سیگار کشیدن مادران باردار تهدیدی برای نوزادشان

مادران سیگاری

در مطالعه جدیدی که در استرالیا انجام شده است نشان داده است که مادرانی که در طول دوران بارداری سیگار می کشند ممکن است نوزادان آنها دچار ابتلا به اختلال بیش فعالی شوند.

به نظر می رسد مادران جوانی که سیگار میکشند نسبت به مادران جوانی که سیگار نمی کشند بیشتر احتمال دارد فرزندانی با اختلال بیش فعالی داشته باشند.

البته در مطالعات قبلی، اثر تنباکو و سیگارو علائم بیش فعالی بر تولد نارس نوزادان مورد بررسی قرار گرفته بود که متوجه شده بودند که این مواد می تواند منجر به تولد نوزاد قبل از موقع اصلی و ایجاد علائم بیش فعالی باشد.

به طور کل محققان برای اینکه به علت اصلی این اختلال پی ببرند بر روی عوامل محیطی متفاوت در زندگی این کودکان بررسی هایی را انجام داده و میدهند ،البته هنوز این اختلال علت مشخصی ندارد  وتنها علت اصلی را که محققان برای این اختلال در نظر گرفته اند ژن های دخیل در این اختلال و عوامل ژنتیکی می باشد.
منبع:

webmdمریم عبداللهی

مریم عبداللهی ( روانشناس ،نوروتراپیست ودرمانگر کودکان با اختلال بیش فعالی)

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x