درمان آلزایمر با تحریک حواس پنجگانه

آلزایمر

تحریک دیداری :چشمها پس از مغز پیچیده ترین و جالب ترین عضو بدن میباشند .بینایی مهم ترین حس ماست و همان حسی است که از طریق ان بیشتر اطلاعات را از  محیط اطرافمان را بدست می اوریم و همین حس بیشترین امکان تحریک را نیز دارا میباشد .

تا زمانی که نور وجود داشته باشد ,همه چیز قابل رویت است .بینایی با ورود پرتو های نور به داخل چشم و تبدل ان ها به پالس های الکتریکی ایجاد میشود .این پالس ها از اعصاب بینایی به سمت کورتکس پس سری حرکت میکنند و در ان هنگام مغز تصویری را که چشم میفرستد را خواهد دید .تحریک بینایی همان تحریک مغز است و مغر هم کل حیات ما را تشکیل میدهد .

تحریک بینایی برای بیماران مبتلا به آلزایمر با استفاده از رنگ ,اشکال ,حرکات و یا ترکیبی از انها ایجاد میشود .تمام مناظر زیبا و نقاشی های رنگارنگ و الهام بخش میتوانند بینایی را تحریک کنند .حتی رخداد هایی مانند غروب آفتاب میتواند حاطرات گذشته فرد در این زمینه را به وی یاد اوری نمایند.

تحریک دیداری با نور 

روش اصلی تحریک دیداری برای بیماران مبتلا به الزایمر به کار گیری نور ملایم است .این نور خیلی مشخص نمیباشد ولی به طرز فوق العاده ای کیفیت خواب و وضعیت روحی را بهبود میبخشد به خصوص در زمستان .بنابراین قرار گیری در معرض نور خورشید میتواند برای انسان بسیار مفید باشد .

انواع دیگر نور که به صورت محرک و یا رنگی میباشند ,به روش دیگری بینایی را تحریک میکنند .از نور های خیلی شدید و درخشان بپرهیزید به جز انهایی که مورد درمانی دارند .همچنین نور های فلاش مانند باعث گیجی و تحریک بیش از اندازه میشوند .

منابع طیبیعی نود را دست کم نگیرید .اینه هایی که نور را به داخل خانه منعکس میکنند و یا اشیای درخشان بیرون خانه که نور را به درون بازتاب میکنند و مواردی مشابه همگی میتوانند تحریکات دیداری محیط را افزایش دهند .

نقش فیلم های سینمایی در درمان آلزایمر 

فیلم های سینمایی باعث تحریک دیداری و شنیداری با هم میشوند ولی هدف فیلم ها سرگرم کردن تماشاچی میباشد .سرگرمی همان موردی است که همه ما و حتی بیماران آلزایمری به ان نیاز دارند و از ان لذت میبرند .افراد آلزایمری به سختی میتوانند یک فیلم نامه را دنبال کنند و از این جهت فیلمهای قدیمی گزینه مناسب تری برای انها میباشد زیرا فیلم نامه کاملا ساده تری دارد .در صورتی که بیمار در دوران جوانی از تماشای فیلمی لذت میبرده است ,به احتمال زیاد با تماشای دوباره ان حس خوبی خواهد داشت .

فیلم های مستند هم گزینه مناسبی برای این افراد میباشد زیرا تصاویر زیبایی دارد و به فیلم نامه ای هم نیاز ندارد و به مقدار حداقل جملاتی بروی ان گذاشته میشود .ممکن است انها دارای موزیک های زیبایی باشند و همچنین نیاز چندانی به توجه ندارند .


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *