درمان اختلال شخصیت ضد اجتماعی

روان درمانی 

فایل صوتی این مقاله به همراه توضیحات تکمیلی:

روان درمانی های موثر برای اختلال شخصیت ضد اجتماعی محدود هستند. احتمالا، دیدگاه ها و روش های روانکاوی برای این جمعیت مناسب نیستند. روش های تقویت رفتارهای مناسب و تلاش برای ایجاد ارتباط بین اعمال اشخاص و احساساتشان ممکن است مفیدتر باشد. هیجانات معمولا یک جنبه ی کلیدی از درمان این اختلال هستند. این بیماران اغلب روابط عاطفی با ارزش و قابل توجهی در زندگی شان ندارند. بنابراین رابطه ی درمانی می تواند یکی از اولین ارتباطات ارزشمند آنان باشد. این اتفاق می تواند در ابتدا برای مراجع ترسناک و غیر قابل تحمل باشد. یک رابطه ی درمانی صمیمی فقط زمانی می تواند اتفاق بیافتد که یک ارتباط خوب و محکم با مراجع ایجاد شود و او بتواند کاملا به درمانگر خود اعتماد کند. وقتی اعتماد اتفاق می افتد خیلی از مسائل محرمانه بیان می شوند.

محتوای درمان اختلال شخصیت ضد اجتماعی باید بر احساسات و هیجانات بیمار تمرکز کند. بیمار به عنوان یک شخص می آموزد که حالت های احساسی مختلف را تجربه کند، یکی از اولین احساسات افسردگی است. به احتمال زیاد مراجع با احساسات مرتبط با افسردگی آشنا نیست، و بنابراین بهتر است که درمانگر در طول این مدت با فرد همدلی داشته و او را حمایت کند. تقویت هر یک از احساسات، به جز خشم و سرخوردگی، معمولا مفید است. تجربه کردن احساسات معمولا یکی از نشانه های پیشرفت در درمان است. ماندن روی “مسائل بی خطر”، و بحث بیشتر در مورد نگرانی های زندگی واقعی، یکی از روش های درمان این اختلال است، اما به احتمال زیاد برای تغییر رفتاری بلند مدت به عنوان یک روش تاکید بر کشف و برچسب زدن حالت های هیجانی مناسب، موثر نیست. افراد مبتلا به اختلال شخصیت ضد اجتماعی اغلب تجربه ی داشتن مشکلاتی با افرادی که قدرت در دست آنهاست دارند. درمانگر باید در این زمینه یک موضع بی طرفانه داشته باشد، چرا که این یک اعتقاد محکم و استوار در مراجع است. درمانگر باید از استدلال و جانبداری از کسی در مسائل مرتبط با قدرت و کسانی که اقتدار دارند اجتناب کند. قواعد اخلاقی و معنوی آن ها نیز ممکن است به دلخواه از بین رفته باشد. و این می تواند یک موضوع مناسب برای بحث و گفتگو در درمان باشد،  که به احتمال زیاد می تواند یکی از پیشرفت های اندک باشد. معمولا یکی از روش های موثرتر برای شخصی با اختلال شخصیت ضد اجتماعی یادگیری تغییر رفتارهای بی اثر و بیهوده اش است، که برای رسیدن به این هدف باید با عواقب رفتارهایش رو به شود. این کار گاهی اوقات به معنی برخورد با زندان و دادگاه است، اما همچنین می تواند یک عامل محرک در درمان مراجع باشد.

روش های روان درمانی دیگر، از قبیل گروه و خانواده درمانی، نیز می توانند مفید باشند. اغلب افراد مبتلا به این اختلال خود را در محیط های گروهی پیدا می کنند، چرا که هیچ درمان انتخاب شده ای داده نمی شود. این کار معمولا به درمان آن ها کمک نمی کند، چرا که در اکثر گروه ها، افراد از لحاظ عاطفی بسته هستند و دلایل کمی برای اشتراک گذاری با دیگران دارند. همچنین این گروه ها اغلب از افراد مبتلا به طیف گسترده ای از اختلالات روانی تشکیل شده اند و به این دلیل نیز کمک کننده نیستند. گروه هایی که منحصرا به این اختلال اختصاص دارند، هرچند که نادر هستند، اما بهترین گزینه اند. در چنین گروه هایی، دلیل بزرگتری برای شرکت کردن و اشتراک گذاری با دیگران به بیماران داده می شود. رهبران گروه باید مراقب باشند تا رفتارهای خطرناک در گروه انجام نگیرد. خانواده درمانی می تواند در افزایش اطلاعات و درک بین اعضای خانواده مفید باشد. خانواده ها اغلب در مورد علت رفتارهای ضد اجتماعی دچار سوتفاهم و اشتباه هستند و اعتقاد دارند که این یک اختلال ذهنی است.

بستری در بیمارستان

بستری شدن برای این اختلال شخصیت به ندرت روش مراقبت مناسب یا ضروری است.

داروها

داروها فقط باید برای درمان یک مشکل حاد روانی همایند با این اختلال به کار گرفته شوند. هیچ تحقیقاتی داروهای موثر برای درمان مستقیم این اختلال را ارائه نداده است.

راهبردهای خودیاری

گروه های خودیاری درصورتی که به طور اختصاصی برای اختلال شخصیت ضد اجتماعی طراحی شده باشند می توانند برای افراد مبتلا به این اختلال مفید باشند. افرادی با این اختلال معمولا در مورد احساسات و رفتارهایشان درمقابل همتایان خود در این نوع از روش های حمایتی راحت تر بحث می کنند. معمولا گروه می تواند برای اکثر افراد مبتلا به این اختلال مفید باشد. بسیاری گروه های حمایتی برای کمک به افراد مبتلا به این اختلال در سراسر جهان وجود دارد ک تجربیات و احساسات رایج خود را به اشتراک می گذارند.

محقق و مترجم: فاطمه مهفر

[button color=”purple ” size=”medium” link=”https://psychcentral.com/disorders/antisocial-personality-disorder-treatment/” target=”blank” ]لینک منبع[/button]

[toggle title=”گروه پزشکان جایروس را به خاطر بسپارید!” state=”open” ]ما بهترین ها را در ایران به شما معرفی می کنیم. سایت جایروس اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی مغز و اعصاب و روان در کشور فعالیت علمی و تحقیقاتی می کند. گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغزو اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی به شما کمک می کنند. همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما  از متخصص مورد نظر خود نوبت بگیرید. اما چرا برای درمان گروه پزشکان جایروس را انتخاب می کنید؟ زیرا:

  • پزشکان ما با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که اقدامات اضافی تشخیصی و درمانی انجام نمی شوند و در نتیجه هزینه های دریافتی در این مرکز از مراکز مشابه بسیار ارزان تر است.
  • متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر طبابت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی هستند. اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند.
  • خدماتی که توسط گروه پزشکان جایروس به شما ارائه می شود جامع و کامل است و معمولا شمارا از نیاز به مراجعه به مراکز متعدد و متفرقه بی نیاز می کند.
  • آخرین مرکزی که برای به دست آوردن سلامت مراجعه خواهید کرد، دپارتمان های گروه پزشکان جایروس خواهد بود؛ مطمئن باشید سلامت خود را به دست خواهید آورد.
  • در امر اطلاع رسانی تمام تلاش خود را می کنیم تا اطلاعاتی کامل و دقیق به شما ارائه دهیم.

در ادامه بهتر است بدانید گروه پزشکان جایروس برای اطلاع رسانی تنها به این سایت بسنده نکرده است. مجموعه سایت های ما در تمام زمینه ها فعال هستند و به سوالات پزشکی شما پاسخ می دهند.

مجموعه سایت های ما (علاوه بر سایت جایروس) عبارتند از:

www.sabzosalem.com (مرجع بزرگ و رایگان اطلاعات پزشکی کشور مجهز به سیستم های ویزیت مجازی، تست های سلامت، داروشناسی، دانشنامه بیماری ها و هزاران صفحه اطلاعات پزشکی رایگان)

www.zibaan.ir (مرجع اطلاعات زیبایی و پوست کشور با معرفی برترین مراکز پوست و لیزر در کشور)

اجازه بدهید بهترین ها برایتان اتفاق بیفتد. تصمیم با خود شماست.[/toggle]


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *