تفاوت مردان و زنان در شکست های عاطفی

مردان و زنان

درد مربوط به شکست یک رابطه ی عاطفی در ابتدا به خانم ها آسیب بیشتری می زند، اما نسبت به آقایان، خیلی سریع تر با این وضعیت کنار می آیند و بهبود می یابند. زن ها در مورد این مشکل و رنج مربوط به آن با جزئیات کامل صحبت می کنند، اما تمام این صحبت ها مربوط به گذشته است. در حالیکه مردها در ابتدا میزان درد را احساس نمی کنند، اما هرگز از لحاظ عاطفی به طور کامل بهبود پیدا نمی کنند.

وقتی در مورد اتمام یک رابطه با یک مرد صحبت می کنید، متوجه خواهید شد که فقدان ناشی از آن و ناامیدی هنوز در وی وجود دارد. یافته های این تحقیقات مربوط به 5700 زن و مرد است که در 96 کشور مختلف انجام شده است.

پس از انجام این تحقیق و بررسی نمره مردها و زن ها در غم و اندوه، از 0 تا 10، زن ها نمره 6.8 و مردها نمره 6.6 را دریافت کردند. در رابطه با درد جسمی مربوط به اینگونه شکست ها نیز نمره زنان 4.2 و نمره مردان 3.75 می باشد.

این تفاوت ها در حقیقت تفاوت های زیستی است. به طور کل با انتخاب یک شخص اشتباه یک زن دچار شکست بیشتری می شود و در معرض خطرات بیشتری است. به عنوان مثال زنان دوران پرخطر بارداری را تجربه می کنند، در حالیکه مردان هیچ سرمایه گذاری زیستی ندارند. به هرحال این شکست ها چیزی فراتر از مسائل زیستی است. افراد اینگونه روابط و عشق ها را به خاطر صمیمیت تجربه می کنند.

در ابتدای اتمام رابطه، زن ها در پاسخ به اضطراب و ترس ناشی از آن دچار مشکلات زیادی می شوند، اما تنهایی این احساسات را از زنان دور می کند.

مردان و زنان 0

تحقیقات جدید بیان می کنند که مردان به دنبال کمک و محافظت هستند، کمک از طرف اجتماع یا دوستان و اطرافیان. زنان این مشکل را زودتر برای خود حل می کنند، زیرا آنها از روش های مثبت مقابله با این موقعیت ها استفاده می کنند.

محققان بر این اعتقادند که مردان بهتر است به دنبال این پشتیبانی باشند تا بتوانند شکست پیش آمده را تحمل کنند. در این مواقع مردان با دوستان خود وقت می گذارند، اما در مورد رابطه پیشین خود صحبتی نمی کنند. آنها اغلب بدون تحقیق و پردازش رابطه قبل، به دنبال جایگزینی برای فرد قبلی هستند. مردها باید تشویق شوند، احساسات خود را با دیگران به اشتراک بگذارند و از دیگران کمک بگیرند.

نگارنده: سمیه محمدی

[divider]

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا

3 1 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x