سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

ده فعالیت مناسب برای فرزندان در تابستان

ده فعالیتی که فرزندان شما میتوانند در تابستان انجام دهند

 

یادگیری یک ماجراجویی

درتابستان، فرزندان خود را تشویق کنید تا در تورهایی مانند بازدید از برخی کارخانه یا تورهای هنری مانند استودیو شرکت کنند ، با این فعالیت ها کودک شما به یادگیری چگونگی انجام امور می پردازد.

 

صداهای جدید بسازند

تابستان زمان ایده آل برای فرزند شما است تا یک ساز ویادگیری موسیقی را یادگیرد، زیرا اودر تابستان  زمان زیادی برای تمرین دارد.

 

فشار را متوقف کنید!

ازکودک تان بخواهید تا در تابستان امسال به نوشتن مهارت های خود بپردازد. ایده های مغزی در مورد آنچه که دوست دارد مانند : مصاحبه با اعضای خانواده، بررسی فیلم و کتاب، ستون مشاوره و مسابقه عکس.در واقع باعث افزایش خلاقیت کودکتان میشود.

 

مهارت های ریاضی را مرور کنند

بیشتر بچه ها در طول ماه های بلند تابستان از درس و مطالعه و مهارتهایی که ضعف دارند دوری میکنند .تابستان زمان مناسبی است تا  شما مهارتهایی را که کودک تان دچار نقص است ارتقا بخشید.

 

تابستان را به آنها معرفی کنید

به بچه هایتان کمک کنید تا با محیط زیست شان بیشتر سازگار باشند ، محیط اطرافشان را بشناسند ، استفاده از منابع طبیعی را فرا گیرند ،استفاده بهینه از مصرف آب ،برق و گاز را به آنها بیاموزید تا علاوه بر مسائل درسی ، مسائل زندگی را نیز بیاموزند.

 

مطالعه کردن را افزایش دهند

با انها به فرئشگاه ها بروید و در حین خرید سوالاتی را از آنها بپرسید و ذهن انها را دچار چالش کنید و آز انها بخواهید جواب سوالات را با مطالعه بدست اورند و یا درمورد مسائلی که علاقمند هستند مطالعه بیشتری داشته باشند یا در مورد سفری که مد نظر دارید و قبل از رفتن به آنجا اطلاعاتی را کسب کنند تا به این صورت کم کم علاقمندی به مطالعه را در آنها افزایش دهیم.

 

سرویس های اجتماعی

آیا نوجوان شما درتابستان در فعالیت های اجتماعی یا گروه های اجتماعی شرکت میکند؟ آیا فرزندتان در گروه ها برای انجام کارها داوطلب میشود ؟ در این خصوص بهتراست از انها بخواهید تا در کتابخانه های عمومی ویا کلاسهای گروهی تابستانه ویا امور خیریه شرکت کنند و مهارتهای اجتماعی شان را ارتقا بخشند، تجربیات جدید کسب کنند .

 

ریاضی انجام دهید

به طور روزانه با فرزندتان ریاضیات انجام دهید با او خرید بروید  و اجازه دهید او هم در انتخاب مواد غذایی  کمک کند و خودش انتخاب کند.قیمت کمتر و قیمت بیشتر ، ارزش کمتر و بیشتر را در محیط های واقعی درک کند ، اجازه دهید باقیمانده پول را برای خودش ذخیره کند تا پس انداز کردن را از سنین کودکی بیاموزد.

 

داستان های تابستانی

در تابستان امسال مهارت های نوشتن کودک خود را با تشویق او به نوشتن و نشان دادن کتاب خود از افسانه ها تقویت کنید.

 

نوروفیدبک

یکی از کلاس های تابستانه برای ارتقاء عملکرد ذهنی کودکتان ،برای افزایش توجه و تمرکز و کاهش مشکلات در حیطه یادگیری استفاده از روش نوروفیدبک است ، هم بازی است هم ورزش مغز که تابستان زمان بسیار مناسبی است .

 

یکی از بهترین مراکز نوروفیدبک 

منبع :

summer-learning

 

مریم عبداللهی ،روانشناس و نوروتراپیست

درمانگر تخصصی کودکان

عضو انجمن روانشناسان

اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: