سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

دمانس یا فراموشی چیست و چرا ایجاد می شود؟

آلزایمر

دمانس یا فراموشی با عقب افتادگی ذهنی فرق دارد.در دمانس فرد توانایی های ذهنی و کارکردی و مهارتی قبلی خود را از دست می دهد و این فرایند تدریجی است.در عقب افتادگی ذهنی رشد مغزی از ابتدا متوقف است.

دمانس میتواند در شرایط بیماری های مختلف مثل سکته مغزی  ،ضربه مغزی،عفونت ویا بیماری های متابولیک( مثل دیابت ،فشار خون،افزایش یا کاهش سدیم و پتاسیم )ایجاد شود و تغییرات دژنراتیو در سلولهای عصبی رخ دهد و این تغییرات قابل برگشت نیست،غالبا دمانس موجب ایجاد اختلال در مراقب فرد ازخود می شود و بر کیفیت زندگی بیمار و اطرافیان تاثیر می گذارد.

هنوز آمار دقیقی از افراد مبتلا به دمانس وجود ندارد .با افزایش سن ،بالای ۶۵ سال بروز دمانس در زمینه نورودژنراتیو مثل پارکینسون و آلزایمر افزایش میابد ودر ضمن علل عروقی یعنی دیابت ،فشارخون، سیگار و چربی خون بالا که احتمال سکته مغزی را زیاد می کنند میزان دمانس عروقی را افزایش می دهند.

در مواردی که این بیماری مطرح باید به متخصص مغز و اعصاب مراجعه شود و با انجام آزمونهای حافظه وجود دمانس یا فراموشی مشخص شود و شدت آن تعیین شود.

[divider]

متخصص مغز و اعصاب

♦  دکتر زهرا وهابی متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  مدیر دپارتمان بیماریهای ستون فقرات و اختلالات عصب و عضله مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

 تماس با ما

 
اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: