سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

درمان جدید آلزایمر : بازیابی کامل عملکرد حافظه

Losing Brain Function

درمان جدید آلزایمر : بازیابی کامل عملکرد حافظه

75 درصد از موشهای آزمایشگاهی بازگشت کامل حافظه داشتند. 

محققان استرالیایی با تکنولوژی اولتراسوند غیر تهاجمی توانستند پلاک های آمیلوئید نوروتوکسیک مغز را پاکسازی و از بین ببرند- ساختار مسئول از دست دادن حافظه و کاهش عملکرد شناختی در بیماران مبتلا به آلزایمر.

بیماری آلزایمر نتیجه تشکیل دو نوع ضایعه است : پلاک های  آمیلوئید و لایه های نوروفیبریلاتوری.

پلاک آمیلوئید بین نورون ها نشسته و در نهایت خوشه متراکم مولکول بتا آمیلوئید را می سازد. این ترکیب نوع چسبنده ایی از پروتئین است که توده شده و پلاک سازی می کند.

لایه های نوروفیبریلاتوری  در داخل سلول های عصبی مغز یافت می شوند.علت تشکیل این لایه ها : پروتئین تاو به توده ایی حجیم و نامحلول تبدیل و رشته های بسیار کوچک به نام میکروتوبول برای نگهداری این توده در کنار هم تشکیل می شود که انتقال مواد مغذی و اندامک ها را مختل می کند- همانند پیچیدن لوله جارو برقی و مختل کردن کار آن.

از آنجا که واکسن و یا اقدام پیشگیرانه ایی برای بیماری آلزایمر وجود ندارد، راه حل در پیشگیری از ساخت پلاک های آمیلوئید و پروتیین تاو در مغز دیده شد. بر این اساس محققین استرالیایی تحقیقی جدید انجام دادند و نتایج تازه ایی به دست آوردند.

در این تحقیق با استفاده از نوع خاصی از اولتراسوند به نام اولتراسوند متمرکز و درمانی، امواج صوتی غیر تهاجمی به بافت های مغز وارد شد. این امواج با ایجاد نوسانات فوق العاده سریع به آرامی سد خونی مغز را باز کردند- لایه محافظ مغز در برابر باکتری. این عمل باعث تحریک سلولهای میکروگلیای مغز شد- این سلولها اساسا “جارو برقی اضافات مغزی” هستند. بنابراین فعالسازی آنها به منزله ی پاکسازی توده های سمی بتا آمیلوئید است – مسئول بدترین علایم آلزایمر. 

در این تحقیق نشان داده شد که بدون استفاده از درمان دارویی می توان آلزایمر را درمان و عملکرد حافظه را به طور کامل بازگرداند.

[divider]

نگارنده: شیرین قلی زاده

کلنیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: