شکستگی مچ پا را با فیزیوتراپی درمان کنید.

شکستگی مچ پا
شکستگی مچ پا

شکستگی مچ پا زمانی رخ می دهد که یک یا چند استخوان تشکیل دهنده مچ پا دچار شکستگی شوند. شکستگی مچ پا ممکن است یک شکستگی ساده در یک استخوان باشد که مانع راه رفتن شما نمی شود، یا چند شکستگی که باعث خارج شدن مچ از جای خود می شود و لازم است تا چند ماه وزن خود را روی مچ پایتان قرار ندهید.

به بیان ساده هر چه تعداد استخوان های بیشتری در مچ پا بشکنند، این قسمت بیشتر دچار عدم ثبات می شود. در صورت شکستگی ممکن است رباط آسیب ببیند. رباط استخوان مچ پا و مفصل را در محل خود نگه می دارد.

شکستگی مچ پا در هر سنی رخ می دهد. به هرحال اخیرا محققان هشدار داده اند که شدت و میزان شکستگی مچ پا در افراد میان سال و فعال بیشتر مشاهده می شود.

علل شکستگی مچ پا

  • چرخیدن مچ پا
  • افتادن
  • آسیب دیدن مچ پا در تصادف

علائم شکستگی مچ پا

رگ به رگ شدن شدید مچ پا دارای علائمی مشابه شکستگی است، به همین دلیل در صورت بروز هر گونه آسیب و درد در مچ پا به پزشک مراجعه کنید. علائم رایج مربوط به این عارضه عبارتند از:

  • درد شدید و ناگهانی
  • التهاب
  • کبودی
  • حساس به لمس
  • بخش آسیب دیده تحمل وزن را ندارد.
  • تغییر شکل، به ویژه اگر مفصل مچ جابه جا شده باشد.

درمان شکستگی مچ پا

مچ پا مفصل پیچیده ای است، متشکل از اتصال چندین استخوان به هم، که در اثر شکستگی لازم است مدتی بی حرکت بماند. بی حرکتی این مفصل باعث کاهش انعطاف پذیری و کاهش دامنه حرکتی مفصل می شود. برای بازگشت دامنه حرکتی مفصل به ورزش های خاص و فیزیوتراپی نیاز است.

مچ پا نقش مهمی در راه رفتن دارد. بنابراین سلامت مچ پا باعث راه رفتن صحیح می شود. اگر دامنه حرکت مچ پا اصلاح نشده راه رفتن مشکل پیدا کرده و به مفاصل قسمت های فوقانی فشار وارد می شود و بیومکانیک راه رفتن مختل می شود. به همین دلیل احیاء حرکتی مچ پا از اهمیت بالایی برخوردار است. با درمان های فیزیوتراپی و انجام حرکاتی که توسط فیزیوتراپیست به ارائه می شود، می توانید حرکت مچ پا را به حالت اولیه بازگردانید.

لینک منبع

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، نیازی به مراجعه حضوری یا حتی نیازی به تماس تلفنی هم ندارید! با خرید این دوره که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است

می توانید بی خوابی تان را برای همیشه و بدون دارو درمان کنید (کلیک کنید)

 

درمان بی خوابی بدون دارو با 77 روش علمی و قطعی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x