روش ماتریکس در ترک اعتیاد

درمان اعتیاد 1

روش ماتریکس یک چارچوب است که سوء مصرف کنندگان مواد (موادی مانند متافتامین و کوکائین) را درگیر کرده و برای آنها محیطی برای ترک این مواد فراهم می آورد. بیماران باید مسائلی مربوط به اعتیاد و بازگشت مجدد به سمت آن را فرا بگیرند، از طرف یک درمانگر به طور مستقیم پشتیبانی شوند و با برنامه های کمک به خود آشنا شوند. این بیماران از طریق آزمایش ادرار کنترل خواهند شد.

درمانگر همزمان به عنوان معلم و مربی، نوعی رابطه مثبت را با بیمار آغاز کرده و وی را به منظور تغییر رفتار و تقویت ویژگی های مثبت تشویق می کند. رابطه ی بین درمانگر و فرد بیمار از نوع مستقیم و قابل اعتماد است و نه از نوع مقابله ای و یا پدر و مادرانه. درمانگر برای انجام جلسات خاصی آموزش دیده که طی این جلسات اعتماد به نفس، عزت و ارزش را به بیمار بازمی گرداند. حفظ این رابطه ی مثبت برای ادامه درمان ضروری است.

Man jump

درمان اعتیاد تاکنون به روش های مختلفی انجام شده است و این روش ها به شدت به پیشگیری از بروز مجدد آن، درمان گروهی، آموزش مواد و کمک به خود تاکید می کنند. دفترچه راهنمای درمانی شامل برگه هایی برای جلسات فردی می باشد. دیگر مولفه های این روش عبارتند از گروه های آموزش خانواده، گروه های بهبود مهارت های اولیه، گروه های پیشگیری از بروز مجدد، جلسات ترکیبی، آزمایش ادرار، برنامه های 12 مرحله ای، تحلیل بروز مجدد و گروه های حمایت اجتماعی.

بررسی ها نشان داده ناد که افراد درمان شده به وسیله ی مدل ماتریکس، به طور قابل ملاحظه ای مصرف مواد و=مخدر و الکل خود را کاهش داده اند، به علاوه بهبودهایی در شاخص های روانی نشان داده و رفتارهای جنسی پرخطر در ارتباط با انتقال HIV در این افراد به شدت کاهش یافته است.

کلینیک فوق تخصصی آلومینا آماده درمان افراد بیمار به روش ماتریکس می باشد. متخصصان این کلینیک، پزشکانی مجرب و آموزش دیده هستند. شماره تماس های کلینیک ترک اعتیاد روی صفحه ی وب سایت در دسترس بازدیدکنندگان می باشد. از طریق آنها می توانید با متخصصان تماس داشته باشید.

نگارنده: سمیه محمدی

[divider]

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *