رواندرمانی فردی

 

داشتن رابطه خویشاوندی و یا وابستگی به کسی یا کسانی، خواه از نوع روابط خانوادگی باشد یا از نوع روابط عاشقانه و یا عشق افلاطونی، بخشی از آن چیزی ست که ما را انسان می سازد.

 

در بیشتر مواقع، این روابط خویشاوندی زندگی ما را هدفمند و ارزش دار کرده و سبب بوجود آمدن فرست هایی برای برقراری ارتباط اجتماعی و تقویت آن می گردد.

 

با این وجود، منوط به اینکه ما چگونه با آن برخورد می کنیم، می تواند بر سلامت روانی ما تاثیر بگذارد.

 

اساسا روان درمانی میان فردی توجه خود را بر چگونگی اثر گذاری این روابط اجتماعی و خانوادگی بر سبک زندگی ما و نیز چگونگی اثرگذاری مشکلات روحی و روانی بر روی روابط و وابستگی های خویشاوندی معطوف می سازد. با توجه به درمان انواع مختلفی از نگرانی ها و دلواپسی ها، این روش درمانی برای درمان بسیاری از بیماری ها چون افسردگی، اضطراب و استرس و نیز بی نظمی در الگوی غذایی، به شدت توصیه می گردد.

 

روان درمانی میان فردی چیست؟!

 

این روش که به اختصار (IPT) یا  (interpersonal therapy) نیز خوانده میشود، روشی سازمان سافته و دارای محدوده زمانی است که به طور جدی بر روی مسائل و مشکلات میان فردی اثر می گذارد.

 

باور اساسی که این روش درمانی را شکل می دهد این است که نشانه های بیماری های روانی ( مانند افسردگی) واکنش و عکس العملی طبیعی نسبت به ناسازگاری ها و دشواری هایی ست که ما در ارتباط با دیگران با آنها مواجه می شویم. تمامی این نشانه و علائم بروز بیماری می توانند کیفیت روابط ما را نیز تحت تاثیر خود قرار دهند.

 

ملاحظات و تفکرات در ورای این روش درمانی این است که زمانی که فرد قادر به ایجاد ارتباط موثر با دیگران است، نشانه های بیماری بهبود پیدا می کنند.

 

محدودیت زمانی و یا ملخص روان درمانی میان فردی این است که فرد بیمار تنها به 12 تا 16 جلسه درمانی نیاز دارد تا سلامت قریبی روانی خود را بدست بیاورد.

 

در این روش درمانی فقط بر روی مسائل و مشکلات کلیدی و بحرانی کار شده و به همین علت است که روان درمانی میان فردی بهترین روش برای مورد ملاحظه قرار دادن مشکلات و بیماری های قابل شناسایی است.

 

 

در ادامه :انتظارات فرد بیمار از روان درمانی میان فردی


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - روان درمانی میان فردی

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: