روان درمانی: آیا به آن نیاز داریم؟

روان درمانی: آیا به آن نیاز داریم؟

چرا روان درمانی؟

با برخی مشکلات عاطفی و یا رفتاری، دائم در چالش، مبارزه، و یا نادیده گرفتن هستید و حال به نقطه ایی رسیده اید که “خسته شده اید” و می خواهید “تغییری” در این روند ایجاد کنید. این همان جایی است که افراد روان درمانی را انتخاب می کنند.

گاهی اوقات رسیدن به این نقطه، به دلیل شروع اثر گذاری این روند بر بخش های دیگر زندگی، همچون جسمی، عاطفی، الگوهای فکری، روابط، و شغلی، است. در برخی دیگر، مبارزه موجب ایجاد مشکلی دیگر می شود که در این حالت افراد خواهان تغییر در این روند هستند. گاهی اوقات، افراد دیگر همچون: شریک احساسی فرد، پزشکان و یا کارفرما به افراد  ایجاد این تغییر را توصیه می کنند. شاید این مشکل به جایی رسیده است که به پرخاشگری، خود آزاری و رفتار خشونت آمیز منجر شده، که پیامدهای قانونی نیز خواهد داشت. در اغلب موارد، این مسائل بسیار شخصی بوده و خود فرد، همسر او، و یا اعضای خانواده برای مقابله، مدیریت، کنترل، محدود و جلوگیری کردن از آن در تلاش هستند. شاید در دوره های زمانی نیز موفق به این کار شوند. اما، گاهی اوقات این چالش دوباره شروع می شود. در این هنگام فرد احساس خستگی و درماندگی شدیدی می کند!!!!

گاهی اوقات، فرد قادر به درک این نیست که چرا شریک احساسی ، پزشکان و یا کارفرما این روند را یک “مشکل می بینند”، در حالیکه خود با آن هیچگونه مشکلی ندارد!!! آیا این حالت به دلیل “آنچه آنها هستند”، “شخصیت آنها “یا “بودن همیشگیشان به این شکل” است؟!!

همانطور که خواندید، دلایل بسیاری وجود دارند که چرا رفتن به روان درمانی مفید است، و این دلایل گاهی پیچیده و ظریف هستند و عجیب نیست که باعث احساساتی همجون خجالت، ناراحتی، شرم می شوند.

آیا به روان درمانی نیاز داریم؟

بهترین پاسخ این است: “شاید”!!! 

نیاز” به روان درمانی، فکرو خیال، احساسات و حتی نگرانی را افزایش می دهد. همانطور که در بالا اشاره شد، افراد زمانی به این “نیاز” می رسند که به نقطه “ایجاد” تغییر در زندگیشان رسیده اند. به این معنا که چیزی در زندگی از “کنترل” آنها خارج شده است. کار با یک روان درمانگر به معنای تلاش برای تحت کنترل در آوردن افکار، احساسات و رفتار خاصی است که  نیاز به فرایند “کاهش/از دست دادن” و یا “افزایش” کنترل دارد. این حالت کمی پیچیده است، اما بودن در یک پروسه روان درمانی به فرد احساس “خلاص شدن” می دهد، اینکه فرد دیگری می بیند که او چقدر تلاش کرده و رنج کشیده است.

[divider]

نگارنده: شیرین قلی زاده 

کلنیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا 

 

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *