علل بروز آلزایمر و درمان آن

آیا میتوان این بیماری را به روش های غیردارویی درمان نمود ؟

الزایمر 3

هم اکنون روش جدیدی ابداع شده است که نیازمند همکاری بین پزشک ,پرستاران و حتی خود بیمار است و شامل این مراحل میشود :

  • ابتدا افرادی که با بیمار  زندگی میکنند باید توضیح دقیقی در  خصوص زمان ,مکان و دلایل بروز علائم بدهند وشدت ان و حتی عوامل تحریک کننده ان را مشخص سازند تا پزشک بتواند تشخیص بهتری دهد 
  • سپس پزشک باید در خصوص تمام عوامل محیطی و ارثی موثر بر بیمار بررسی نماید .به عنوان مثال بسیاری از بیماری ها خود باعث بروز این علائم میشوند و یا بیخوابی را افزایش میدهند .همچنین کمبود نور در خانه و بسته بودن تمام پنجره ها و عوامل مشابه میتواند استرس و نگرانی این بیماران را افزایش دهد .
  • سپس پزشک مربوطه با همکاری دیگر پرسنل باید برنامه ای را ترتیب دهد که طی ان علائم بیمار کاهش یابد و از بروز مشکلات دیگر در اینده هم پیشگیری شود مانند ایجاد یک برنامه روتین برای بیماری و اموزش اطرافیان وی .
  • در نهایت پزشک برنامه را ارزیابی میکند و میزان تاثیر گذاری ان را مشخص میسازد و در صورت نیاز ان را تغییر میدهد .

این روش تاثیر بیشتری از دارو هایی مانند هالوپریدول  و دیگر دارو های تجویز شده دارد که خود خطر مرگ را افزایش میدهند .گاهی اوقات این دارو ها موثر میباشند مثل زمانی که بیمار به خود و یا اطرافیانش اسیب میرساند همچنین دارو های ضد افسردگی برای درمان علائم ان در این بیماران موثر است ولی به طور کلی بهتر است که ابتدا درمان های دیگر امتحان شود و در نهایت از دارودرمان استفاده شود .

این افراد باید تحت تست های فیزکی هم قرار گیرند تا مشخص شود که مشکلات فیزیکی تاثیری بر وخامت شرایط روحی فرد دارد و یا خیر .مشکلاتی مانند دندان درد ,عفونت ادراری ,گرسنگی و تشنگی و یا استعمال دارو های دیگر میتوانند وضعیت این بیماران را بدتر نمایند .بنا براین با درمان این حالت ها وضعیت کلی بیمار هم بهبود می یابد .

عوامل محیطی مانند بلند بودن صدای تلویزیون ویاسر و صدای زیاد در خانه و یا حتی عدم وجود نظم و روتین مشخص در وخامت بیماری آلزایمر نقش مهمی دارند .

افرادی که از این بیماران نگه داری میکنند باید در دوره های اموزشی مربوطه شرکت نمایند تا بتوانند ارتباط صحیحی را با بیمار برقرار نمایند و همچنین توقعی منطقی از وی داشته باشند .

پخش موزیک های ارام بخش در خانه و یا شرکت دادن بیمار در فعالیت  های ساده و روتین مانند در بهبود وضعیت وی موثر هستند .

محققان سعی دارند تا در اینده ای نزدیک روش های موثر تری را برای درمان الزایمر بیابند و  نقش دارودرمانی را در این زمینه کاهش دهند .

[divider]

نگارنده :فرحناز ال احمد 

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان الومینا     

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x