رژیم غذایی برای بزرگسالان مبتلا به ADHD

رژیم غذایی افردا مبتلا به ADHD
کودکان و همچنین بزرگسالان مبتلا به اختلال بیش فعالی- کمبود توجه، حواس پرت هستند  و برای انجام فعالیت های روزانه ( کارهای خانه، محل کار و درس) قادر به تمرکز لازم نمی باشند. این وضعیت بر روابط میان فردی و اعتماد به نفس آنها  به دلیل مشکل در کنترل رفتار تکانشی  و … تأثیر سو می گذارد.
اگر چه نشانه های اختلال بیش فعالی- کمبود توجه در سنین پایین و کودکی قابل تشخیص است اما برخی از افراد بزرگسال نیز این نشانه ها را دارند.
پزشکان اغلب از روشها داروئی و غیر داروئی برای درمان این افراد استفاده می کنند اما باید دانست که داشتن رژیم غذایی برای بزرگسالان مبتلا به ADHD،  می تواندعلائم رفتاری مربوط به این اختلال را مدیریت کند.

♦ اجتناب از غذاهای حاوی مواد افزودنی
نیاز است که در رژیم غذایی بزرگسالان مبتلا به ADHD، غذاهای حاوی مواد افزودنی مانند رنگ های مصنوعی،طعم دهنده ها، شیرین کننده های مصنوعی و مواد نگهدارنده حذف شوند.
مطالعات در مورد رژیم غذایی افراد مبتلا به ADHD در سال 1960 توسط دکتر بن اف فین گلد، متخصص اطفال، نشان می دهد که برنامه ی غذایی مناسب بر روند درمان افراد مبتلا به اختلال بیش فعالی- نقص توجه تأثیر می گذارد.او دریافت که در افراد مبتلا به ADHD حساسیت به مواد افزودنی افزایش می یابد و بر رفتار و توانایی یادگیری فرد تأثیر می گذارد.
با این حال تحقیقات در  مورد تأثیرات مواد افزودنی بر اختلال بیش فعالی – نقص توجه کودکان و بزرگسالان هنوز ادامه دارد.

♦ کاهش مصرف قند
داشتن رژیم غذایی حاوی قند زیاد، علائم رفتاری اختلال ADHD را افززایش می دهد. افراد بزرگسال باید در مصرف مواد حاوی قند، کافئین، الکل، غلات تصفیه شده محتاط باشند. آنها باید یادبگیرند که برچسب مواد غذایی که نشان دهنده ی مقدار انرژی و کالری و انواع مختلف قندها مانند: فروکتوز،سوکروز،دکستروز و مالتوز …  را بخوانند.

♦ خوردن غذاهای سالم
از آنجا که برای بزرگسالان مبتلا به ADHD غذاهای حاوی مواد افزودنی و قندها حذف می شوند آنها باید از جای دیگری مواد لازم را دریافت و جبران کنند، به همین دلیل انتخاب میوه ها و سبزیجات، غلات کامل و حبوبات می تواند کمک کننده باشد. توصیه می شود این افراد از دریافت غذا از دستگاه های سکه ای خود داری کنند.

منبع:

www.ehow.com


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *