سو تفاهم در روابط بین فردی

نادیده گرفتن شوهر

متاسفانه در بسیاری از روابط روزمره سوتفاهم رخ میدهد .

اگرچه این موضوع همیشه به نزاع منجر نمیشود ولی تنش ایجاد میکند و باعث میشود تا ما از طرف مقابل فاصله بگیریم .ولی چرا این اتفاقات تا این اندازه شایع میباشند ؟

ابتدا درک ذهنیات و افکار خودمان به نظر سخت می اید .بسیاری از افراد ممکن است گیجی و حواس پرتی و شک و دودلی را تجربه نمایند و نتوانند افکار خود را به درستی بشناسند .

در چنین شرایطی بسیار دشوار است که ذهنیات و افکار خود را برای دیگران توصیف نماییم .همچنین در یک رابطه باید درک متقابل وجود داشته باشد و دو طرف بتوانند با دشواری ها و مشکلات ذهنی هم کنار بیایند .

کاملا مشخص است که چرا روابط هم دشوار و هم رضایت بخش است .

بیشتر اوقات سو تفاهم در حالتی پیش می اید که فرد سعی میکند تا افکار دیگری را حدس زده و انها را درک نماید و به دلیل رفتار های فرد پی ببرد .

بسیاری از افراد سعی میکنند تا رفتار های یکدیگر را توصیف نمایند و به عقاید پشت رفتار ها پی ببرند .

ما همیشه چنین رفتاری داریم و سو تفاهم فقط در حیطه روابط نزدیک نیست بلکه در بین اقوام و دوستان و همکاران نیز به همین ترتیب است .

مشکل دقیقا از همین جا شروع میشود چون ما فکر میکنیم که دیگری هم همانند ما تفکر کرده و رفتار میکند .

همچنین زمانی که تاریخچه ای در روابط نزدیک وجود داشته باشد و یا فردی از احساسات قوی مانند ناراحتی و عصبانیت در عذاب باشد ,انگاه ساده ترین راه تلاش برای درک رفتار طرف مقابل است .

زمانی که ما با فرضیات خود دلایل رفتار فردی را درک میکنیم حس اضطراب در وجودمان از بین میرود ولی این همان نقطه ای است که منجر به سو تفاهم میشود .

راه چاره

یک رابطه باز و مستقیم بهترین راه برای حل سو تفاهمات ایجاد شده است .البته این به معنی روبرویی نیست بلکه به معنای طرح سوالات مناسب میباشد .

به عنوان مثال زمانی که شریک شما ناراحت و یاعصبانی به نظر میرسد به راحتی میتوانید از وی بپرسید که چه اتفاقی افتاده است نه اینکه به حدس و گمان در خصوص علت رفتار های وی بپردازید .

در صورتی که شریک شما رفتار متناسبی نداشته و شما از این مسئله ناراحت هستید به جای حمله به وی میتوانید به سادگی بپرسید که دلیل رفتارش چه بوده است ؟

با ایجاد یک ارتباط شفاف و عدم تفسیر های شخصی و انتظار تا زمانی که همه چیز مشخص شود میتواند روابط شخصی و دیگر روابط را بهبود بخشد .

[divider]

مرکز تحقیقات کلینیک مغز و اعصاب و روان آلومینا


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *