سلامت روانی – قسمت اول

آخرین بار تعطیلات را در کجا گذراندید؟ اگر شما در شهر یا حومه زندگی میکنید بهتر است تعطیلاتتان را در طبیعت،در پارک جنگلی و یا در کابینی در کوهستان بگذرانید.
بسیاری از ما احساس غیر قابل توصیفی درباره بیرون از منزل داریم، حتی اگر به سادگی در اطراف قدم بزنیم و یا در حیاط پشتی بنشینیم و به ابر ها نگاه کنیم.
طبیعت انرژی خاصی دارد، خالص و عصیانگر و روح افزاست.
چرا در طبیعت بودن چنین احساس خوبی دارد؟ به خاطر آرامش و صفایش یا ارتباط با زمین و یا وجود یون های منفی؟

بله، تمامی دلایل فوق و بسیاری عوامل دیگر در این زمینه موثرند.
تحقیقات جدید نشان میدهند که بودن در طبیعت، باعث رشد سیستم حفاظتی بدن میشود و در نتیج سلامت روح و جسم ما افزایش می یابد.

Related image
برای شروع بیایید کمی به عقب برگردیم.طی سالیان دراز گذشته محققان تاکید بسیاری داشتند که بودن در طبیعت برای سامت روح و جسم بسیار مفید است.حقایق بسیار تعجب برانگیز است: کارهای خیلی ساده مثل وقت گذرانی در پارک، جنگل و یا حتی یک باغچه ارتباط عمیقی با سلامت روح و جسم دارد.در مقابل زندگی در محیطی با فضای سبز کم، خطر بیماری هایی مثل افسردگی و اضطراب، بی توجهی ، عدم کارایی ، سرطان، دیابت و بسیاری امراض دیگر را افزایش می دهد.
به هرجهت برای مدتی طولانی،ارتباط علمی بین طبیعت و سلامتی در هاله ای از ابهام بود.به منظور دستیابی به این ارتباط نامعلوم Ming Kou، محققی از دانشگاه ایلینویز، به وسیله هر چیزی که میتوانست به سلامتی و طبیعت مربوط باشد، دست به آنالیز زد.ارتباط مشخص شد، عنصر ارتباط مصونیت بدن بود.
خانم Kou در تحقیقاقتش 21 پل ارتباطی میان سلامتی و طبیعت یافت که به جز دو تای آنها بقیه به سیستم مصونیت بدن مربوط بودند. او بین بودن در طبیعت . استفاده از ویتامین های لازم برای مصون نگاه داشتن بدن در برابر بیماری ها مقایساتی انجام داد.
پس چگونه سیستم مصونیت در محیط های طبیعی افزایش می یابد؟ یک راه آن رفتن بدن به حالت استراحت و هضم است که حالت مخالف جنگ و جهش است که مهاجم شناخته شده سیستم مصونیت است.
وقتی که ما احساس خشنودی و ایمنی می کنیم و تمرکزمان بر روی مشکلات نیست، بدن می تواند انرژی بیشتری برای سیستم مصونیت ذخیره کند.
بودن در طبیعت همچنین باعث ارتقاء سیستم مصونیت از طریق جذب بعضی عوامل مانند ویتامین D حاصل از نور خورشید، یون های منفی، ترکیبات ضد میکروب موجود در نباتات و باکتری مفید موجود در خاک می شود.

گردآورنده و مترجم: کیانوش محسنی زاده

خدمات تخصصی آزمونهای روانی، آزمونهای هوش و استعداد یابی در کلینیک آلومینا ارائه میگردد

جهت اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت قبلی به صفحه ی تماس با ما مراجعه فرمایید


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *