه سریع‌تر در تصمیم خود تجدیدنظر کنید.

 

در مورد یک مرکز مشاوره خوب بیشتر بدانید:

 

وقت‌دهی نامشخص

چنانچه مرکزی به شما وقت دقیقی نمی‌دهد و می‌گوید بین ساعت چهار تا هفت بعدازظهر مراجعه نمایید و پس از مراجعه هم مجبورید به عنوان نمونه تا نه شب درانتظار بمانید و در نهایت هم با عجله با مشاور یا روان‌شناس در طی ده، پانزده‌دقیقه گفتگو کنید.، در برگزیدن خود شک کنید.

برنامه‌ریزی درست برای وقت‌دهی مناسب به مراجعین یکی از ابتدایی‌ترین اصول حرفه‌ای است و مشاور یا روان‌شناس به هر میزان هم معروف و مشهور و کار درست باشد، موظف است برای شما به‌درستی وقتی را اختصاص دهد.

وقتی بین نیرو (انرژی) و زمانیکه صرف و خدماتی که اخذ انجام می‌دهید (می کنید) تناسبی وجود نداشته باشد، احتمال ایجاد سرخوردگی در شما بالاتر رفته و شانس بهره‌گیری از جلسات مشاوره به‌شدت کاهش می‌یابد.

 

مشاوره غیررسمی

هیچ مشاور یا روان‌شناسی که به اصول حرفه‌ای آشنا باشد، با مراجعین خود در فضاهای غیررسمی به طور مثال پارک، خیابان یا اتومبیل قرار ملاقات نمی‌گذارد.

چنانچه روان‌شناس یا مشاوری به بهانهٔ نقصان (کمبود) وقت به شما چنین پیشنهاداتی داد، اندکی به کیفیت خدماتی که اخذ خواهید کرد، شک کنید.

با این وجود چنین قرارهایی امکان دارد، به روابط دوگانه بین مشاور و مراجع منتج شود.

 

مرکز مشاوره و روانشناسی جایروس (آلومینا ) آماده ارائه خدمات غیردارویی و دارویی توسط متخصصین روانشناسان حرفه ای می باشد جهت کسب نوبت ویزیت اینجا کلیک کنید

 

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *