دستورالعمل هایی برای سلامت مغز

پیاده روی روزانه، مطالعه یک کتاب خوب، بازی شطرنج ، هریک ازاینها بیش ازیک سرگرمی هستند. احتمال دارد این سرگرمی های روزانه  بهترین عامل پیشگیری از زوال ذهنی درارتباط با سن و سال باشد.

فعالیت های ذهنی افراد مسن مانند مطالعه، نوشتن، رفتن به تئاترو انجام بازی هایی مانند شطرنج دریک تحقیق مورد بررسی قرارگرفت.

Related image

افرادی که بطورمنظم دراین فعالیتها شرکت داشتند نسبت به سایرین ازتراکم بالاتری درقسمت بخش سفید مغزبرخوردارهستند. بخش سفید قسمتی ازمغزاست که عهده دارانتقال اطلاعات می باشد. به عبارت دیگرچنانچه ازاین قسمت استفاده نکنید، آن را ازدست خواهید داد. مؤلف این تحقیق افزود که سخت است که بخواهیم مکانیسم دقیق مغزرا دراین رابطه حدس بزنیم.

درتحقیق دیگری حجم بخش خاکستری مغز 900 فرد مسن اندازه گیری شد. نتیجه تحقیق نشان داد که بخش خاکستری مغز زنان و مردانی که به میزان قابل توجهی فعالتربودند،  ازحجم بیشترو سالمتری برخورداراست. همچنین احتمال ابتلای این افراد به بیماریهایی نظیردمانس، آلزایمر، و سایربیماریهای ذهنی درارتباط با سن کمتراست. بخش خاکستری مغزمدیریت کنترل عضلات، حافظه، گفتار، و حواس را برعهده دارد

درحقیقت، افرادی که بیش از3000 کالری درهفته می سوزانند نسبت به همسالان خود از5% حجم بیشترماده خاکستری مغزبرخوردارهستند واین بسیارحائزاهمیت می باشد. ورزش با افزایش جریان خون، اکسیژن و گلوکز را به مغزمی رساند و درعین حال ازبوجود آمدن پلاکتهای مضرجلوگیری می کند.

حال می دانید بهترین دستورالعمل برای سلامت مغزی چیست؟  خواندن روزنامه و مطالعه کتاب به مدت یک ساعت درروز، نوشتن نامه، شرکت کردن دربازی هایی مانند شطرنج. انجام حداقل دو تا ازاین فعالیتها درطول روزبرای سالمندان توصیه می شود.

و اما درمورد ورزش، تقریبا هرنوع فعالیت بدنی مانند شنا، پیاده روی، رقص، حتی چمن زنی به پیشگیری اززوال عقل کمک می کند.

Related image

 

 گرد آورنده: مینو شفیعی

 

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

♦  فلوشیپ اختلالات خواب از اسپانیا

  مدیر کلینیک خواب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

[divider]

انجام و تفسیر تست خواب (پلیسومنوگرافی) در کلینیک خواب آلومینا

توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب انجام می شود.

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *