درمان حملات ناگهانی صرع

حملات بیماری

درمان های دارویی 

بیشتر دارو های ضد حمله به عنوان دارو های ضد تشنج تجویز میشوند به معنی اینکه انها برای کاهش فعالیت غیر نرمال  الکتریکی مغز به کار برده میشوند .در بیشتر بیماران حملات تشنجی با این دارو ها درمان میشود مانند والپروییک و یا گاباپنتین و البته تعدادی از بیماران باید ترکیبی از این دارو ها را مصرف نمایند .

پزشک ابتدا به مبتلایان به بیماری صرع دارو های ضعیف تری میدهد و سپس با کنترل وضعیت بیمار در طی زمان دوز مصرفی را بالا میبرد .

عمل های جراحی 

در تعدادی از موارد ,حملات صرع توسط بخشی خاص از مغز ایجاد میشوند .این حالت ها میتوانند ناشی از تومور های مغزی و یا بخشی کوچک از مغز باشند که سیگنالهای الکتریکی نامتناسبی را ارسال میکند .

در صورتی که بخشهای اسیب دیده در دسترس باشند و امکان جراحی انها وجود داشته باشد انگاه جراح انها را بیرون اورده و جراحی میکند .

البته روش جراحی برای تمام بیماران موثر نمیباشد و در تعدادی از انها میتواند حملات صرع را درمان نماید .

تحریک عصب های جمجه 

در صورتی که دیگر روش های درمانی موثر نباشد انگاه میتوان از تحریک عصب ها استفاده نمود .عصب های جمجمه ای از داخل کمر عبور میکنند و بسیاری از رفلکس های بدن را کنترل میکند .در این حالت از دستگاههای خاصی برای ایجاد تحریکات عصبی استفاده میشود .این دستگاه امواج الکتریکی را به فاصله زمانی کوتاه به اعصاب منتقل میکند .

[divider]

نگارنده :فرحناز ال احمد

مرکز تحقیقات کلینیک پوست ,لیزر و تناسب اندام الومینا 

اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: