عملکرد کلسترول خوب خون خود را بهبود دهید

عملکرد کلسترول خوب خون خود را بهبود دهید

لیپوپروتئین با تراکم بالا یا HDL، معمولاً به عنوان کلسترول خوب شناخته شده است، برای اینکه این کلسترول به طریقی از انسداد رگ های خونی جلوگیری می کند و به این طریق به پیشگیری از بروز حمله ی قلبی کمک می کند. HDL همچنین به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند والتهاب را کاهش می دهد، اما تنها داشتن سطح بالایی از HDL در خون ، ممکن است کافی نباشد.

محققان دانشگاه یو سی ال ای اشاره می کنند که حتی در سطح مطلوب، HDL ممکن است در مردانی که ورزش نمی کنند، و همین طور در کسانی که اضافه وزن دارند،  به خوبی عمل نکند و خطر ابتلا به بیماریهای قلبی افزایش  یابد.

برای آزمایش این موضوع ، تیم تحقیقاتی 90 مرد بین سنین 18 تا 30 سال را که به طور منظم ورزش می کردند را به سه گروه تقسیم کردند: مردان لاغری که حداقل 4 بار در هفته تمرینات کم کردن وزن را انجام می دادند، مردان دارای اضافه وزن که همان کار را انجام می دادند و مردان دارای اضافه وزن که هیچ تمرینی روتین و ساختاریافته ای به منظور کاهش وزن انجام نمی دادند.

محققان قدرت عضلانی مردان و ضخامت شریان کاروتید( نشانه ای از بیماری قلبی) و نمونه خون برای شاخص های مختلف بیماری قلب، شامل ترگلیسرید، پروتئینC- reactive و هورمونهای جنسی  را مورد بررسی قرار دادند.
این شاخص ها به آنها کمک کرد تا چگونگی عملکرد خوب HDL به عنوان یک آنتی اکسیدان را اندازه گیری کنند.
نتیجه گیری: به نظر می رسد تمرینات منظم وزن عملکرد HDL را بهبود می دهد و در برابر بیماریهای قلبی حتی در افرادی که اضافه وزن دارند محافظت می کند. این تحقیق اشاره می کند آمادگی جسمانی ممکن است بهترین معیار عملکرد سالم HDL، بعلاوه مقابله با خطر ابتلا با بیماریهای قلبی می باشد.

 

منبع:

drweilblog

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، نیازی به مراجعه حضوری یا حتی نیازی به تماس تلفنی هم ندارید! با خرید این دوره که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است

می توانید بی خوابی تان را برای همیشه و بدون دارو درمان کنید (کلیک کنید)

 

درمان بی خوابی بدون دارو با 77 روش علمی و قطعی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x