شکستگی مچ پا را با فیزیوتراپی درمان کنید.

شکستگی مچ پا
شکستگی مچ پا

شکستگی مچ پا زمانی رخ می دهد که یک یا چند استخوان تشکیل دهنده مچ پا دچار شکستگی شوند. شکستگی مچ پا ممکن است یک شکستگی ساده در یک استخوان باشد که مانع راه رفتن شما نمی شود، یا چند شکستگی که باعث خارج شدن مچ از جای خود می شود و لازم است تا چند ماه وزن خود را روی مچ پایتان قرار ندهید.

به بیان ساده هر چه تعداد استخوان های بیشتری در مچ پا بشکنند، این قسمت بیشتر دچار عدم ثبات می شود. در صورت شکستگی ممکن است رباط آسیب ببیند. رباط استخوان مچ پا و مفصل را در محل خود نگه می دارد.

شکستگی مچ پا در هر سنی رخ می دهد. به هرحال اخیرا محققان هشدار داده اند که شدت و میزان شکستگی مچ پا در افراد میان سال و فعال بیشتر مشاهده می شود.

علل شکستگی مچ پا

  • چرخیدن مچ پا
  • افتادن
  • آسیب دیدن مچ پا در تصادف

علائم شکستگی مچ پا

رگ به رگ شدن شدید مچ پا دارای علائمی مشابه شکستگی است، به همین دلیل در صورت بروز هر گونه آسیب و درد در مچ پا به پزشک مراجعه کنید. علائم رایج مربوط به این عارضه عبارتند از:

  • درد شدید و ناگهانی
  • التهاب
  • کبودی
  • حساس به لمس
  • بخش آسیب دیده تحمل وزن را ندارد.
  • تغییر شکل، به ویژه اگر مفصل مچ جابه جا شده باشد.

درمان شکستگی مچ پا

مچ پا مفصل پیچیده ای است، متشکل از اتصال چندین استخوان به هم، که در اثر شکستگی لازم است مدتی بی حرکت بماند. بی حرکتی این مفصل باعث کاهش انعطاف پذیری و کاهش دامنه حرکتی مفصل می شود. برای بازگشت دامنه حرکتی مفصل به ورزش های خاص و فیزیوتراپی نیاز است.

مچ پا نقش مهمی در راه رفتن دارد. بنابراین سلامت مچ پا باعث راه رفتن صحیح می شود. اگر دامنه حرکت مچ پا اصلاح نشده راه رفتن مشکل پیدا کرده و به مفاصل قسمت های فوقانی فشار وارد می شود و بیومکانیک راه رفتن مختل می شود. به همین دلیل احیاء حرکتی مچ پا از اهمیت بالایی برخوردار است. با درمان های فیزیوتراپی و انجام حرکاتی که توسط فیزیوتراپیست به ارائه می شود، می توانید حرکت مچ پا را به حالت اولیه بازگردانید.

لینک منبع

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *