عقب ماندگی ذهنی را بیشتر بشناسید.

Portrait of girl

عقب ماندگی ذهنی (MR) نوعی بیماری است که معمولا در دوران کودکی و قبل از سن 18 سالگی تشخیص داده می شود، در این مشکل عملکردهای ذهنی در کمترین حالت ممکن اجرا می شوند و فرد دچار فقدان مهارت های لازم برای زندگی روزمره شده است. این مشکل وقتی در سن 18 سالگی یا بعد از آن اتفاق بیفتد، زوال عقل نامیده (dementia) می شود که با تشخیص MR همزیستی دارد. در این حالت سطح هوش استاندارد فردی تعیین شده کمتر از 70 خواهد بود و توانایی برای انطباق با خواسته های زندگی عادی مختل می شود. این مسئله حائز اهمیت است، زیرا افراد مبتلا به MR را از افراد دارای ضریب هوشی (IQ) پایین، که قادر به انطباق به خواسته های زندگی روزمره هستند، متمایز می کند. آموزش و پرورش، آموزش شغلی، حمایت خانواده و ویژگی های شخصیتی می توانند بر روی توانایی افراد مبتلا به MR کمک کنند.

عقب ماندگی ذهنی 1

دیگر ویژگی های رفتاری مربوط به MR عبارتند از پرخاشگری، وابستگی، صدمه به خود، لجلجت، عزت نفس پایین و عدم مدارا و یاس. برخی دیگر نیز اختلالات خلقی و مشکلات توجه نشان می دهند. گاهی اوقات ویژگی های فیزیکی مانند کوتاهی قد و قامت و بدشکلی عناصر صورت افراد مبتلا به MR را از دیگران مجزا می کند، چرا که دیگران دارای ظاهری طبیعی هستند. عقب ماندگی ذهنی 1 تا 3 درصد جمعیت افراد را تحت تاثیر قرار داده است.

در کلینیک فوق تخصصی آلومینا متخصصین و مشاورینی حضور دارند که در زمنیه مشکلات و ناتوانی ها و عقب ماندگی های ذهنی می توانند به شما کمک کنند. در صورت هر گونه مشکل و سوال در این زمینه با شماره های روی صفحه وب سایت تماس بگیرید.

نگارنده: سمیه محمدی

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *