سوء مصرف مواد و سکته مغزی

کوکائین و الکل

سکته مغزی از عوارض مصرف مواد مخدر است.

مکانیسم های سکته مغزی در ارتباط با استفاده از مواد مخدر چند عاملی است این عوامل عبارتند از : آمبولیزاسیون جسم خارجی (مواد تزریقی در مغز لخته شوند) ، التهاب عروق ، وازواسپاسم (باریک شدن عروق مغزی) ، فشار خون بالای شریانی و یا افت فشار خون شریانی ،آسیب دیواره رگ ها ، تصلب شرایین،آریتمی های قلبی ، آمبولی از یک منبع قلبی و بیماری ایدز.

آمفتامین ، کوکائین ، فن سیکلیدین ، هروئین  و استروئیدهای آنابولیک (مورد استفاده در بدنسازی) می توانند موجب سکته مغزی شوند.

لخته یا خونریزی مغزی ممکن است چند ساعت پس از استفاده از کوکائین تدخینی دیده شود. در سالهای اخیر چندین مورد سکته مغزی به دنبال استفاده از فنیل پروپانولامین در خانم های جوان گزارش شده است.جالب اینکه بیشتر این خانم ها این دارو را جهت لاغری مصرف می کرده اند.

سکته مغزی  و حملات قلبی در ورزشکاران جوان نیز ممکن است در نتیجه سوءاستفاده از استروئیدهای آنابولیک ، آندروژن ها و ترکیب اریتروپویتین اتفاق بیوفتد.

اندرو جوزفسون متخصص مغز و اعصاب از دانشگاه کالیفرنیا معتقد است که برخی از داروها ، مانند کوکائین و مت آمفتامین،  بیشتر احتمال دارد که باعث سکته مغزی شوند.

هنگامی که یک فرد جوان دچار یک سکته مغزی می شود، خیلی بیشتر احتمال دارد که علت سکته مغزی او چیزی غیر از عوامل خطر سنتی مانند دیابت و فشار خون باشد.

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

 

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان  اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *