راهکارهایی موثر برای آرام کردن نوزادی که مدام گریه می کند

وقتی که بچه ی کوچتان گریه می کند و انگار نمی خواهد این گریه را تمام کند، برای آرام کردنش چه کارهایی می کنید؟ اینجا به راهکارهایی برای آرام کردن نوزاد اشاره می کنیم.

چرا بچه ها گریه می کنند؟
هیچ چیزی مثل گریه بچه توجه والدین را به سمت او جلب نمی کند. آنها با شدتی بیشتر از ساعتی که 6 صبح زنگ می زند، گریه کرده و جیغ می زنند. (خیلی بد است که شما نتوانید گریه شان را ساکت کنید!). اگرچه خیلی غیرطبیعی است که انتظار یک روز بدون گریه و سر و صدا را داشته باشیم اما حداقل امید داریم که بتوانیم قبل از اینکه گریه فرزندمان آنقدر به اوج برسد که موجش بتواند یک لیوان را بترکاند، او را آرام کنیم! اگر راهکارهایی که در ادامه می آید را به کار بگیرید می توانید گریه وحشتناک کودکتان را تبدیل به گریه ای آرام و ملایم کنید.هوشمندانه ترین راهکارهای برای آرام کردن نوزادی که مدام گریه می کند

اگر نوزادتان گریه می کند و بوی نامطبوعی در هوا استشمام می کنید، حتما می دانید باید چه کار کنید. اما به غیر از عوض کردن پوشک یا شیر دادن، والدین اغلب وقتی در جستجوی یک روش جادویی برای آرام کردن کودکشان می گردند احساس می کنند بی یار و یاور هستند.
حالا این مشکل را حل می کنیم: مهم است که بفهمید چرا نوزادتان انقدر گریه می کند. رحم مادر یک سمفونی قوی از احساسات است. وقتی ما بچه ها را بدون هیچ حرکتی در اتاقشان می گذاریم تا خودشان بخوابند، این کار مثل محروم کردن آنها از احساسات است. بچه ها اغلب در برابر فقدان و نبود صداهای ریتمیک و حرکاتی که در رحم مادر تجربه کرده اند واکنش نشان می دهند.  بچه ها همچنین به خاطر اینکه نمی توانند بخوابند گریه می کنند. وقتی که خسته هستید هیچ چیز به اندازه نخوابیدن اذیتتان نمی کند. به جای بالا انداختن و گرداندن کودک کاری که خودش نمی تواند انجام دهد را برایش انجام دهد، او را بخوابانید.

چگونه می توانم نوزادم را آرام کنم؟

در اینجا روش آرام کردن کوچولوی جیغ جیغویتان را طبق آنچه او می بیند، می شنود و حس می کند به شما خواهیم گفت. یادتان باشد که بچه های متفاوت هستند بنابراین به استراتژی های آرام کردن به شکل متفاوتی واکنش نشان می دهند.  باید راه های مختلف را امتحان کنید تا بفهمید کدام روش برای فرزند شما جواب می دهد

راهکارهایی موثر برای آرام کردن نوزادی که زیاد گریه می کند

نور: خود شما می توانید وقتی چراغ ها روشن است بخوابید؟ با تاریک کردن اتاق یک محیط آرام برای فرزندتان فراهم کنید. یک اسباب بازی متحرک در عین حال که می تواند تاثیر خواب آوری داشته باشد، اما هنگام صبح می تواند با تحریک و انگیزه دادن بیش از اندازه کودک با بیدار کردن زودهنگامش تاثیر معکوس داشته باشد.
صداها: برخی صداها می توانند یک خواب آرام را برهم بزنند. جارو برقی و پنکه با ایجاد صدایی با پیش زمینه سفید می توانند این تاثیر را به وجود آورند. و اما صدای آرامش بخش موزیکی آرام هیچ آسیبی نمی زند.

نوازش و لمس: نوازش انسانی برای رشد سالم مهم است. نمی دانم کسی هست که یک ماساژ خوب را دوست نداشته باشد؟ به آرامی بخشی از بدن کودک مثل پاها یا دست هایش را نوازش کنید. به علاوه روش کانگورویی را امتحان کنید- نوزاد خود را درحالیکه شکمش برهنه است به روی شکم و در تماس با سینه خود که آنهم بدون پوشش است بخوابانید.

چگونه می توانم نوزادم را که دلش درد می کند (کولیک معده دارد) را آرام کنم؟
اگر فرزند شما بدون هیچ دلیل واضحی و از روی درد و ناراحتی بیشتر از سه روز در هفته و هر دفعه بیش از سه ساعت در روز گریه می کند، پس با کولیک سر و کار دارید. حالا باید چه کار کنید؟ در اینجا 5 راهکار بهتان یاد می دهیم.

♦ نوزاد را قنداق کنید

♦ او را از سمت پهلویش نگه دارید یا درحالیکه شکمش به سمت پایین است روی ساعد خود نگه دارید.

راهکارهایی موثر برای آرام کردن نوزادی که زیاد گریه می کند

♦ در گوش نوزاد بگویید ش،ش، ش.. (مثل صدای دوش آب) تا صداهایی که بچه در رحم مادر می شنیده را شبیه سازی کنید.

♦ درحالیکه سر و گردن نوزادتان را حفظ کرده اید او  را با تکان های آرام به عقب و جلو تاب بدهید.

♦ چیزی به او بدهید تا مک بزند، از سینه مادر گرفته تا بطری شیر، یک پستانک یا حتی انگشت خودتان.


چه نوع پوزیشنی نوزاد را آرام می کند؟
اگر گریه فرزندتان قطع نمی شود، روش بغل کردن متفاوتی که قبلا امتحان نکرده اید را انتخاب کنید. یک پوزیشن جدید شاید بتواند به بچه ای که دل درد دارد کمک کند حس بهتری پیدا کند، یا تماشای جهان از یک نقطه دید جدید شاید باعث شود اشک هایش قطع شود. در اینجا می توانید با این پوزیشن ها آشنا شوید:

♦ نگه داشتن روی شانه هایتانراهکارهایی موثر برای آرام کردن نوزادی که زیاد گریه می کند

♦ بغل کردن فوتبالی (صورت به سمت پایین قرار گرفته روی ساعد)

♦ صورت را به سمت جلو نگه دارید( سر مقابل قفسه سینه تان با یک دست که زیر بچه نگه داشته اید.)

چرا بچه را قنداق می کنند؟
تعداد زیادی از نوزادان دوست دارند احساس گرمی و راحتی و امنیت داشته باشند، حسی که شما می توانید با پیچیدن در یک پتو یا قنداق کردن به نوزاد خود بدهید. وقتی که نوزاد خود را لای پتو می پیچید حواستان باشد سرش کاملا آزاد باشد، و بیش از اندازه او را قنداق پیچ نکنید. در اینجا برخی از اصول را می بینید:

هوشمندانه ترین راهکارهای برای آرام کردن نوزادی که مدام گریه می کند

♦ یک پتوی سبک را مثل شکل بالا به صورت مثلث درست کنید و نوزادتان را در مرکز پتو قرار دهید، سپس دستهایش را داخل پتو گذاشته و لبه سمت چپ پتو را گرفته به پشت برده و لبه را به سمت داخل ببرید.

♦ سپس گوشه قسمت پایینی را گرفته و به بالا برده و با استفاده از لبه سمت راستی در انجا محکم کنید. سپس لبه سمت راست پلو را گرفته و دور بچه بپیچید.

راه حل های پینشهادی مادران
دختر من زمانی که خیلی کوچک بود و گریه هایش بند نمی آمد، شوهرم وان او را پر از آب کرده و با لباس دخترم را داخل وان می گذاشت. همینکه بدن او با آب گرم تماس پیدا می کرد گریه اش متوقف شده و با قیافه هیپنوتیزم شده به ما نگاه می کرد. انگار که دقیقا منتظر این لحظه بود.
ما تصادفی فهمیدیم چه چیزی پسر کوچمان را ساکت می کند. زنگ تلفن و بعد سیستم پاسخگویی خودکار تلفن. بعد از آن پسرمان فورا ساکت می شد و به صدای تلفن گوش می داد. الان هم وقتی به صداهای ضبط شده در پیغامگیر تلفن گوش می دهد دست می زند!
پسر هفت ماهه من وقتی گریه می کند من یک شعر را بارها و بارها برایش می خوانم و او ساکت می شود.

منبع:

parents


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *