سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

قبل از ازدواج این متن را بخوانید

مشاوره ازدواج

ضرورت مشاوره ازدواج

ازدواج یک رابطه متعهدانه جدی است که مشاوره ازدواج در موثر بودن آن می تواند مفید واقع شود. این روزها میزان طلاق به قدری افزایش یافته است که به نظر می­ رسد یک بدفهمی در رابطه با ازدواج وجود دارد. شاید لازم باشد قبل از ازدواج ما یک درک واقعی از خودمان و نیازهایمان داشته باشیم. به همین دلیل است که بایستی در رابطه با مشاوره ازدواج اطلاعات کسب کنیم.

در مشاوره ازدواج شما فرصت این را پیدا می کنید تا در رابطه با موضوعات کسل کننده و دشوار مانند مسائل مالی و موضوعات مهم همچون مهارت­های ارتباطی و چگونگی مدیریت کردن اختلاف نظرها آموزش ببینید.

مشاوره ازدواج

در ابتدای رابطه شما در دوران ماه عسل آن ارتباط به سر می برید. منظور از ماه عسل دوره ای است که از منظر زوجین همه چیز خوب است و زوجین همراه و همدل می باشند. با گذشتن این دوره یکدیگر را بهتر می شناسید و به ناچار تفاوت های فردی شما خودش را نشان می دهد.  کاملاً طبیعی است که افراد با همسرانشان تفاوت هایی دارند اما موضوع اصلی پذیرش این تفاوت ها و نحوه برخورد افراد با این آنها می باشد. ازدواج به یک سطح بالایی از تعهد و فهم دیگری نیاز دارد. بنابراین بسیار ضروری است که زوجین قبل از ازدواج دوره های مهارت­های ارتباطی را بگذرانند.

زمانی که شما با کسی زندگی می­ کنید و هر روز او را می بینید احتمال اختلاف نظر بالا می رود. شما قادر نیستید که از تمامی اختلاف نظرها در آینده جلوگیری کنید اما داشتن جلسات مشاوره ازدواج به شما این امکان را می دهد که موضوعات را بشناسید.

در واقع اگر شما وارد یک رابطه طولانی مدت شوید و از مشکلات بالقوه رابطه آگاه باشید؛ یک گام جلوتر خواهید بود. بنابراین بهتر است که در رابطه با آن اطلاعات کافی را کسب کنید. ضمن آن که شما فرصت این را خواهید داشت که در مقابل مشاور با تجربه در رابطه با موضوعات دشوار صحبت کنید.

آیا تصمیم دارید ازدواج کنید؟ به نظرتان مشاوره ازدواج برایتان مفید نخواهد بود؟

لینک منبع: https://www.psychologytoday.com/us/blog/panic-life/201711/you-get-married-read

 

زهرا بابایی کاندیدای دکتری تخصصی روانشناسی بالینی دانشگاه شهید بهشتی


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

بدون نظر
  1. ناشناس می گوید

    امتیاز بینندگان:5 ستاره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: