عوامل مزاحم در رشد خلاقیت

 

خیلی از مواقع والدین با مرکز تماس گرفته و در مورد تست هوش و کلاسهای افزایش خلاقیت سوالاتی می پرسند ، این خیلی خوب است که از سنین پائین ، والدین به فکر ارتقاء عملکرد ذهنی و جسمی کودکشان هستند اما فکر نمی کنید که بهتر است در ابتدا عوامل مزاحمی که میتواند مانع از رشد خلاقیت شوند را بشناسید ،  ما در این مقاله سعی بر آشنایی والدین در شناخت عوامل مزاحم داریم.

خلاقیت 1

الف ) منع کودکان از خیالبافی

بسیاری از والدین خیال بافی در کودکان را نشانه عدم سلامت می پندارند در حالی که خیال بافی هم چون بازی در یک نقش تخیلی و گفتن داستان های تخیلی ، کشیدن تصاویر عجیب نشانه هایی از خلاقیت در کودک است  چرا که پرداختن به تفکر منطقی و خلاق زمانی میسر است که کودک از لحاظ ذهنی پیشرفت کرده باشد.

ب) سرکوب قوه کنجکاوی کودک:

عامل دیگری که مانع رشد تفکر خلاق در کودک میشود سرکوب کردن قوه کنجکاوی او می باشد .

او تمایل زیادی به تجسس در اشیاء دارد این گرایش پایه و اساس خلاقیت اوست .پس ایجاد هر گونه محدودیتی در مسیر کنجکاوی کودک به منزله محدود کردن راه پرورش خلاقیتش می باشد.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *