صورت افراد مبتلا به آپنه خواب، قبل و بعد ازدرمان

apniaapniaآپنه خواب

شما ممکن است آپنه انسدادی خواب داشته باشید!

ویژگی های آپنه خواب:

خرخر شبانه ، نفس نفس زدن ، خواب آلودگی

سه علائم هشدار دهنده اصلی آپنه انسدادی خواب عبارتند از:

خروپف مداوم با صدای بلند ، وقفه در تنفس، همراه با حملات نفس نفس زدن در هنگام خواب، خواب آلودگی بیش از حد در طول بیداری


اگر به دنبالی راهی برای افزایش هوش و حافظه و بهبود عملکرد مغزتان هستید، دوره تقویت هوش و تقویت حافظه دکتر مصطفی امیری را از دست ندهید.

تقویت هوش


 

سایر علائم آپنه خواب : تنفس دهانی و تکرر ادرار بیش از حد

برخی از نشانه های دیگرمانند: تغییرآستانه درد ، تغییر خلق و خوی یا تحریک پذیری، افسردگی، و یا مشکلات در تمرکز اغلب نشان می دهد که افراد مبتلا به آپنه انسدادی خواب هستند.

درمان آپنه خواب :

درمان با فشارهوای مداوم راه هوایی بیمار انجام میشود.

هدف از تمام دستگاه های درمان آپنه خواب افزایش جریان هوا به ریه ها است. زمانی که عضلات اطراف زبان و گلو شل میشوند به علت انسداد جریان هوا مسدود می شود . دستگاه های دهان آپنه خواب و بالش های زاویه دار سفت برای این بیماران کاربرد دارد.

مطالعه ظاهر صورت افراد مبتلا به آپنه خواب، قبل و بعد ازدرمان :

آپنه خواب بسیار شایع است واین بیماری که اغلب تشخیص داده نمی شود و با خرخر و وقفه تنفس در طول خواب مشخص شده است. افراد مبتلا به آپنه خواب در معرض خطر مشکلات قلبی و حوادث در طول روز می باشند.

درمطالعه ای 20بیمار آپنه خواب میانسال که ظاهر صورت آنها قبل و بعد از یک درمان به نام فشار راه هوایی مثبت مداوم نمره داده شد. این درمان با ارائه یک جریان هوا از طریق یک ماسک ،راه های هوایی را باز نگه می دارد که در هنگام خواب وقفه تنفسی ایجاد نمی گردد. با توجه به مطالعه ای در مجله پزشکی خواب بالینی ، بهبود در چهره بیماران تنها پس از چند ماه گزارش شده است ، این تغییرات شامل : چهره ای هشیارتر ، جوان تر ، جذاب تر، داشتن پیشانی کمتر پف کرده و کاهش قرمزی چهره  می باشد. محققان این یافته ها را در مطالعات بزرگتر تایید کردند. آنها تصمیم به انجام مطالعه خود را برکارکنان مرکز خواب کردند و بهبود در چهره بیماران بعد از شروع به درمان مشاهده شد.

www. webmd.com

123

طیبه گیلانی

کارشناس ارشد روانشناسی (مدیردپارتمان درمان های غیردارویی سردرد)

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
طيبه

سلام من واقعا نياز به راهنمايي و كمك دارم. براي درمان چكار كنم . هزينه درمان ندارم . روش هاي بي هزينه را پيشنهاد كنيد لطفا. با تشكر

1
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x