درمان جدید آلزایمر : بازیابی کامل عملکرد حافظه

درمان جدید آلزایمر : بازیابی کامل عملکرد حافظه

75 درصد از موشهای آزمایشگاهی بازگشت کامل حافظه داشتند. 

محققان استرالیایی با تکنولوژی اولتراسوند غیر تهاجمی توانستند پلاک های آمیلوئید نوروتوکسیک مغز را پاکسازی و از بین ببرند- ساختار مسئول از دست دادن حافظه و کاهش عملکرد شناختی در بیماران مبتلا به آلزایمر.

بیماری آلزایمر نتیجه تشکیل دو نوع ضایعه است : پلاک های  آمیلوئید و لایه های نوروفیبریلاتوری.

پلاک آمیلوئید بین نورون ها نشسته و در نهایت خوشه متراکم مولکول بتا آمیلوئید را می سازد. این ترکیب نوع چسبنده ایی از پروتئین است که توده شده و پلاک سازی می کند.

لایه های نوروفیبریلاتوری  در داخل سلول های عصبی مغز یافت می شوند.علت تشکیل این لایه ها : پروتئین تاو به توده ایی حجیم و نامحلول تبدیل و رشته های بسیار کوچک به نام میکروتوبول برای نگهداری این توده در کنار هم تشکیل می شود که انتقال مواد مغذی و اندامک ها را مختل می کند- همانند پیچیدن لوله جارو برقی و مختل کردن کار آن.

از آنجا که واکسن و یا اقدام پیشگیرانه ایی برای بیماری آلزایمر وجود ندارد، راه حل در پیشگیری از ساخت پلاک های آمیلوئید و پروتیین تاو در مغز دیده شد. بر این اساس محققین استرالیایی تحقیقی جدید انجام دادند و نتایج تازه ایی به دست آوردند.

در این تحقیق با استفاده از نوع خاصی از اولتراسوند به نام اولتراسوند متمرکز و درمانی، امواج صوتی غیر تهاجمی به بافت های مغز وارد شد. این امواج با ایجاد نوسانات فوق العاده سریع به آرامی سد خونی مغز را باز کردند- لایه محافظ مغز در برابر باکتری. این عمل باعث تحریک سلولهای میکروگلیای مغز شد- این سلولها اساسا “جارو برقی اضافات مغزی” هستند. بنابراین فعالسازی آنها به منزله ی پاکسازی توده های سمی بتا آمیلوئید است – مسئول بدترین علایم آلزایمر. 

در این تحقیق نشان داده شد که بدون استفاده از درمان دارویی می توان آلزایمر را درمان و عملکرد حافظه را به طور کامل بازگرداند.

[divider]

نگارنده: شیرین قلی زاده

کلنیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *