طراحی دستگاهی برای مبارزه با آسیب های مغزی، آلزایمر و صرع

بهبود حافظه0

یک مرکز پزشکی متشکل از محققان هفت دانشگاه پیشرو، به توسعه فن آوری های جدید برای بهبود حافظه در افراد مبتلا به آسیب های مغزی، اختلال شناختی خفیف، صرع و بیماری های آلزایمر تحقیقاتی انجام داده اند.

هدف اصلی این تحقیق، توسعه یک نظارت عصبی قابل کاشت و سیستم تحریک تا پایان سال 2018 است که از دست دادن حافظه را درمان می کند.

محققان برنامه ریزی کرده اند تا از سطوح امن تحریک الکتریکی برای بررسی روش هایی استفاده کنند که در بیمارانی که تحریک مغز به عنوان بخشی از درمان صرع آنها برای بهبود عملکرد مغز و حافظه استفاده می شود. محققان برنامه ریزی کرده اند که از بخش های ایمن تحریک های الکتریکی استفاده کنند تا برای بهبود عملکرد مغز و حافظه در افرادی که برای درمان صرع از این روش ها استفاده کرده اند، راهکارهای جدیدی را طراحی کنند. هدف آنها این است که تعیین کنند که آیا انتقال تحریک مغز در زمان انجام بازهای ذهنی، به بهبود حافظه کمک خواهد کرد یا خیر؟

دکتر بردلی لگا، استادیار جراحی مغز و اعصاب و روانپزشک و یکی از محققان در این پروژه، می گوید: اگر در بیمارانی که الکترودهای کاشته شده برای درمان صرع دارند، حافظه بهبود پیدا کند – و اغلب دچار اختلالات خفیف در حافظه می شوند – بنابراین اطلاعات با ارزشی در مورد چگونگی بازگرداندن عملکرد حافظه در بیماران مبتلا به آلزایمر و آسیب های مغزی، به دست آمده است.

این بررسی بخشی از یک برنامه ملی برای بازگرداندن حافظه فعال (RAM) می باشد که حامیان مالی نیز دارد. تا به امروز NIH بیش از 240 میلیون دلار در این زمینه هزینه کرده است. ابتکار عمل طراحی شده برای درک بهتر از مغز و عملکرد شناختی می باشد که با شتاب دادن به توسعه و استفاده از فن آوری های نوین برای یافتن راه های جدید درمان و حتی جلوگیری از بروز اختلالات مغزی استفاده می شود.

در سال 2015، با توجه به برآوردهای انجام شده توسط مراکز کنترل و پیشگیری بیماری (CDC) حدود 5.3 میلیون امریکایی به بیماری آلزایمر مبتلا بودند؛ در حالیکه طبق آمار CDC حدود 2.9 میلیون امریکایی در حال حاضر مبتلا به صرع هستند. به علاوه این مرکز برآورد کرد که سالانه حدود 1.7 میلیون صدمات ناشی از ضربه مغزی در ایالات متحده رخ می دهد.

دکتر لگا هر سال 15 بیمار مبتلا به صرع را تحت درمان روش EEG (یک تکنیک غیرتهاجمی برای ضبط امواج مغز برای تشخیص صرع) قرار می دهد. دکتر لگا یکی از معدود جراحان مغز و اعصاب در کشور است که از روش EEG برای تایید لزوم جراحی برای درمان صرع در مغز استفاده می کند. در روش EEG الکترودهایی بر روی مغز قرار می گیرند تا فعالیت الکتریکی مغز را در هنگام تشنج ضبط کنند.

دکتر لگا می گوید: تیم تحقیقاتی معتقد است که استراتژی های درمانی که در این تحقیق مورد بررسی قرار گرفتند، به عنوان پایه و اساس برای دستگاه های بهبود عملکرد مغز مورد استفاده قرار می گیرند.

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان آلومینا


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *