درمان اختلال کم توجهی با روش نوروفیدبک

درمان بیماری اختلال کم توجهی با استفاده از روش نوروفیدبک
درمان بیماری اختلال کم توجهی با استفاده از روش نوروفیدبک

فرد مبتلا به بیماری اختلال کمبود توجه دچار عدم توجه یا  بی توجهی می شود که متناسب سن او نیست و از خود حرکات غیر ارادی بروز می دهد. این رفتار یا کنش فرد نسبت به محیط خود موجب نقص کارکردی ( آنچه كه كاركرد اندام را تحت تاثير قرار مي دهد ولي در ساختمان آن تغييرى به وجود نمي آورد) و دیگر اختلالات جسمی و روحی می گردد. اختلال کم توجهی از شایع ترین اختلالات موجود در میان کودکان امروزی است.

علائم بیماری اختلال کم توجهی
علائم بیماری اختلال کم توجهی

علائم بروز بیماری اختلال کم توجهی عبارتند از: 1.  تداوم  بی توجهی کودک برای مدت حداقل شش ماه که  شدت آن در افراد با سنین مختلف، متفاوت است. 2. دشواری در حفظ تمرکز در حین انجام فعالیت های گوناگون و حتی بازی کردن ( این کودکان با کوچکترین محرک محیطی یا خارجی تمرکز خود را از دست می دهند). برخی از کودکان و حتی افراد بزرگسال که بدین بیماری دچار هستند، ممکن است به نوع دیگر این بیماری یعنی اختلال کم توجهی ناشی از بیش فعالی  نیز دچار شوند. اختلال کم توجهی ناشی از بیش فعالی به صورت رفتارهای نابهنجار و غیر عادی چون ترک کلاس درس یا محل کار به طور ناگهانی یا  مرتب با چيزى ور رفتن  و آرام نگرفتن (به واسطه ى ملالت يا عصبي بودن و غيره ) و در نهایت صحبت کردن بیش از حد، بروز پیدا می کند.

روش های دیرینه و قراردادی درمان بیماری اختلال کم توجهی

روش های دیرینه و قراردادی درمان بیماری اختلال کم توجهی شامل مصرف داروهای مختلفی چون ریتالین، دكستروامفتامين (داروى معتاد كننده براى كاهش اشتها و غيره ) و آدرال است. یکی از مشکلات و ایرادات اصلی مصرف این داروها این است که این مصرف داروها برای طولانی مدت میتواند اعتیادآور باشد. علاوه بر این، مواردی وجود دارند که حتی دارو هم نمی تواند بر آنها اثرگذار باشد. در این شرایط، داروی ضد افسردگی  ترى سيكليك یا آنتی هستامین برای درمان بیمار مورد استفاده قرار می گیرد.

قرص ریتالین موثر در درمان و کاهش علائم بیماری اختلال کم توجهی
قرص ریتالین موثر در درمان و کاهش علائم بیماری اختلال کم توجهی

دیگر داروهای تجویزی پزشک برای درمان بیماری اختلال کم توجهی عبارتند از: نورپرامین، توفرانیل، ولبورتین و پروزاک. این داروها بسیار اعتیادآور هستند و در روند رشد کودک و همینطور خواب کودک مشکل ایجاد می کنند. در نتیجه، بسیاری از والدین این کودکان و حتی افراد بزرگسال مبتلا به بیماری اختلال کم توجهی تلاش می کنند که از گزینه های درمانی جایگزین؛ نوروفیدبک استفاده کنند.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *