آموزش تکنیک های کنترل خشم

عصبانی

چگونگی کنترل و درمان خشم

 

همان طور که در قسمت های پیشین به آن پرداخته شد، احساس خشم می تواند بر اثر عوامل بسیار زیادی بسته به نوع شخصیت و تجارب افراد ایجاد شود. کنترل خشم و جلسات درمانی کنترل و مهار خشم برای به حداقل رساندن شدت این احساس طراحی شده است و به افراد این فرصت را می دهد تا انگیزه های عصبانیت و مسائل ریشه ای وجودی خود را بهتر بشناسند.

 

جلسات درمانی به مراجع کمک می کند تا افکار منفی و تخریبی خود را در رابطه با احساس عصبانیت و خشم کنار بگذارد و با خشم خود رو به رو شود و اجازه ندهد که بیش از این بر کیفیت زندگی خود و دیگران تاثیر بگذارد. از جمله مولفه های سازنده و اصلی کنترل خشم و روش های درمانی عبارتند از:

 

  1. شناخت دقیق انگیزه های فوران خشم
  2. جستجو و شناخت افکار، احساسات و اندیشه های فرد در ارتباط با احساس خشم
  3. آشنایی با راه های کنترل خشم
  4. تقویت مهارت ها و تشخیص نقط ضعف
  5. ابراز نیاز با رعایت آرامش
  6. کاهش اثرات جانبی خشم به صورت های مختلف
  7. جلست درمانی این قدرت را به فرد می دهد تا با جدیت به سوی اهدافش قدم بر دارد و بدون بروز هرگونه عکس العمل مخرب و رفتار خشونت آمیز، به حل مشکلات اقدام کند.

 

در پایان باید به این نکته توجه داشت که همه ما تا به حال با احساساتی چون خشم و استیصال رو به رو شدیم و بدیهی است که می توانیم تحت تاثیر عوامل و شرایط مختلف قرار بگیریم. با این وجود، زمانی که شروع به شناخت و پذیرش مشکلات روحی و روانی ناشی از احساس خشم می کنیم، می توانیم با آن مقابله کنیم و در کارهای بهتری از آن بهره ببریم و بیاموزیم که چگونه وجود خودمان را با آن تطبیق دهیم.

 

 

منبع سایت:

counselling-directory

1 1 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

2 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
FA

سلام من 21 ساله اهلتهران هستم ودرحال حاضردانشجومیباشم.دو خواهر دارم که یکیشون متاهله و دوبرادر دارم که یکیشون تازگی ها ازدواج کرده .پدر و مادرم سنشون بالاست اما هنوزم فعالیتشون دارن و طوری نیستن که بگم از کار افتاده و خونه نشینن.خودم بچه اخر خونوااده هستم .روزی نیست که از عصبانیت رنج نبرم .از فکر کردن به مشکلات و شکست ها و خاطرات ساده گذشته گرفته تا کوچک ترین مسٌله در زندگی خانوادگی و روزمره .در خانواده ما عصبانیت یک امر عادیه از صبح خروس خان که همه مردم خواب هستند سر و صدای ما شروع میشه .گاهی وقت ها… Read more »

دکتر ندا فرزانه روانپزشک و رواندرمانگر

با سلام و احترام
من شرح حال کامل ما را خواندم و در پاسخ به سوال شما باید گفت که روانپزشک ، علاوه بر رواندرمانی داروهای روانپزشکی نیز تجویز میکند و روانشناس برروی درمانهای غیردارویی متنوعی که وجود دارد، درمانها ا انجام میدهند.توصیه میکنم که در ابتدا مقالاتی که در سایت در مورد کنترل خشم و پرخاشگری وجود دارد را مطالعه نموده ودر قسمت آزمونها تست مربوط به افسردگی را پر نمایید.برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به خانم دکتر فرزانه در کلینیک شریعتی یا آزادی مراجعه نمایید.

2
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x