شما جزو کدام دسته از والدین هستید؟

 

از عواملی که می تواند بر رشد کودک تاثیر گذارد خانواده است،در واقع خانواده اولین اجتماعی است که کودک با آن آشنا میشود و در آن شکل می گیرد.

دایانا بام ریند ،روانشناس رشد شیوه های دخالت والدین در تربیت فرزندان را به 3 سبک تقسیم کرده است:

سبک قدرت طلبانه ( مستبدانه)والدین قدرت طلب

والدین قدرت طلب سعی می کنند بر اساس ارزش ها و معیارهای سنتی و مطلق ، رفتار فرزند خود را شکل دهند، کنترل و ارزشیابی کنند و از آنها انتظارهای بالا داشته باشند.

والدینی که این سبک را دارند ، معمولا بر نیازهای خود متمرکز میشوند تا نیازهای کودک ،این والدین بر اطاعت تاکید دارند و وجود اختلاف نظر با فرزندان خود را نمی توانند بپذیرند . برای برقراری مقررات به تنبیه متوسل میشوند.

والدینی که از روش مستبدانه استفاده می کنند باعث میشوند که فرزندان آنها نوعی مطلق گرا باشند و همه چیز را بر اساس آنچه دیگران می گویند ،ببینند و عمل کنند.

سبک مقتدر والدین مقتدر

در این سبک،والدین مجموعه فعالیت های فرزند خود را هدایت می کنند اما برای او نیز در داخل محدودیت های منطقی قایل میشوند .این والدین به نیازهای کودک و توانایی های او توجه میکنند و کنترل آنها انعطاف ناپذیر ،اجباری ، مزاحم و بیهوده نیست.

در اینجا والدین علت قوانین را توضیح می دهند و داد ستد کلامی در زمینه مقررات و قوانین بین کودک و والدین برقرار است.

این سبک تربیتی ،معمولا کودکان خود مختار ،مسلط بر خود،کنجکاو وراضی به بار می آورند.

والدین سهل گیرسبک سهل گیر

در این سبک ،یک نوع اغماض در مقابل خطاهای کودک وجود دارد،این والدین انتظارات زیادی از بچه ها ندارند و به نیازهای کودک ،بدون آنکه او را تحت فشار قرار دهند توجه زیادی می کنند .

فرزندان چنین خانواده هایی خودمختار،کنجکاو و تسلط بر خود ضعیف تری نشان میدهند وتا حدودی از نظر اجتماعی بی مسئولیت بار می آیند و استقلال آنها پائین است.

[divider]

” برای شناخت بهتر سبک تربیتی خود می توانید از متخصص تعلیم وتربیت مرکز تخصصی آلومینا کمک بگیرید”


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *