رفع مشکل روابط با طنز

 

چطور طنز و خنده به رفع مشکلات کمک می کند:

1 : استفاده از طنز برای مهار تعارض

تعارض بخشی اجتناب ناپذیر از تمام روابط است . اتعارض می تواند در طول یک رابطه به صورت خرد وجود داشته باشد و سپس تبدیل به یک جنجال شود. در هر صورت، توانایی مدیریت تعارض شما پیش بین قدرتمند ارتباط موفق شماست.

هنگامی که تعارض و اختلاف نظر مانند آچار به سمت رابطه شما پرتاب می شود، طنز و بازیگوشی می تواند احساس های وجود در رابطه را برگرداند . استفاده ماهرانه از طنز و بازیگوشی، می تواند زمان اختلاف و دعوا را به فرصتی برای بازی و تفریح تبدیل نماید. این اجازه می دهد تا شما راحت تر نقطه نظر فرد دیگر ار پذیرفته و نیاز های خودرا انتقال داده بودن اینکه هیچ کدام جبهه بگیرید.

مراقب باشید که استفاده از طنز تبدیل به راهی برای تمسخر یکدیگر نشود.

قطع جنگ قدرت، تنش را فورا کم کرده و اجازه می دهد دوباره با احساسات باشید.

با توجه به اینکه خنده مسری است خنده شما موجب خنده طرف مقابل شده و اینگونه راهکار های سفت و سخت تفکر از بین رفته و برای رفع مشکلات خلاق تر می شوید.

کمتر تدافعی عمل می کنید و آزادی بیان بیشتری به هر دوی شما می دهد.

 

2 : اطمینان حاصل کنید که هر دوی شما طنز و شوخی را درک می کنید

مانند هر ابزاری ، طنز می تواند نتایج منفی و مثبت متفاوتی داشته باشد. حقه بازی، مسخره کردن، سخنان آزاردهنده و بی ادبانه می تواند آسیب جدی به رابطه و طرف مقابل وارد کند.

طنز فقط زمانی به مشکلات رابطه ای کمک می کند که مطمئن باشید هر دو طرف در موقعیت طنز هستید و از شوخی ها و شیطنت های آن آگاهید. اگر طرف مقابلتان درک درستی از شوخی ندارد حتی در مواردی که از قدرت آن آگاهید انجامش ندهید. شوخی یک طرفه به جای شوخی متقابل ، باعث آسیب به رابطه و از بین بردن احساس اعتماد می شود.

طنز در روابط باید برای هر دو نفربه یک اندازه سرگرم کننده و لذت بخش باشد. اگر همسر شما متوجه نشود حرف شما شوخی و طنز بوده ممکن است بیشتر جبهه بگیرد. بنابراین قبل از شروع شوخی اول به موقعیت و درک طرف مقابلتان فکرکنید.

 

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x