فکر می کنید ورزش در درمان افسردگی بی فایده است؟

 

آیا ورزش در درمان افسردگی “بی فایده”  است؟

در مطالعات فراوانی نشان داده است که فعالیت های بدنی میت واند به بیماران افسرده کمک کند و مداخله فیزیکی خاص یک نوع درمان در معمول در انگلستان می باشد و با توجه به بررسی علائم محققان از دانشگاه بریستول در انگلستان دریافته اند که فعالیت های فیزیکی به طور قابل توجهی علائم افسردگی را کاهش میدهد.

 

افسردگی فصلیدر این مطالعه ، طحی را به بیماران افسرده ارائه داده اند که بر اساس نیاز های فردی و بسته به محیطی که در ان زندگی می کنند باید فعالیت های بدنی طولانی مدتی را انجام دهند .

 

این بررسی ها بر روی گروه مورد نظر 12 ماه انجام شد و میزان افسردگی آنها توسط پرسشنامه افسردگی بک مورد اندازه گیری قرار گرفت و حتی از افراد خواسته شد تا خاطرات روزانه خود را یادداشت کنند که البته به اندازه کافی قابل اعتماد و دقیق بوده است.

 

 

شرکت کنندگان حق انتخاب برای روش های درمانی خود داشتند این روش ها شامل : داروهای ضد افسردگی ، مشاوره و ورزش

یکی از ویژه گی های بارز این مطالعه این بود که افراد آزادانه حق انتخاب روش درمانی خود را داشتند و البته آنهایی که ورزش را انتخاب کرده بودند به انجام این کار تشویق می شدند.

مطالعات نشان داد افرادی که در فعالیت های شدید یا متوسط برای 150 دقیقه در هفته تشویق میشدند و انجام می دادند تنها 10 دقیقه حملات و علائم افسردگی سراغ انها می امد.

همچنین نتایج ، شواهدی را که مبنی بر کاهش دارو باشد را نشان داد البته این مطالعه این نتیجه را به ما نمی دهد که ورزش کاملا افسردگی را بهبود می بخشد بلکه  از این مطالعه می توان نتیجه گرفت که کنترل علائم افسردگی را برای افراد مبتلا تسهیل می بخشد .

 

ورزش 12

ورزش کردن و انجام فعالیت های بدنی باید حداقل 3 جلسه در هفته و مدت زمان 45 دقیقه تا 1 ساعت بیش از 10 تا 14 هفته باشد تا بتواند نتایج مثبتی را به ما بدهد.

ورزش و دیگر اشکال فعالیت های بدنی گزینه های درمانی نسبتا ارزان و غیر مضر هستد که اثرات جانبی دارو را ندارند.

 

 

 

 

 

 

منبع:

medicalnewstoday

 

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ( روانشناس ،نوروتراپیست و مترجم)


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *