شیوع افسردگی در این گروه از دخترها

 

دختران و مادران مسن

 

محققان در یک مطالعه جدید  ارتباطی بین افسردگی دخترانی که از مادران با سن بالا متولد شده اند پیدا کرده اند ،این افراد زمانی که به سن بزرگسالی میرسند  بیشتر در معرض خطر ابتلا به اضطراب و استرس نیز هستند .

 

محققان  200 استرالیایی را که در بین سال های 1989 و 1991 برای دو دهه به دنیا آمده اند را مورد بررسی قرار دادند. آنها دریافتند که دختران متولد شده از مادران که 30-34 ساله سطوح بالاتری از استرس را در سن 20 سالگی در مقایسه با کسانی که از مادران جوان متولد شده بودند داشتند.

 

با توجه به یافته های روانشناسی سن مادر در زمان تولد هیچ تاثیری در پسران و سن پدر در زمان تولد هیچ تاثیری بر  دختران و پسران ندارد .

دانشمندان تنها ارتباط بین سن مادر هنگام زایمان و وضعیت روانی را بر روی دختران مشاهده کرده اند. این بررسی رابطه علت و معلولی را ثابت میکند البته تحقیقات قبلی نشان داده است که دختران نسبت به پسران بیشتر تحت تاثیر مشکلات سلامتی مادران خود قرار می گیرند.یک فرضیه دیگر این است که این مشکلات ممکن است در اثر تفاوت سنی زیادی در رابطه مادر و دخترایجاد شود.

همچنین ممکن است که زنانی که به هنگام تولد پس از 30 سالگی در 50S خود هنگامی که کودکان خود جوانان و بیشتر احتمال دارد که مشکلات پزشکی مربوط به سن، که می تواند اثر منفی بر روی فرزندان خود داشته باشند.

 

منبع :

webmd 

 

مریم عبداللهی

  •  مریم عبداللهی 
  • روانشناس و نوروتراپیست
0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x