روان درمانی میان فردی

 

تکنیک های مورد استفاده در روان درمانی میان فردی

 

مطابق با شرایط هر بیمار، کیفیت و نوع تمامی جلسات درمانی با یکدیگر متفاوت است. با این وجود، تکنیک های مشخصی وجود دارند که قابل اجرا و قابل اطلاق برای هر روش درمانی هستند که شامل:

 

  1. شناخت احساست خویشتن: برخی از ما تصور می کنیم که دست یابی به کنه احساست و اندیشه هایمان کاری سخت، دشوار و غیر قابل انجام است. روانپزشک به شما کمک می کند که بیغرض و بدون قرار گرفتن تحت تاثیر چیزی، شخصی یا شرایطی، احساسات واقی خود را بشناسید.
  2. بیان احساسات: همان طور که از عنوان مشخص است بیمار با خیال راحت احساسات واقعی خود را برای پزشک توضیح داده و موضع خود را مشخص می کند.
  3. مواجه و رو در رو شدن با زندگی گذشته: در برخی موارد، روابط گذشته شما می تواند بر زندگی و روابط کنونی شما تاثیر بگذارد. بخشی از درمان به بررسی زندگی شما اختصاص داده می شود.

 

حوزه های متاثر روان درمانی میان فردی

 

همان طور که قبلا به آن پرداخته شد، روان درمانی میان فردی اساسا با چگونگی و کیفیت روابط بیمار با دیگران سروکار دارد. مشکلات و نگرانی هایی که مورد توجه و بررسی این روش درمانی ست عبلارتند از:

 

  1.  ناسازگاری های میان فردی: چنین درگیری ها و جنگ و جدل هایی در شرایط مکانی و زمانی مختلفی  چون محیط خانواده، محیط مدرسه، محل کار، زندگی زناشویی و … رخ می دهد که تحت شرایط خاصی از  انتظارات طرف مقابل بوجود می آید. اگر چنین تعارضات و هم برخورد هایی بیمار را دچار افسردگی کند  و مایه عذاب و رنج او باشد، مطمئنا بیمار به شرکت در جلسات درمانی نیاز دارد.
  2. تغییر نقش: تغییر در وضعیت و حال، خواه تغییر شغل باشد و یا تغییر در روابط شخصی و لزوم به سازگاری و جور شدن با محیط اطراف. این تغییرات محسوس می توانند به عنوان شکست تلقی گردند و موجب بروز افسردگی و اضطراب در شخص شوند.
  3. اندوه: زمانی که فرد عزیز خود را از دست می دهد، به سوگ آنها می نشیند و غم اندوه بسیار می خورد که این یک مورد طبیعی است و مشکلی ایجاد نمی کند. اگر این به سوگ نشستن به درازا بکشد، باید حتما در مورد آن با پزشک روان شناس صحبت و مشورت شود.
  4. کمبودهای میان فردی : این مقوله شامل روابط اجتماعی و خانوادگی ست که باعث ناراحتی شما می شود و حتی روابطی که شما فاقد آنها هستید و در آن نقشی ندارید.

 

در ادامه:روان درمانی میان فردی برای درمان بیماری افسردگی

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *