سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

صورت افراد مبتلا به آپنه خواب، قبل و بعد ازدرمان

apniaapniaآپنه خواب

شما ممکن است آپنه انسدادی خواب داشته باشید!

ویژگی های آپنه خواب:

خرخر شبانه ، نفس نفس زدن ، خواب آلودگی

سه علائم هشدار دهنده اصلی آپنه انسدادی خواب عبارتند از:

خروپف مداوم با صدای بلند ، وقفه در تنفس، همراه با حملات نفس نفس زدن در هنگام خواب، خواب آلودگی بیش از حد در طول بیداری

سایر علائم آپنه خواب : تنفس دهانی و تکرر ادرار بیش از حد

برخی از نشانه های دیگرمانند: تغییرآستانه درد ، تغییر خلق و خوی یا تحریک پذیری، افسردگی، و یا مشکلات در تمرکز اغلب نشان می دهد که افراد مبتلا به آپنه انسدادی خواب هستند.

درمان آپنه خواب :

درمان با فشارهوای مداوم راه هوایی بیمار انجام میشود.

هدف از تمام دستگاه های درمان آپنه خواب افزایش جریان هوا به ریه ها است. زمانی که عضلات اطراف زبان و گلو شل میشوند به علت انسداد جریان هوا مسدود می شود . دستگاه های دهان آپنه خواب و بالش های زاویه دار سفت برای این بیماران کاربرد دارد.

مطالعه ظاهر صورت افراد مبتلا به آپنه خواب، قبل و بعد ازدرمان :

آپنه خواب بسیار شایع است واین بیماری که اغلب تشخیص داده نمی شود و با خرخر و وقفه تنفس در طول خواب مشخص شده است. افراد مبتلا به آپنه خواب در معرض خطر مشکلات قلبی و حوادث در طول روز می باشند.

درمطالعه ای 20بیمار آپنه خواب میانسال که ظاهر صورت آنها قبل و بعد از یک درمان به نام فشار راه هوایی مثبت مداوم نمره داده شد. این درمان با ارائه یک جریان هوا از طریق یک ماسک ،راه های هوایی را باز نگه می دارد که در هنگام خواب وقفه تنفسی ایجاد نمی گردد. با توجه به مطالعه ای در مجله پزشکی خواب بالینی ، بهبود در چهره بیماران تنها پس از چند ماه گزارش شده است ، این تغییرات شامل : چهره ای هشیارتر ، جوان تر ، جذاب تر، داشتن پیشانی کمتر پف کرده و کاهش قرمزی چهره  می باشد. محققان این یافته ها را در مطالعات بزرگتر تایید کردند. آنها تصمیم به انجام مطالعه خود را برکارکنان مرکز خواب کردند و بهبود در چهره بیماران بعد از شروع به درمان مشاهده شد.

www. webmd.com

123

طیبه گیلانی

کارشناس ارشد روانشناسی (مدیردپارتمان درمان های غیردارویی سردرد)


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

1 نظر
  1. طيبه می گوید

    سلام من واقعا نياز به راهنمايي و كمك دارم. براي درمان چكار كنم . هزينه درمان ندارم . روش هاي بي هزينه را پيشنهاد كنيد لطفا. با تشكر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: