دمانس یا فراموشی چیست و چرا ایجاد می شود؟

آلزایمر

دمانس یا فراموشی با عقب افتادگی ذهنی فرق دارد.در دمانس فرد توانایی های ذهنی و کارکردی و مهارتی قبلی خود را از دست می دهد و این فرایند تدریجی است.در عقب افتادگی ذهنی رشد مغزی از ابتدا متوقف است.

دمانس میتواند در شرایط بیماری های مختلف مثل سکته مغزی  ،ضربه مغزی،عفونت ویا بیماری های متابولیک( مثل دیابت ،فشار خون،افزایش یا کاهش سدیم و پتاسیم )ایجاد شود و تغییرات دژنراتیو در سلولهای عصبی رخ دهد و این تغییرات قابل برگشت نیست،غالبا دمانس موجب ایجاد اختلال در مراقب فرد ازخود می شود و بر کیفیت زندگی بیمار و اطرافیان تاثیر می گذارد.

هنوز آمار دقیقی از افراد مبتلا به دمانس وجود ندارد .با افزایش سن ،بالای ۶۵ سال بروز دمانس در زمینه نورودژنراتیو مثل پارکینسون و آلزایمر افزایش میابد ودر ضمن علل عروقی یعنی دیابت ،فشارخون، سیگار و چربی خون بالا که احتمال سکته مغزی را زیاد می کنند میزان دمانس عروقی را افزایش می دهند.

در مواردی که این بیماری مطرح باید به متخصص مغز و اعصاب مراجعه شود و با انجام آزمونهای حافظه وجود دمانس یا فراموشی مشخص شود و شدت آن تعیین شود.


اگر به دنبالی راهی برای افزایش هوش و حافظه و بهبود عملکرد مغزتان هستید، دوره تقویت هوش و تقویت حافظه دکتر مصطفی امیری را از دست ندهید.

تقویت هوش


 

[divider]

متخصص مغز و اعصاب

♦  دکتر زهرا وهابی متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  مدیر دپارتمان بیماریهای ستون فقرات و اختلالات عصب و عضله مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

 تماس با ما

 
0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x