روان درمانی میان فردی

رواندرمانی فردی

 

داشتن رابطه خویشاوندی و یا وابستگی به کسی یا کسانی، خواه از نوع روابط خانوادگی باشد یا از نوع روابط عاشقانه و یا عشق افلاطونی، بخشی از آن چیزی ست که ما را انسان می سازد.

 

در بیشتر مواقع، این روابط خویشاوندی زندگی ما را هدفمند و ارزش دار کرده و سبب بوجود آمدن فرست هایی برای برقراری ارتباط اجتماعی و تقویت آن می گردد.

 

با این وجود، منوط به اینکه ما چگونه با آن برخورد می کنیم، می تواند بر سلامت روانی ما تاثیر بگذارد.

 

اساسا روان درمانی میان فردی توجه خود را بر چگونگی اثر گذاری این روابط اجتماعی و خانوادگی بر سبک زندگی ما و نیز چگونگی اثرگذاری مشکلات روحی و روانی بر روی روابط و وابستگی های خویشاوندی معطوف می سازد. با توجه به درمان انواع مختلفی از نگرانی ها و دلواپسی ها، این روش درمانی برای درمان بسیاری از بیماری ها چون افسردگی، اضطراب و استرس و نیز بی نظمی در الگوی غذایی، به شدت توصیه می گردد.

 

روان درمانی میان فردی چیست؟!

 

این روش که به اختصار (IPT) یا  (interpersonal therapy) نیز خوانده میشود، روشی سازمان سافته و دارای محدوده زمانی است که به طور جدی بر روی مسائل و مشکلات میان فردی اثر می گذارد.

 

باور اساسی که این روش درمانی را شکل می دهد این است که نشانه های بیماری های روانی ( مانند افسردگی) واکنش و عکس العملی طبیعی نسبت به ناسازگاری ها و دشواری هایی ست که ما در ارتباط با دیگران با آنها مواجه می شویم. تمامی این نشانه و علائم بروز بیماری می توانند کیفیت روابط ما را نیز تحت تاثیر خود قرار دهند.

 

ملاحظات و تفکرات در ورای این روش درمانی این است که زمانی که فرد قادر به ایجاد ارتباط موثر با دیگران است، نشانه های بیماری بهبود پیدا می کنند.

 

محدودیت زمانی و یا ملخص روان درمانی میان فردی این است که فرد بیمار تنها به 12 تا 16 جلسه درمانی نیاز دارد تا سلامت قریبی روانی خود را بدست بیاورد.

 

در این روش درمانی فقط بر روی مسائل و مشکلات کلیدی و بحرانی کار شده و به همین علت است که روان درمانی میان فردی بهترین روش برای مورد ملاحظه قرار دادن مشکلات و بیماری های قابل شناسایی است.

 

 

در ادامه :انتظارات فرد بیمار از روان درمانی میان فردی


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *