داروی گاباپنتین (نورنتین)؛موارد مصرف و عوارض جانبی

گاباپنتین

آشنایی با داروی گاباپنتین (نورنتین)؛موارد مصرف و عوارض جانبی

نورونتین ( گاباپنتین ) ، یک داروی ضد صرع است که برای درمان تشنج،سردرد،دردهای ناشی از صدمات عصبی و سایر انواع درد به کار می رود.این دارو از دسته داروهای ضد تشنج است ولی عموما بیشتر برای درد بکار می رود تا تشنج

نکات مهم در مورد این دارو و نحوه مصرف آن:

 •  نورونتین ( گاباپنتین ) را دقیقا همانگونه که پزشکتان گفته است مصرف کنید و هیچگاه سرخود دارو را شروع یا قطع نکنید.
 • عوارض جانبی شایع  گاباپنتین شامل تاری دید ، برونشیت ( در کودکان ) ، سرگیجه، خواب آلودگی ، خستگی، تب ( در کودکان ) ، مختصری حرکات غیر ارادی چشم ، خارش و آبریزش بینی ، فقدان هماهنگی عضلانی ، تهوع، لرزش ، عفونت ویروسی ( در کودکان ) ، استفراغ گهگاهی، و افزایش وزن ( در کودکان ) است .
 • این دارو برای درمان سردرد و درد های دیگر با دوزهای متفاوتی بکار می رود ،لذا از مصرف سرخود آن با توصیه دوستان و بدون نظر پزشک خودداری نمایید.
 • این دارو موجب خواب آلودگی می گردد و بهتر است قبل از اقدامات نیازمند هوشیاری کامل مانند رانندگی مصرف نشود.
 • اگر شما هر گونه مشکل کلیوی دارید و یا تحت همودیالیز هستند،حتما قبل از مصرف دارو به پزشکتان بگویید.

 


گاباپنتین دارویی است که در درجه نخست جهت درمان اپیلپسی (صرع) استفاده میشود، ولی بطور معمول در موردها دیگری بجز صرع نیز گاباپنتین تجویز می‌گردد.

در این نوشتار با جزییات بیشتری به معرفی داروی گاباپنتین می‌پردازیم.

قرص گاباپنتین (گابانتین) چیست و چه عوارضی دارد؟

گاباپنتین (گابانتین) ۱ داروی ضد تشنج و تسکین دهنده درد است. گاباپنتین بر روی مواد کیمیایی (شیمیایی) و اعصابی در پیکر (بدن) اثر میگذارد که در پیدایش تشنج و برخی انواع درد گرفتار هستند.

گاباپنتین در بالغین و بزرگسالان جهت درمان دردهای نوروپاتیک (دردهای عصبی) ناشی از میکروب (ویروس) تبخال یا زگیل استفاده میشود. گاباپنتین بنام تجاری Horizant نیز جهت درمان سندرم پاهای بی قرار استفاده میشود.

گاباپنتین بنام تجاری نورنتین هم جهت درمان تشنج‌های افراد بزرگسال و بچه‌های (اطفال) دست کم ۳ ساله استفاده میشود. تنها از گاباپنتینی بهره جویی کنید که توسط دکتر تجویز شده است.

اطلاعات اساسی و مهم در زمینه گاباپنتین

برخی اشخاص در وقت استعمال خصوصا در آغاز استعمال گاباپنتین گهگاهی به خودکشی فکر می‌کنندکودکانی که گاباپنتین استعمال میکنند امکان دارد گرفتار دگرگونی (تغییرات) رفتاری شوند نسبت به دگرگونی (تغییرات) خلقی و برخی نشانه‌های دیگر هوشیار باشید و هرنوع نشانه جدید یا نامطلوب‌تر شدن نشانه‌های را به دکتر (پزشک) اطلاع دهید.

استعمال گاباپنتین را بطور غیرمنتظره قطع نکنید، حتی چنانچه حس می‌کنید حالتان خوب است.

پیش از استعمال گاباپنتین

چنانچه به گاباپنتین حساسیت دارید، نباید از این دارو بهره جویی کنید. جهت اینکه یقین حاصل کنید که استفاده از دارو جهت شما بدون خطر است، چنانچه تاکنون به هر ۱ از مشکلات زیر گرفتار شده اید، پیش از آغاز استعمال گاباپنتین قطعا به دکتر (پزشک) اطلاع دهید:

 • بیماری کلیوی (یا چنانچه در حال دیالیز هستید)
 • مرض قند (دیابت)
 • دلمردگی (افسردگی)، اختلال خلقی یا فکر و مبادرت (اقدام) به خودکشی
 • تشنج (مگر اینکه گاباپنتین را جهت درمان تشنج اخذ کنید)
 • بیماری کبد
 • بیماری قلبی
 • (بیماران گرفتار (مبتلا) به سندروم پای بیقرار) چنانچه در طی روز می‌خوابید یا شیفت شبانه کار انجام می‌دهید (می کنید)

برخی اشخاص در وقت استعمال داروی گاباپنتین به خودکشی فکر میکنند. دکتر (پزشک) اثر بخشی دارو را طی ملاقات‌های بسامان (منظم) مورد وارسی قرار می‌دهد. خانواده و اطرافیان نیز باید نسبت به دگرگونی (تغییرات) خلقی و نشانه‌های به وجود آمده در فرد هوشیارتر باشند.


گاباپنتین در دوره حاملگی

مشخص نشده است که آیا گاباپنتین به نوزاد متولد نشده زیان می‌زند یا خیر قبل از استعمال گاباپنتین چنانچه حامله (باردار) هستید یا قصد حاملگی دارید، قطعا به دکتر خود اطلاع دهید.

کنترل تشنج در دوره حاملگی خیلی پراهمیت است و تشنج در دوره حاملگی هم به مادر و هم به نوزاد زیان می‌زند. در دوره حاملگی استعمال گاباپنتین را جهت تشنج بدون مشاوره دکتر (پزشک) آغاز یا متوقف نکنید و چنانچه حامله (باردار) سهمگین و شدید بی درنگ به دکتر (پزشک) اطلاع دهید.

گاباپنتین میتواند وارد شیر مادر شود، ولی اثرات آن بر روی نوزاد ناشناخته است. چنانچه در حال شیردهی به نوزاد هستید، قبل از آغاز استعمال گاباپنتین به دکتر (پزشک) اطلاع دهید.

نکاتی در زمینه استعمال گاباپنتین

گاباپنتین را درست طبق دستور دکتر (پزشک) استفاده کنید و این دارو را کم‌تر یا افزون‌تر از میزان سفارش شده استعمال نکنید. استعمال گاباپنتین را بطور غیرمنتظره متوقف نکنید.

قطع غیرمنتظره استعمال گاباپنتین امکان دارد سبب ازدیاد تشنج‌ها شود.

در زمینه کاهش مقدار استفاده دارو دستورالعمل‌های دکتر (پزشک) را دنبال نمایید.

۱ برچسب هشدار یا کارت شناسایی همراه داشته باشید که نشان بدهد. داروی گاباپنتین مصرف میکنید. بعلاوه به هر پزشکی که مراجعه می‌نمایید، می‌بایست در جریان استعمال داروی گاباپنتین توسط شما قرار گیرد.

داروی گاباپنتین بر روی برآیند برخی آزمایش‌ها اثر میگذارد، بنابراین جهت انجام هرنوع آزمایش یا معاینات پزشکی به دکتر (پزشک) اطلاع دهید که داروی گاباپنتین مصرف میکنید. قرص و کپسول گاباپنتین را در درجه حرارت اتاق حفاظت کنید و از نور و رطوبت دور نگه دارید.

اقدامات احتیاطی در وقت استعمال گاباپنتین

این دارو بر روی افکار و عکس العمل‌های شما اثر می‌گذارد در وقت استعمال گاباپنتین چنانچه تصمیم به رانندگی دارید یا کاری می‌کنید که احتیاج به هوشیاری دارید، خیلی احتیاط نمایید.

۲ ساعت پیش و ۲ ساعت پس از استعمال گاباپنتین از استعمال آنتی اسیدها پرهیز کنید. آنتی اسیدها جذب گاباپنتین را جهت پیکر (بدن) دشوار میکند. بعلاوه آشامیدن الکل در وقت استعمال گاباپنتین امکان دارد سبب پیدایش اثرات ناخواسته جدی شود.

اثرات ناخواسته گاباپنتین

چنانچه نشانه‌های بازتاب حساسیتی را در خور تماشا انجام می‌دهید (می کنید)، بی درنگ به دکتر (پزشک) مراجعه نمایید. نشانه‌های بازتاب حساسیتی به گاباپنتین شامل: مشکل تنفسی، ملتهب شدن صورت، لب‌ها، زبان یا حلق

چنانچه ۱ بازتاب جدی نسبت به دارو نشان دادید که بر روی بخش‌های گوناگون بدن اثرگذاری (تاثیر) گذاشته است، قطعا به دکتر (پزشک) مراجعه نمایید. واکنش‌های جدی نسبت به گاباپنتین شامل: جوش‌های پوستی، تب، غده‌های ملتهب، نشانه‌های همانند به آنفلوآنزا، دردهای ماهیچه‌ای (عضلانی)، سستی سهمگین و شدید، کبودی غیر معمولی یا زرد شدن پوست یا چشم‌ها این واکنش‌ها امکان دارد چند هفته پس از آغاز استعمال گاباپنتین اتفاق بیوفتد.

هرنوع نشانه جدید یا نامطلوب‌تر شدن نشانه‌های را به دکتر (پزشک) گزارش دهید، بعضی از این علائم شامل: دگرگونی (تغییرات) رفتاری یا خلقی، پریشانی (اضطراب)، آفند (حمله) هراس، مشکل در حین خواب یا حس تحریک پذیری، خشم، تهاجمی شدن، بیقراری، بیش فعالی (ذهنی یا جسمی)، دلمردگی (افسردگی) یا فکر به خودکشی یا صدمه زدن به خود

در حالت بروز هر ۱ از نشانه‌های زیر در وقت استعمال گاباپنتین به دکتر مراجعه کنید:

 • افزایش تشنج و حملات مشابه تشنجی
 • سستی یا ملال و خستگی سهمگین و شدید
 • چالش در اعتدال یا جنبش ماهیچه‌ها (عضلات)
 • درد قسمت والای شکم
 • درد قفسه سینه
 • سرفه‌های جدید یا نامطلوب‌تر شدن سرفه‌ها به همراه تب و مشکل تنفسی
 • احساس سوزش سهمگین و شدید یا بیحسی
 • حرکات غیرارادی و تند چشمها
 • مشکلات کلیه – کاهش ادرار، درد یا بروز چالش در زمان خروج ادرار، ملتهب شدن در پاها و مچ پاها

اثرات ناخواسته گاباپنتین در اطفال

برخی اثرات ناخواسته زیادتر در کودکانی بروز میکند که درحال استعمال گاباپنتین هستند.چنانچه فرزند شما در حال استعمال داروی گاباپنتین است و هر ۱ از نشانه‌های زیر را در وی تماشا انجام می‌دهید (می کنید)، قطعا به دکتر (پزشک) اطلاع دهید:

 • دگرگونی (تغییرات) رفتاری
 • چالش در حافظه
 • دشواری هایی در تمرکز
 • بیقراری و خشونت کلامی و گاهی فیزیکی

رایج‌ترین اثرات ناخواسته گاباپنتین

اثرات ناخواسته معمول مرتبط به گاباپنتین شامل:

 • درد سر (سردرد)، گیجی (سرگیجه)، خواب آلودگی و ملال و خستگی
 • تورم در دست یا پا
 • چالش در چشم‌ها
 • چالش در هماهنگی
 • (در کودکان) تب، تهوع و بالا آوردن

موردها قید شده لیست کاملی از اثرات ناخواسته گاباپتین نیستند. این دارو امکان دارد عارضه‌های دیگری نیز داشته باشد. در حالت بروز هرنوع پیامد بی درنگ به دکتر (پزشک) مراجعه نمایید.

تداخلات دارویی با گاباپنتین

تداخلات دارویی بر روی اثربخشی دارو اثرگذاری (تاثیر) گذاشته و ریسک ظهور اثرات ناخواسته را افزایش میدهد. در اینجا به بااهمیت‌ترین تداخلات دارویی با گاباپنتین اشاره میکنیم ولی تمام تداخلات را در بر نمی‌گیرد. لیستی از تمام دواهایی که مصرف میکنید (داروهای با نسخه، بی نسخه، مکمل‌ها و دواهایی گیاهی) به همراه داشته باشید و آنرا به دکتر خود ارائه دهید. استعمال داروی گاباپنتین را بطور غیرمنتظره و بدون مشاوره با دکتر (پزشک) آغاز یا متوقف نکنید و مقدار استفاده دارو را تغییر ندهید.

یکی از دواهایی که با گاباپنتین تداخل دارد داروی اورلیستات* orlistat است.

*اورلیستات orlistat: جهت کاهش جذب چربی و درمان فربهی (چاقی) از آن استفاده میشود این دارو در ایران عمدتاً بنام تجاری لیپونیل (Liponile) و در بخش زیادی از کشورها بنام تجاری Xenical عرضه میشود.

 

چنانچه در حال استعمال دواهای دیگری هستید که سبب خواب آلودگی و گیجی می‌شوند، به طور مثال الکل، ماری جوانا، آنتی هیستامین‌ها، دواهای خواب آور یا دواهای پریشانی (اضطراب)، شل کننده‌های ماهیچه‌ای (عضلانی) و ضد دردهای روانگردان (مانند کدوئین و مورفین) پیش از استعمال گاباپنتین به دکتر (پزشک) اطلاع دهید.

برچسب مرتبط به آمیزه‌ها (ی) داروها را با دقت وارسی نمایید زیرا این داروها امکان دارد دربردارنده (حاوی) آمیزه‌ها (ی) خواب آور باشند. (مانند دواهای حساسیت و دواهای سرفه و سرماخوردگی)

داروی گاباپنتین را با دیگر دواهایی که شامل گاباپنتین هستند استعمال نکنید.

گاباپنتین روی برخی آزمایش‌های ادرار که جهت رسیدگی (بررسی) پروتئین ادرار انجام می‌شوند، اثر میگذارد. قطعا به دکتر درمانگر و پرسنل آزمایشگاه اطلاع دهید که درحال استعمال داروی گاباپنتین هستید.


عوارض جانبی: برگه بعدی را ببینید (اینجا کلیک کنید)


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

847 دیدگاه دربارهٔ «داروی گاباپنتین (نورنتین)؛موارد مصرف و عوارض جانبی»

 1. سلام من به مدت چهل روز بود روزی هست کپسول گاباپنتین ۳۰۰ مصرف می کردم و چهار روز شده می‌خوام بزارم کنار ولی از سر درد و دست و پا درد این چهار شبانه روز نخوابیدم میخواستم بدونم دارویی هست که اثر گاباپنتین رو خنثی کنه ممنون میشم راهنمایی کنید

 2. با سلام، من حدود یک سال و نیم است که کپسول گاباپنتین ۱۰۰ و قرص ازیپم ۲۰ را مصرف می کنم الان دو سه ماهی میشه که روی دستام سینه و شکم و گردنم جوش های قرمز رنگی نمایان شده و روی چانه ام یک لکه‌ی قرمز رنگ‌‌ به اندازه یک سکه به وجود آمده که روی این نقطه سفیدک (مثل شوره) میزنه میخواستم ببینم این از عوارض کدوم یک از این داروها است و آیا خطرناک است. به دکتر معالج ام مراجعه کردم گفت از این داروها نیست ولی من الان یک سال است که فقط همین داروها را مصرف می کنم

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام دوست گرامی
   معمولا این حالت جزو عوارض نادر در برخی افراد می باشد. توصیه می شود جهت بررسی دقیق و ارائه راهکار مناسب، توسط متخصص پوست معاینه شوید.

 3. سلام من دو عدد کپسول گاباپنتین خوروم وچند ساعت میگذره اشکالی نداره الان الپرازولام مصرف کنم همیشه نمیخورم گاباپتین

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام دوست گرامی
   مصرف این داروها باید با تجویز پزشک و در دوز مناسب باشد. بدون ارزیابی طبی نمی توانیم پاسخ دقیقی به شما ارائه دهیم. حتما در این خصوص با پزشک معالج خود مشورت نمایید.

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام دوست گرامی
   بستگی به شرایط بالینی فرد، دوز مصرفی و طول دوره مصرف دارد.

 4. سلام من بعداز مصرف قرص گاپاپنتین ۱۰۰ عادت ماهیانه ام شروع شد درحالی ک تازه تموم شده از اثرات همین داروعه؟

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام دوست گرامی
   معمولا این حالت ناشی از مصرف این دارو نمی باشد اما توصیه می شود با پزشک معالج خود در این زمینه مشورت نمایید.

 5. سلام، یه سوال داشتم ممکنه داروی گاباپنتین با تاثیر منفی روی کبد یا پانکراس باعث بالا رفتن کاذب عدد تومور مارکر cea بشه؟

 6. سلام من مواد مصرف میکردم الان 10روز قطع مصرف کردم دکتر متخصص بهم گاباپنیین300 تجویز کرده و از روز 6ام مصرف میکنم دیشب مصرف نکردم تا صبح نخوابیدم بعد من میترسم به این دارو عادت کنم. به نظر شما یکی دو هفته مصرف اعتیاد میاره یا دیگه نندازم

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام دوست عزیز
   مصرف دارو با تجویز و نظارت پزشک جای نگرانی نمی باشد.
   عوارض مصرف هر دارویی متناسب با دوز مصرفی و دوره مصرف، پس از مدتی برطرف خواهد شد.

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام دوست عزیز
   بستگی به ارزیابی بالینی، سایر داروهای مصرفی و … دارد.

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام دوست عزیز
   این دارو اصولا بیشتر برای موارد ضد صرع و تشنج استفاده می شود. در این خصوص پزشک معالجتان باید پس از ارزیابی بالینی تصمیم گیرند.

 7. با سلام و عرض ادب من یه ۱۵ روزی هست که سرفه های قطاری دارم به دکتر مراجعه کردم برام تست کرونا نوشت که جواب تستم منفی بود به متخصص عفونی که مراجعه کردم برام شربت دکترموتورفان ‘مپول دگزامتازون ‘اسپری’و قرص گابانتین ۱۰۰ نوشت’میخواستم بدونم قرص گاباپنتین برای سرفه و حساسیت تجویز میشه ؟
  تو گوگل که سرچ کردم هیچ ربطی به سرفه و حساسیت نداشت؟

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام دوست عزیز
   گاباپانتین یک داروی ضد صرع است که معمولا برای درمان تشنج، سردرد، دردهای ناشی از صدمات عصبی و سایر انواع درد به کار می رود.
   جهت پاسخ دقیق در این خصوص، نیاز به معاینه و ارزیابی بالینی شما می باشد. بهتر است درباره این موضوع با پزشک معالج خود صحبت کنید.

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام دوست عزیز
   جهت پاسخ دقیق در این خصوص، نیاز به ارزیابی شما می باشد.

 8. سلام.دکتر به خاطر وزوز گوشم گابا نتین 300برام تجویز کرده ولی از روز مصرف زیر پلک چشمم ورم کرده همینطور وسط پیشونیمم گاهی درد میگیره فکر میکنم ضعف چشمم زیاد شده یا اثر دارو هستش

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام دوست عزیز
   نیاز به معاینه و ارزیابی بالینی شما می باشد. ممکن است دچار عوارض دارو شده باشید.
   توصیه می شود در این زمینه با پزشک معالج خود صحبت نمایید تا در صورت عوارض ایجاد شده توسط دارو، دوز دارو و یا خود دارو تغییر یابد.

 9. سلام من 23سالمه سه ماه پیش بخاطر استرس و فشار عصبی دکتر برام گاباپنتین 100تجویز کرده بود هرروز 2بار مصرف میکردم که قصد دارم ترکش کنم بمدت دو هفته هرروز یدونه خوردم بعددوباره دوهفته یک روز درمیان خوردم الانم یک هفته ست دوروز درمیون میخورم میتونم دیگه کلا قطع کنم ؟چون کمش کردم؟

 10. سلام من بخاطر استرس و افسردگي و عدم تمركز دكتر رفتم و برام آسنترا و اين كپسولو تجويز كردن
  مشكلي كه به وجود نمياد اگه اين دوتارو با هم بخورم؟
  و اينكه اين كپسول باعث عدم تمركز ميشه؟؟

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام، دوست گرامی داروها را طبق نظر پزشک معالجتان مصرف نمایید. در مورد بخش دوم صحبتتان نیز بله می تواند در برخی افراد موجب مشکلات حافظه گردد که در این مواقع باید با پزشک معالجتان در میان بگذارید.

 11. سلام من چند روزي هست اين كپسول مصرف ميكنم شب ساعت ١١ مصرف ميكنم از اواسط شب كه خواب هستم گوشم وزوز ميكنه تا صبح اين عادي هستش

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام، دوست گرامی بله ممکن است به خاطر مصرف این دارو بوده باشد. توصیه می کنیم این حالت را با پزشک معالجتان در میان بگذارید.

 12. اگه گاباتیبن همراه گلوکزامین سولفات مصرف شه مشکل پیش میاد؟دکتر از هرکدوم روزی یدونه گفته خواستم بدون دوتاش باهم مصرف شه چی میشع

 13. درود آرتریت روماتویید دارم جدیدا دیسک گردن شدم متخصص جراحی مغز و اعصاب گاباپنتین صد دادن برای دو هفته، متوترکسات، سولفاسالازین، پردنیزولون مصرف میکنم، با گاباپنتین تداخل ندارد؟

 14. سلام،حدود یک سال ونیمی میشه پشت هردوتاساق پام وقت خواب درد شدیدی میکنه مچ پا به پایین هم شبا خیلی داغ میشه کلا خواب ندارم,ام ار آی دادم ،ازمایش خونم دادم ولی مشکلی نداشتم تا این حدکه این مدت پاهام درد بکنه،الان دکتر برام گاباپنتین۳۰۰،متوکاربامول۵۰۰،تیاماکس۳۰۰،دیکلوفناک،امپول بتامتازون برام تجویز کردن،خواستم بدونم مصرف این داروها در اینده عوارضی ندارن،اگرم راجب داروها یکم توضیح بدین ممنون میشم

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام، دوست گرامی مصرف دارو ها تحت نظر پزشک جای نگرانی ندارد زیرا طی دوره مشخص و با دوز های مشخص توسط پزشک تجویز میگردد و در صورت مشاهده هر گونه علائمی میتوانید با وی در میان بگذارید تا بررسی شود. نورونتین ( گاباپنتین ) ، دارویی برای درمان تشنج،سردرد،دردهای ناشی از صدمات عصبی و سایر انواع درد به کار می رود. همین طور داروهای دیکلوفناک و متوکاربامول و …. نیز برای درد های مفصلی تجویز گردیده اند. با مطاله مقالات سایت و هم چنین کمک گرفتن از بخش داروهای سایت سبز و سالم http://sabzosalem.com/ میتوانید با این دارو ها بیشتر آشنا شوید.

    1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

     دوست عزیز نیاز به معاینه و بررسی شما است. بدون بررسی های بالینی و طبی امکان تشخیص، تجویز و تنظیم دوز مصرفی و یا راه کار مناسب نمی باشد.

 15. باسلام مادرم کف باهاش می سوزد ومقداری نیز چربی خونش بالاست دکتر برای ایشان گابانتین تجویز کرده

 16. کمر درد داشتم دکتر برام ناپروکسن و گاباپنتین100 نوشت دورشو کامل کردم و کمرم خوب شد والان گاهی دوباره کمرم درد می گیرد و فعلا دسترسی به دکتر ندارم گاباپنتبن 100 و سلکسیب که می خورم تادو سه روز خوبم بعد دوباره می حورم ایا مشکلی پیش میاد؟

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام، دوست عزیز بدون معاینه شما نمیتوان نظر و تجویزی ارائه کرد. توصیه میشود به پزشک دیگری مراجعه کرده و با وی مشورت نمایید تا با توجه به شرایط جسمی و شدت اختلال دوز دارو تعیین گردد. مصرف خودسرانه دارو به هیچ وجه توصیه نمیشود.

 17. سلام من اخیراروی نهره5 بیرون زدگی دیسک پیدا کردم ودکترم،پیاسکلیدین 300روزی 1 عددو گاباپنتین 100 نوشته برام بتعداد تقریبا عدد روزی دوتا
  سوالم اینه حالا که بعد 2 هفته مصرف دردم کم شده میتونم مصرف گاباپنتین 100 قطع کنم ؟،

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام، دوست گرامی روند مصرف داروها تحت نظر پزشک معالج تان باید انجام شود. توصیه میشود با وی در میان بگذارید و دارو خودسرانه قطع نگردد. (بهتر است دوره درمان کامل شود)

 18. سلام.من چند روز پیش که از خواب پا شدم دیدم کمرم خشک شده و درد شدید دهره.رفتم دکتر داخلی گفت احتنال دیسک هست و اینکه مهره های پشتم انحراف داره.یه سری دارو نوشتن که گاباپنتین 100هم جزوشون هست.الان میترسم مصرف کنم.میشه لطفا راهنمایی کنید اینکه ایا این دارو فقط باعث تسکین درد میشه یا موجب بهبودی هم میشه.ممنون

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   در برخی موارد هم منجر به تسکین ودر برخی موارد منجر به بهبود نیز میشود.

 19. سلام دوست عزیز من دیسک کمر دارم و درد سیاتیک پا دارم ..دکتر دیروز به من گاباپانتین ۱۰۰ داده با ناپروکسن ۵۰۰ آیا در روند بهبودی سیاتیک اثر بهبودی کامل داره یا نه ..لطفا راهنمایی کنید ..سپاس

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام، دوست گرامی بله موثر است. به پزشک معالج خود اعتماد کرده و دارو را طبق تجویز وی مصرف کنید.

 20. با سلام
  من چند ماهی میشه که درد بیضه دارم
  پیش دکتر اورولوژی رفتم گفت فتق بیضه و واریکوسل داری
  این دارو رو تجویز کرده و ویتامین B
  چه تأثیری توی درملن داره ???

 21. با سلام..
  دستور دامپزشک محترم به اینصورت یک سوم محتویات کپسول روزی یک بار
  میشه راهنمایی کنید محتوایات یک کپسول باید با چند سی سی اب مخلوط کنم و چند سی سی با سرنگ بکشم ؟ فک کنم با اب قاطیش نکنم مواد تشکیل دهنده کپسول به طور کامل مخلوط نشه..در ضمن این دارو به منظور مسکن درد تجویز شده….با سپاس

 22. سلام
  دکتر به خاطر اینکه در حین خونگیری پرستار نوک سوزن را به عصب دستم زده
  گاباکیم ۱۰۰ داده
  این فقط ضد درد است یا خاصیت ترمیمی نیزدارد.
  در ضمن ناراحتی معده دارم ک پنتاپرازول مصرف می کنم
  دکترم متخصص ارتوپدی است

 23. آیا قطع مصرف گاپانتین درد و بی قراری به همراه داره؟سه هفته است مصرف میکنم

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   بستگی به نوع و علت مصرف دارد وحتما باید طول درمان کامل شود.

 24. سلام .برادرم 29 سالشه یکسال و نیم پیش دچار حمله هراس شد و بعدش افسردگی. دوبار سابقه بستری داره . دکترش تشخیص بایپولار و حملات پانیک مزمن داده . و دپاکین و ریسپریدوم.گاباپنتین.سرترالین.اولانزاپین
  .کوئتیاپین.بوسپرون.کلونازپام مصرف میکنه.و توی پروندش بیقراری .عود علایم. کاهش عملکرد.مشکلات کاری و شغلی.حملات پانیک.بیخوابی.ذکر شده.چون نظامیه کمیسیون پزشکی فرستادنش پیش دو دکتر.یکیشون تایید کرده bmdو همه مواردو.یکی از دکترا گفته چون قرص لیتیو مصرف نمیکنه و مانیا توی پروندش نیست افسردگی تک قطبی داره. لطف بفرمایید مرا راهنمایی کنید چطور از خودمون دفاع کنیم که برادرم اختلال دو قطبی داره .؟

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   جهت بررسی بیشتر با تمام مدارک پزشکی برای جناب دکتر قاسمی در شعبه شریعتی نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 25. سلام . برادرم یکسال و نیم پیش دچار حمله هراس شد . بعد اون هم افسردگی گرفت.تا حالا دوبار بستری در بیمارستان اعصاب و روان شده.دکترش تشخیص اختلال دوقطبی بیپولار و پانیک مزمن داده .دپاکین .گاباپنتین. کوئتیاپین .ریسپردون اولانزاپین.سرترالین .بوسپرون .کلونازپام مصرف میکنه .در پرونده بستریش بیقراری . عود علائم .کاهش عملکرد. بیخوابی .مشکلات شغلی و کاری.حملات متعدد پانیک ذکر شده. چون نظامیه بخاطر بیماریش کمیسیون پزشکی اون رو پیش دو دکتر فرستادن.یکی از دکترا پانیک با bmd تایید کرده .و یکی از دکترا گفته چون قرص لیتیوم مصرف نمیکنه و حمله مانیا توی پروندش ننوشتن پس افسردگی تک قطبی داره . لطف بفرمایید خواهشمندم ما را راهنمایی بفرمایید که چطور ما در کمیسیون از خودمون دفاع کنیم که برادرم اختلال دوقطبی داره .خواهش میکنم توضییح بدید .

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   با تمام پرونده پزشکی اش برای جناب دکتر قاسمی و یا جناب دکتر شیرآلی در شعبه شریعتی و یا جناب دکتر خواجوی در شعبه کرج نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 26. سلام ,من لرزش دست دارم که ارثی هم هست خیلی هم ضعیفه لرزش دستام ,,حال رفتم دکتر برام گاباپنتین ۱۰۰نوشتن ,,تاثیری برا من داره

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   درصورتی که پزشک متخصص مغزو اعصاب برای شما تجویز کرده باشند بهتراست اعتماد کرده و مصرف نمائید .

 27. محمد البوعطيوي

  سلام اقاي دكتر من متادون مصرف ميكنم و ميخوام تكرش كنم ولي عوارض تركش را نميتونم تحمل كنم ميشه بهم بگي چطور ميتونم تركش كنم

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   ترک دارو باید با بررسی دقیق علائم و پیشینه فرد انجام پذیرد بهتراست به صورت حضوری برای جناب دکتر قاسم زاده در شعبه آزادی وقت ملاقات تهیه فرمائید.

 28. با سلام
  من 34 ساله ام.و آرتریت پسوریازیس دارم که بعد از مدتی دکتر قطع داروی ریمکد برایم تجویز کردند و مدت 4 ماه گاباپنتین 100 میخورم .چطوری این دارو رو قطع کنم و ایا با قطعش درد به سراغم میاد. از عوارضش میترسم و اینکه معده ام اذیت میکنه… ممنون از راهنماییتون

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام، دوست عزیز همان طور که مصرف دارو تجت نظر پزشک باید صورت گیرد قطع مصرف نیز باید با تجویز پزشک صورت گیرد، توصیه میشود با پزشک معالجتان مشورت نمایید تا راهنماییتان کند تا در صورت لزوم داروی جایگرین تجویز گردد.

 29. سلام من دندان عقلم جراحي كردم و يك ماه نصف دهنم بي حس مونده يه دكتر بهم گفت كه مصرف گاباپنتين ميتونه به حس اومدنشو سريع تر كنه
  درسته،؟

 30. سلام دكتر برام قرص گاياپنتين و سيتالوپرام تجويز كرده حس ميكنم از وقتي ميخورم هم خوابم زياد شده هم تمركزم كمتر شده ايا از علاعم اين قرص عدم تمركز من ٢٥ سالم ولي وزنم ٤٢ هستم شديدن ضعيفم

   1. حتي حس ميكنم براي خوندن يه جمله يه كلمه جا ميزارم يا مخفف ميشه برام اخه يدون گابانتاپنتين ٣٠٠ و يه سيتالوپرام ٢٠ عوارض داروعه؟

    1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

     سلام، دوست گرامی بله از عوارض دارو میباشد. توصیه میشود با پزشک معالجتان مشورت نمایید تا در صورت لزوم دوز مصرفی تغییر یابد و یا داروی جایگزین تجویز گردد. از تغییر نحوه مصرف به صورت خودسرانه پرهیز نمایید.

 31. باسلام دکتربرای ترک متادون برام گاپاپنتین نوشت خواستم بدونم ایاربطی به این داروداردیانه درضمن دچاریبوست هم شدم به طورخیلی سنگینممنون میشم جوابموبدید

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و تحقیقات پزشکی

   سلام، دوست گرامی نورونتین ( گاباپنتین ) ، یک داروی ضد صرع است که برای درمان تشنج،سردرد،دردهای ناشی از صدمات عصبی و سایر انواع درد به کار می رود. توصیه میشود با پزشک معالجتان مشورت نمایید تا درباره علت تجویز دارو راهنماییتان کند. چرا که قطعا وی طی بررسی شرایط جسمی تان دارو را تجویز نموده. در ارتباط با اختلال یبوستتان نیز باید گفت بله، از عوارش مصرف دارو میباشد.

 32. سلام من از ديروز تا صبح امروز 4 تا گاباپنتین 300 و 2 تا ایبوپروفن خوردم امروز با درد زیاد قلب و دست چپ از خواب پاشدم دلیلش چی میتونه باشه

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و تحقیقات پزشکی

   سلام، دوست گرامی مصرف خودسرانه دارو بدون تجویز پزشک عوارض دارد و در موارد حاد ممکن است باعث بروز اختلال گردد. از اینکار پرهیز کنید.

 33. با سلام. دکتر گاباپنتین را برای دیسک کمر به من داده. آیا این دارو فقط باعث کنترل درد می شود. یا باعث بهبود دیسک کمرهم میشود.

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و تحقیقات پزشکی

   سلام دوست گرامی، به طور مستقیم مرفین و مخدری در آن وجود ندارد ولی چون عوارض خاص خود را دارد مصرف آن حتما باید با تجویز پزشک انجام شود. نه تنها شروع مصرف بلکه قطع دارو نیز با نظر پزشک باید صورت گیرد.

 34. سلام روزتون بخیر
  من بخاطر درد شدید مثل برق گرفتگی و سوزش در قسمت چپ سر کنار گوشم به نورولوژیست مراجعه کردم بعد از MRI و معاینه هیچ تشخیصی داده نشد و چون مبتلا به ام اس هستم برای دور کردن حمله 2 تا آمپول سیناکران و روزی 3 عدد گاباپنتین 100 و روزی 1 عدد بیوتین 300 تجویز کردن . ایشون پزشک خودم نیستن در غیاب پزشکم مجبور به مراجعه شدم اما چون هیچ وقت همچین دارو هایی نگرفتم نگران شدم .
  خوردن این دارو ها برای 50 روز مشکل ساز نمیشه ؟ ممنون میشم نظر تون رو اعلام کنید !
  خیلی ممنون از همکاریتون

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و تحقیقات پزشکی

   سلام دوست گرامی، بهتر است با پزشک معالجتان مشورت کنید چرا که قطعا مدت هاست تحت نظر وی درمان میشوید و از شرایط جسمانی و شدت بیماریتان آگاه است. بدون بررسی نمیتوان نظر قطعی درمورد مصرف دارو یا عدم مصرف داد.

 35. سلام من مهره گردنم فاصله داره دکترگفته دیسکش میزنه به رگ عصبت وشانه سمت چپم دردمیکنه وقتی عصبی میشم بازم میگیره وخیلی درد میگیره بایدچیکارکنم به نظرشمابرم پیش روان پزشک ممنون

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و تحقیقات پزشکی

   سلام دوست گرامی، موردی که ذکر کردید باید توسط پزشک معالج تان بررسی شود، یا اینکه برای بررسی دقیق تر توسط پزشک مغز و اعصاب ویزیت شوید. پشنهاد ما دکتر زهرا وهابی (متخصص مغز و اعصاب) است. در صورت تمایل از طریق صفحه تماس با ما، با مرکز شریعتی یا آزادی تماس بگیرید تا همکاران تایم ویزیت هماهنگ کنند.

 36. باسلام.من بعد از عمل پلاتوی تیبای زانوم که بی حسی از کمر بود دچارگرفتگی عضلات شدید گردن شدم چندبار دکتر رفتم متوکاربامول تجویز کردن الان ۳۵ روزمیگذره خوب نشدم ولی بهتر شدم زیاد نمیتونم بشینم همش دراز میکشم .مدت یه هفته هست که سمت چپ بدنم ازصورت تا پام وقتی عصبی یا ناراحت میشم کلن بی حس میشه انگار که امپول بی حسی به دندون بزنن اونطوری .دکترمغزو اعصاب رفتم بعد از ام ار ای از مغزمو گرفتن نوارمغزی گفتن سالمی ونظرشون این بود از استرس زیاد اینطوری شدم قرص گابا پنتین۱۰۰ و والپروات سدیم ۲۰۰ تجویز کردندوروز خوردم کلن در طول دو شبانه روز ۵ ساعت تونستم بخابم بی خاب شدم بدحوری رفتم دوباره برام گاباپنتین ۳۰۰ نوشت و قرص زولپیدم ۵نوشتن هر شب نصفشو بخورم .خیلی نگرانم از عوارض داروها.ینی لازمه واقعا اینا واسه من گردنمو بی حسی اندامه چپم بارفیزیوتراپی خوب نمیشه .قبل عمل تا به حال اینطوری نبودم ولی کلن استرس زیاذ دارم.خاهشن راهنمایی کنید که چکارکنم.۲۸ سال سن دارم و خانم هستم

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و تحقیقات پزشکی

   سلام دوست گرامی، اینکه ام آر ای انجام داده اید و مشکلی نبوده و از طرفی هم خودتان و هم پزشک تشخیص استرس داده است بهتر است قبل از ادامه ی این دارو ها که عوارض خاص خود را دارد با یک روانپزشک صحبت کنید تا استرستان درمان شود. همیشه درمان اضطراب دارو نیست، روانپزشک طی بررسی و صحبت های دقیق درمان مناسب را اتخاذ میکند. اگر مایلید میتوانید از طریق صفحه تماس با ما با یکی از مراکز تماس بگیرید تا همکاران تایم ویزیت برایتان هماهنگ کنند.

 37. سلام تاندون شونه ام پارگی خفیف داره دکتر قرص گاپنیتین داده آمروز اولین روز بود خوردم خیلی خواب الو شدم میترسم عادت کنم آرتروز زانو هم دارم امروز عالیم اعتیاد آور نباشه

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   سلام
   اين دارو وابستگى ايجاد نمى كند ، ولى با ادامه ى مصرف ممكن است اثر آن كاهش يابد . بهتر است بعد از چند هفته مصرف مجددا به پزشك مراجعه كنيد تا در مورد ادامه ى درمان تصميم گيرى شود . دکتر بنی هاشمی.

 38. من مدت پنج ماه است كه به صورت خود سر كاباپانتين 300 مصرف ميكنم و تعداد ان به 12 عدد در روز رسيده است حال ميخواهم ان را قطع كنم راهكار دهيد لطفا.

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و تحقیقات پزشکی

   سلام دوست گرامی، اینکه به صورت سرخود شروع به مصرف این دارو کرده اید کار بسیار اشتباهی بوده است ولی اینکه تصمیم به قطع مصرف کرده اید خوشحال کننده است. ولی این دارو جزو داروهایی هست که شروع و قطع مصرفش نباید بدون مشورت با پزشک انجام شود. بهتر است در این زمینه از پزشک متخصص مغز و اعصاب کمک بگیرید.از طریق صفحه تماس با ما میتوانید تایم ویزیت هماهنگ کنید.

 39. نازیلا نوبهاری

  سلام. من علایم آتروفی مغزی دارم. همینطور یه توده کوچک مننژیوم در قسمت فوقانی سرم. جدیدا دچار گز گز و خواب رفتگی در ناحیه بینی و گونه میشم. دکتر بعد از ام آر آی
  گاباتن 100 و ب 1 تجویز کردند ولی عوارض دارو نگرانم کرده. درد ندارم. فقط خواب رفتگی در ناحیه صورت آیا مصرف این قرص برای کن مناسبه؟؟

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و تحقیقات پزشکی

   سلام دوست گرامی، اینکه این دارو برایتان تجویز شده قطعا با تشخیص و معاینه پزشک بوده است. ولی اینکه دجار برخی از عوارض این دارو شده اید و نگرانتان کرده است بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و طول مصرف این دارو را از وی بپرسید و اگر امکان جایگزینی با داروی دیگری برایتان وجود دارد این اتفاق بیفتد.

 40. سلام خسته نباشید خانوم بنده کمر درد گرفته البته همین الان هیچ درد عضلانی ندارد امروز درد از کمرش البته قابل تحمل است درد از کمر به طرف زانو دارد امروز اینطور شده یدونه از این کپسول گاباپنتین رازک 100 خورده ایا ضرر دارد چون 8ماه پیش گفت اینطور شدم رفتم دکتر اینو بهم داد ممنون میشم جواب بنده رو بدید با تشکر

  1. مدیر بخش توسعه و تحقیق

   سلام، نیاز به بررسی بشتر دارد. بهتر است با پزشکشون مشورت کنند تا دوره مصرف این دارو رو براشون مشخص کنند.

 41. سلام من زیر نظر پزشک ترک اعتیاد میخرم قرص b2رو کنار بزارم برام گاباپنتین 300 نوشته میخواستم بدونم این دارو اعتیاد آور هست با نه؟؟؟؟

  1. دکتر ندا فرزانه روانپزشک و رواندرمانگر

   با سلام و احترام
   این دارو جنبه درماتی دارد و جنبه وابستگی ندارد.البته باید زیر نظر پزشک متخصص خود مصرف نمایید.

 42. سلام من به دکتر مراجعه کردم به علت درد در ناحیه گردن با عکس ام آر ای که معلوم شده دیسک گردن دارم دکتر برای من کپسول گاباپنتین تجویز کرده . حالا که در سایت شما مطالعه کردم عوارض زیادی داره. به نظر شما من باید از این دارو استفاده کنم؟

 43. سلام من چند سال اعتیاد داشتم و در حال حاظر ب مدت ۲ ساله از داروی متادون استفاده میکنم ب علت درد شدید پا ب پزشکه متخصص ارتوپد مراجه کردم ک جهت درمان دردم کپسول پاباپنتین ۳۰۰ روزی ۲ عدد تجویز کرده برام . آیا این دارو ب مدت زیاد عوارضه خاصی داره ?چون من ۵۰ سالمه .ممنون از سایت خوبتون .

  1. مدیر بخش توسعه و تحقیق

   سلام، بهتر است با پزشکتان مشورت کنید و از وی بخواهید طول دوره مصرف این دارو را برایتان مشخص کند.

 44. سلام خسته نباشید. من دیسک خفیف داشتم اما دو روز پیش یهو کمرم به شدت گرفت طوری که افتادم و دیگه نتونستم بلند شم‌. چون ماموریت کاری هستم دسترسی به بیمارستان ندارم. بردنم درمانگاه و یه آمپول دپو مدریل و یه شل کننده عضلات و شیاف بهم داد . درد کمرم بهتر شد اما دیروز پام سر شده بود . یکی از دوستان قرص گاباپنتین رو بهم داد از دیروز دارم سرخود میخورم . هیچ کدوم از عوارضی که گفتیدو ندارم فقط یه مقدار خواب آلود هستم اونم در حد کنترل هست. تا چه مدت میتونم این قرصو بخورم؟؟ ینی اگه هر روز یه دونه سیصدشو بخورم برام مشکل ایجاد نمیکنه؟ دسترسی به دکتر خودم ندارم. سنم ۲۵ ساله و هیچ مریضی خاصی ندارم خاهش میکنم راهنمایی کنید به شدت پام درد میکنه

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   سلام. تکرار ام آر آی کمر .
   ادامه گاباپنیتین تا زمان بهبود درد پا و تا 300 روز سه عدد می توانید استفاده کنین و مراقب عوارض دارو و خواب آلودگی باشین. دکتر وهابی

 45. با سلام
  سه هفته ای است که جهت تحمل عوارض بعد از سم زدایی مواد مورفینی پزشک برایم گاباپنتین ۳۰۰ روزی دوتا تجویز کرده .آیا این دارو اعتیاد آور است ؟

 46. یاسر ساودعلیایی

  با سلام به همه ی عزیزان گرامی که باعث میشن ما هرچی بیشتر از داروهای مصرفی اطلاع پیدا کنیم.
  من چند روزه که درد قفسه سینه دارم.تست ورزس و اکو هم رفتم و گفتن که قلبت نرماله.ولی منو فرستادن پیش متخصص ریه .دکتری که رفته بودم دارو های بهم داد از قبیل ازیترومایسین…سفیکسیم…گاباپنتین ۱۰۰ و امپول triamcinolone…میخواستم بدونم که این داروها بابت چی هستش.دکتر اشنای داداشم هستش و بهم نگفت بابت چی این دارو رو بهم داد.ممنون میشم راهنماییم کنبد.

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   ممکن است عفونت مطرح باشد ولی نوعش را نمیتوان بدون بررسی تشخیص داد

 47. سلام من قبلا به مواد مخدر شیشه اعتیاد داشتم الان چهار ساله پاکم و هیچ گونه مخدری مصرف نمی کنم.چندی قبل با این قرص آشنا شدم و وقتی روزانه یک قرص گاباپنتین ۳۰۰ مصرف می کنم روز بهتری دارم و فشارهای عصبیم کم شده البته با مجوز پزشک نیست.۳۳ سالمه.توصیه ای دارید

  1. فاطمه حسنی دپارتمان بررسی و ارجاع تخصصی

   حتما با مشورت پزشک کار را ادامه دهید.دکتر قاسم زاده ،اقا محمدی و شیرالی به شما کمک خواهند کرد

 48. سلام.حدود دو ماه هست که قرص گاباپنتین ۱۰۰ روزی دوتا و پاکسیل مصرف میکنم به خاطر اضطراب و افسردگی.ولی از عوارض قرصا نگرانم چون قصد بارداری بعد اتمام قرصا دارم.آیا اثرشون. بعد قطع در بدن میمونه؟ و برا جنین خطری داره؟

  1. فاطمه حسنی دپارتمان بررسی و ارجاع تخصصی

   با سلام این مطلب را با پزشک خود در میان بگذارید تا از عوارض آن جلوگیری کنید

 49. با سلام
  پسری 27 ساله هستم بابت خواب رفتن و درد مچ دست به پزشک مراجعه کردم و تشخیص پزشک چسبندگی رگ عصب بود که قرص نوروپنتین 300 را شبی یک عذ تجویز کرد که بعد از مصرف یک هفته متوجه علایمی شدم که شامل تاری دید،درد قلب،تنگی نفس،پرخوری،دوبینی و پریدن چشم،خشکی لب،بی ثباتی رفتاری و…شدم.

  اگر ممکن است راهنمایی بفرمایید.
  مچکرم

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   لطفا با تمامی مدارک پزشکی خود برای جناب دکتر دهقانی در شعبه رسالت و یا خانم دکتر نادری در شعبه کرج نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

  2. سلام دوست عزیز براتون آرزوی سلامتی دارم . من همین مشکلات و اولین بار 9 سال پیش تجربه کردم حتما حتما به یه نورولوژیست خوب مراجعه کنید مشکل تون میتونه خیلی جدی باشه !!!

 50. سلام.بنده ٢ تا از ديسكام بيرون زده و دكتر متخصص چند روز هست كه بهمراه چند قرص ديگر گاباپنتين ٣٠٠ هم تجويز كرده ولى من نخوردم چون از عوارضش مى ترسم. كمرم خيلى درد داره ايا نيازى هست بخورم ؟؟

  1. فاطمه حسنی دپارتمان بررسی و ارجاع تخصصی

   بیرون زدگی دیسک بر اثر نشستن زیاد و اعمال فشار زیاد ممکن است رخ دهد.درمان غیر جراحی و بدن عوارض ضایعات دیسکی و ستون فقرات فیزیوتراپی است.لطفا از کلینیک شایگان مهر در رسالت نوبت بگیرید.

 51. سلام من براي عفونت رحم و كمر درد ناشي از اون دكتر بهم شبي يك عدد گاباپنتين ١٠٠داده ايا درست تجويز شده ؟

 52. سلام من بیماری زونا گرفتم ۷۳ سال سن دارم داروی گابانتین ۱۰۰ برای درد ۲ عدد صبح ۲ عدد شب تجویز شده ولی درد کم نشده اشکالی نداره دارو را قطع کنم یا باید رفته رفته کم کرد در ضمن ۱۰ روز این دارو را مصرف کردم با تشکر

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   بهتراست با پزشکی که این دارو را برای شما تجویز کرده اند مشورت بفرمائید تا درست تر و دقیق تر شما را راهنمایی کنند.

 53. سلام خانم دکتر پدر من بخاطر تعویض مفصل و درد سیاتیک دکترا براش یبار گاباپتتین ی بار ملوکسیکام و ی بار دیگه ایندومتاسین تحویز کردن الان عوارض رو خوندم خیلی بد بودن الان ملوکسیکام مصرف میکنه میتونه قطع کنه ب جاش گاباپنتین مصرف کنه؟؟؟
  نظرشما با توجه به عوارض داروها چیه؟؟؟

 54. سلام. برای بنده برای دیسک کمر خفیف و درد پا قرص گاباپنتین تجویز شد .پس از چند روز تحت عمل اپاندیس قرار گرفتم .الان بعد گذشت یک هفته دوباره دردم شروع شد .مصرفشو دوباره از دوز پایین شروع کنم ؟موقع مصرف کلا از حال میرم .برای همین میترسم .لطفا راهنماییم کنید .

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   مصرف را مطابق آنچه قبلا مصرف می کردید شروع کنید.

 55. سلام دکتر به من کپسول گاباتین 300 یکی صبح یکی شب داده برای حمله های اضطرابی!به نظر صحیح نمیاد نظر شما چیه؟تشکر.درضمن همینطور افسردگی

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   بهتراست با یک متخصص دیگر نیز ملاقاتی داشته باشید .دراین خصوص خانم دکتر نیوشا محمدی میتوانند شما را راهنمایی کنند.

  1. فاطمه حسنی دپارتمان بررسی و ارجاع تخصصی

   برای درمان صرع و کاهش درد بصورت مسکن برای دردهایی با منشا عصبی کاربرد دارد

 56. سلام، رفتم دکتر به خاطر سندرم پای بیقرار برام گاباپنتین تجویز کرده. آیا این دارو اعتیاد یا وابستگی داره؟ ممنون

 57. سلام وقت بخیر
  من بعد از گردن درد، دچار حالتی شدم که گردنم با هر چرخش صدا میده، عکس و ازمایش رفتم سالمه، دکتر گفتن کشیدگی هست، قرص گابانتین ۱۰۰ و سلکوکسیب تجویز کردن، هر ۱۲ ساعت، برای دو هفته، توی نت خوندم نباید یکباره گابانتین قطع بشه، اگه مشکلم رفع شد و داروها تمام شد چیکار کنم دوباره برم دکتر؟ از قرص گابانتین نگرانم
  ممنون

 58. با سلام پدر من سه روز پیش کمرش رو عمل کرده که دیسک داشته و کمی هم نخاعش تنک شده بود به گفته دکتر که براش گاباپنتین 300 رو تجویز کرده که شبی یک دونه بخوره هر سه شب که بهش دادیم تب و لرز شدید کرده آیا کپسول رو قطع کنیم دیگه بهش ندیم مشکلی داره ممنون میشم جواب بدید

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   دراین مورد بهتراست با پزشک معالج ایشان مشورت بفرمائید .

 59. سلام ببخشید خانن دکتر من برای وزوز گوش به دکتر مراحعه کردم قرص گاباپتین 100 تجویز کرده . با توحه به اینکه این قرص مربوط به صرع است آیا مصرف این قرص رو ادامه بدم

 60. سلام من تحت نظر پزشک برای رفع مشکلات عصبی داروی گاباپنتین 100مصرف میکنم .میخاستم بپرسم که مصرف دایم این قرص اشکال ندارد . ممنون میشم اگه راهنمایی کنید .از پزشکم پرسیدم ایشون گفتن نه حتی اگه مادام العمر بخوری

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   چرا مشکل دارد و بهتر است دوره ای ویزیت شوید تا دارو قطع شود یا ادامه یابد

 61. سلام از نارحتی درد مچ دست چپ رنج می برم به دکتر ارتوپد مراجعه کردم تشخیص دکتر گرفتگی کانال مچ دست بود که به مدت شش هفته کپسول گاباپنتین 300 و قرص ملوکسیب رو تجویز نمودند ،با توجه به اینکه این دارو برای بیماری صرع است آیا برای این بیماریم هم موثر است؟ضمناً این داروها روی قوای جنسی تاثیر میگذارد؟

  1. دکتر ندا فرزانه روانپزشک و رواندرمانگر

   با سلام و احترام
   بله ابن داروها برای موارد متعددی میتوانند تجویز شوند و ایشان داروهای مناسبی را تجویز کرده اند.در مورد سوال دوم نیز عوارض معمول روی قوای جنسی هیچ کدام ندارند و شاید از عوارض نادر و یا نامعمولشان ذکر شود.درصورت نیاز به اطلاعات تکمیلی در این مورد میتوانید به دکتر فرزانه در کلینیک شریعتی مراجعه نمایید.

 62. سلام
  من مبتلا به دیسک کمر هستم که وقتی کارم زیاد شود (روزانه تا 10 ساعت با کامپیوتر کار می کنم) فشار به پاهایم می آید و در راه رفتنم اختلال ایجاد می کند. پیش 4 پزشک رفتم که همه جراحی را به شرط عدم بهبود عوارض تا 45 روز دیگر توصیه کرده اند و برای این دوره داروهایی به شرح زیر تجویز کردند.
  نوعی کورتون تزریقی به همراه یکی از قرص های گاباپنیتین ، سلوکسیب، ایندومتاسین، ناپروکسن تجویز کرده اند. به دلیل مشابهت کورتون تزریقی نکته ای ندارم ولی نمی دانم این چهار قرص را آیا همزمان مصرف کنم ، اختلال دارویی یا مشکل دیگری ایجاد نمی کنند. یا برخی را مصرف کنم.
  پیشاپیش از راهنمایی شما سپاسگزارم

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   درصورت عدم پاسخ به درمان دارویی، قبل از جراحی اقدامات کم تهاجمی برای شما قابل انجام است. به متخصص درد مراجعه نمایید. آقای دکتر بابک باباخانی

 63. سلام من مشکل بدنی دارم نصف بدنم سمت راست حالت خواب رفتگی و سوزش داره دکتر برام گاباپنتین تجویز کرده دوشم 400 در روز یعنی یک کپسول 100 صبح یکی عصر و دوتا شب.عوارضش رو خوندم کمی نگرانم چون در حال حاضر 100 تا کپسول برام تجویز شده یعنی حالا حالاها باید بخورم.البته این کپسول هیچ دردی ازم دوا نکرده.نگران افزایش وزن و تغیر رنگ چشم و عوارض دیگه بسیار نگرانم لطفا راهنماییم کنید

 64. نزدیک به بیست ساله که اسیر افسردگی هستم. فلوکستین و سیتالوپرام و …
  دوسالی هست که تقریبن ماهی یکبار حمله عصبی بهم دس میده، به این معنی که بشدت عصبی، کم حوصله، ناراحت و غمگین تر از همیشه میشم. چن روزی گاباپنتین300 مصرف کردم، کمی بهتر شدم اما خیلی زود باز به همون حال سابق برگشتم. چندین ک چندبار پیش متخصص زفتم. اما کو انسان دلسوز.
  لطفن کمکم کنین

 65. سلام بنده ٢٦ سالمه كارم اداريه ولي با استرس بالا
  يكدفعه كمر درد شدم كه بعد از اون پاي چپم هم درد گرفت بعد از ام ار اي گفتند كه مهره ٤ و٥ مشكل داره
  ناپروكسن ٢٥٠ گاباپنتين ١٠٠ اگزازپام ١٠ ويتامين ب بهم تجويز شد ده روزه دارم اين داروها رو ميخورم ولي الان دو روزه كه ديگه نميتونم بلند شدم به محضي اينكه از حالت دراز كشيدن خارج ميشم پاي چپم شديدا درد ميگيره
  مشكل از داروها نيست؟
  ممنون

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   سلام
   برای بررسی کامل علل کمر درد و تنظیم دارو ها به متخصص طب فیزیکی مراجعه کنید. دکتر کیانی مهر.

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   متاسفانه چنین گرایشی فوق تخصص ندارد ولی در این حیطه خانم دکتر وهابی بسیار حاذق هستند .

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   خیر ولی باید تحت نظر پزشک و با دوز تجویز شده مصرف شود.

 66. سلام.من یک سال هست که قبل از پریود شدن چهار الی پنج روز سردرد میگیرم ویزیت متخصص داخلی اعصاب شدم برام گابا پنتین100با قرص کلرودیازپوکساید 5تجویز کرده به نظر شما چند دوره باید مصرف کنم تا سردرد هایم بهترشود؟!آیا نیاز به گاباپنتین بوده؟!

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   بهتراست با پزشک خود مشورت بفرمائید زیرا ایشان شما را مورد بررسی بالینی و طبی قرار داده اند ولی به طور درمان این نوع مشکل باید تحت نظر متخصص مغزو اعصاب صورت بگیرد.

 67. سلام و عرض احترام به شما دست اندرکاران این سایت .

  از زحماتی که می کشید نهایت قدردانی رادارم . امیدوارم خداوند به همه شما عزیزان طول عمر با عزت عنایت بفرماید.

 68. سلام
  من 8 سال هست MS دارم 5 سال هست گاباپنتین 100 استفاده میکنم اگه این دارو رو استفاده نکنم پاهام سنگین میشه
  لطفا راهنماییم کنید که این دارو عوارضی برام نداره

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   درصورتی که تحت نظر پزشک متخصص مغزو اعصاب مصرف می فرمائید جای نگرانی نیست وطبق فرموده ایشان به ادامه مصرف بپردازید.

 69. با سلام
  من گاباپنتین 100 همراه با سرترالین و نورتریپتیلین استفاده میکنم..تقریبا دو هفته ست..دکتر همراه اونا برام ویتامین هم تجویز کردن و مصرف کردم چند روزه که جوش های خیلی بزرگ و چرکینی اطراف لبم ایجاد شده و هی داره بیشتر میشه و همزمان هم آفت لثه…آیا ممکنه بخاطر مصرف این داروها باشه؟؟؟

 70. سلام من خانمی ۶۵ ساله هستم مدت حدود ۱۲ سال است لرزش هر دو دست دارم, دکتر بمن گاباپنتین دادهاند آیا برای درمانم مفید است یانه ؟ باتوجه به عوارضی که دارد زیاد مایل به استفاده نیستم, چون تنها زندگی میکنم. درضمن قرص والسارتان و آملوپرس جهت فشارخون و اپری ریه سرتاید مصرف میکنم.

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   متاسفانه بدون بررسی مدارک پزشکی و طبی امکان تشخیص و تجدیز و تنظیم دوز دارو به صورت اینترنتی نمیباشد در این خصوص برای جناب دکتر نوراللهی فوق تخصص پارکینسون در بیمارستان توس میتوانید نوبت ویزیت تهیه فرمایید.

 71. سلام من 30 سال دارم و 5ساله با گابا اشنام و روزی 4عدد 400 می‌خورم برای آیا میتونه عوارض زیادی روم بزاره؟؟

 72. باعرض سلام وادب
  من. مشکل انحراف ستون فقرات دارم با20-30درجه ولی الان مدتیه که درد تا نوک انگشتای پام و زانوهام کشیده میشه وقتی به دکتر مراجعه کردم واسم ام آر آی نوشتن و دوتا کپسول معرفی کردن یکی گاباتین 100 ذیگری. کپسول سلکوکسیب
  ممکنه مشکل زانو و کمرم جدا از همدیگه باشن چون درداشون گاهی مجزاست. و داروهایی که تجویز کردن چقدمیتونه موثرباشه!؟0

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   بله ممکن است مجزا باشد و معاینه افتراق دهنده است
   داروها فقط درد را کاهش میدهند

 73. با سلام مدت دو سال هست که به تشخیص پزشک دچار پارکینسون شده ام و دارای دیسک کمر هم هستم به طوری که بیشتر اوقات خصوصا بعد از انجام کار سنگین از شدت درد دولا راه می روم یکی از دوستانم کپسول گابانتین را پیشنهاد کرده آیا مفید هست درضمن داروهای متورال کاپتو پریل آمانتادبن و مادوار هم مصرف میکنم با کپسول گابانتین اشکالی ایجاد نمیشود.

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   لطفا بدون مشورت با پزشک خودتان از هیچ دارویی استفاده نکنید.

 74. سلام .من دچار دیسک کمر شده ام که در ام ار ای گفته شده اب بید دو مهره کم ودیسک برامدگی دارد..دکتر برام کپسول گاباپنتین 300 تجویز کرده بعلاوه امپول پردنیزلون استات و کپسول سلکوکسیب ..با توجه به اینکه گاباپنتین بیشتر برای صرع میباشد.برام شبهه بوجود امده.لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   جز دارویی هایست که می تواند برای چن منظور تجویز شود .

 75. عرض ادب
  باکلوفن و فولیک اسید و ب6 و ب 12 و گاباتین و فینگولیت را هر روز صبح بعد از صبحانه با یک لیوان آب یکجا مصرف میکنم چند روزی است حالت تهوع و مقدار کمی سرگیجه دارم
  مربوط به تداخل دارویی است ؟لطفا راهنمایی کنید.

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   علت مصرف داروها چیست ؟
   چه پزشکی این داروها را تجویز کرده اند ؟
   چه مدت است که از مصرف شما می گذرد؟

 76. سلام روز بخیر
  من دچار تنگی کانال اعصاب دست هستم . مدتی قبل گاباپنتین را می خوردم که دستم بهتر شد و قطع کردم الان مدت دو ماه است که ورزش یوگا انجام می دهم .کم کم دست چپم بخصوص از ناحیه مچ می سوزد و دیشب من دوباره گاباپنتین را شروع کردم . به نظرتان آیا ادامه بدهم ؟ یا به دکترمراجعه کنم ؟
  دفعه قبل دکترم معتقد بود که در صورت ادامه یا شروع دوباره درد باید به گردن و کتفم آمپول برنن!!
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   با تمام مدارک پزشکی خود برای جناب دکتر دهقانی در شعبه رسالت و یا خانم دکتر نادری در شعبه کرج نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 77. با عرض ادب واحترام
  براي بنده (44 ساله)كه ديسك بين مهره 4&5 زده بيرون كپسول گاباپنتين 300 و ولتادك100 وويتامين B1 تجويز شده در ضمن مشكل كليه سنگ ساز نيز دارم آيا مصرف دارو ها (شبي يك عدد) مشكلي دارد؟ وبراي قطع دارو چگونه بايد اقدام كرد؟ سپاسگزارم

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   سلام
   براي از بين بردن مشكلات بيرون زدگي ديسك مي توانيد از روش هاي توانبخشي و تمرين درماني استفاده كنيد. اين خدمات در بخش هاي توانبخشي، فيزيوتراپي و طب ورزشي آلومينا ارائه مي شود. دکتر امیرخانی

 78. سلام من بخاطر ناراحتی اعصاب حدود چهار سال است کولونزپام یک میلی گرمی و پراپرانول 20 و تراناکوپین 25 استفاده میکنم، شبی یک عدد از هر کدام ، میخواستم بپرسم چیکار کنم برای ترک دارو ها یا ادامه بده ام، و متاسفانه از دکتر روانپزشکم بیزارم چون ب من قرص زولوفت 100 داده بود ک پس از مصرف ب شدت حالم بعد شد و دکتر پاسخگو نبود الان 8 ماه هست فقط دارم تمدید میکنم، شرایط کاری پر استرسی هم دارم

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   با سلام اگر شرایط پر استرس است و از 4 سال است که در حال مصرف دارو هستید بهتر است اقدام به ترک دارو نکنید. و زیرنظر یک روانپزشک دیگر قرار بگیرید تا شرایط جدید را بررسی کند و برنامه درمانی برای شما فراهم کند. آقای دکتر رضا شیرآلی در زمینه تنظیم دوز داروهایتان به شما کمک می کنند. سپاس.

 79. سلام آیا مصرف گایاپنتین100 و سلبرکس100 همزمان مشکل دارد؟آیا مصرف متوکاربامول و مفنامیک اسید با این ذو بصورت همزمان مشکل دارد؟از راهنمایی شما متشکرم.

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   سلام.مصرف گاباپنتین و سلبرکس همزمان مشکلی ندارد اما در همراهی با مفنامیک اسید ممکن است باعث ناراحتی گوارشی شما گردد. دکتر ابریشمی.

 80. سلام

  من در حالت عادی لرزش دست ندارم اما زمانی که یک فنجان یا قاشق با دستم می گیرم بعد از جند ثانیه دستم لرزش می گیرد با مراجعه به پزشک اعصاب و علایم اولیه پارکینسون کپسول گاباکس ۳۰۰ و آمورال ( آمانتادین ) ۱۰۰ را تجویز کرد آیا گاباکس تاثیری برای تشخیص اولیه پارکینسون دارد

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   خیر تفاوتی ندارد فقط نحوه عملکرد درمانگر بستگی دارد.

   1. سلام جناب امیری من حدود یک ماه پیش به علت پارگی فتق دیسک کمر عمل شدم ولی هنوز پای راستم تا کف پام بشدت درد داره می خواستم بدون این درد تا چند روز ادامه داره

 81. سلام و عرض أدب .
  من ٣٠ سال دارم و ورزشكارم ، اما بعضى وقتها فكر و خيال بيش از حد اذيتم ميكرد ، پزشكم به من گاباپنتين ١٠٠ و Doneurin 10 و سيتالوپرام تجويز كرد ، اما احساس مىكنم كه استفاده ان در رنگ چشم تأثير مى گذارد ،.
  من گاباپنتين را در إنترنت search كردم كه براى جلوگيرى از بيمارى صرع بوده پس چرا ايشان اين نوع دارو را به من تجويز كرده ؟
  با تشكر

  1. دکتر ندا فرزانه روانپزشک و رواندرمانگر

   با سلام و احترام
   این دو دارو که ذکر کردید، کاربردهای درمانی دیگری نیز بنا به تشخیص متخصصین روانپزشک یا مغز و اعصاب دارد .توصیه میکنم که برای کسب اطلاع و رفع نگرانی به مقالاتی که در سایت در مورد این دو داروی سیتالوپرام و گاباپنتین هست،مراجعه نمایید.

   1. ممنون خانم دکتر من جواد از زاهدان هستم و این دارو را برای درد عضلانی پا استفاده کردم و خوب بوده است چون قبلا از شربت متادون استفاده میکردم ولی الان دارم ترک میکنم

 82. سلام من دارای یک کلیه میباشم،و هیچ مشکلی هم ندارم،استفاده برای دندان درد امکان دارد یا خیر

 83. با سلام
  بنده آتشنشان هستم بعد از شیفت کاری بعلت سختی کار و جنبوجوش زیااد دوقلو پای راستم خیلی درد میگیره و ذوق ذوق میشه ،دکتر برام قرص گاباپنتین 100تجویز کرده روزی یک عدد یک هفته هستش استفاده میکنم، آیاا لازمه چرا که تغییری احساس نکردم و از طرفی اینطور که متوجه شدم بیشتر برای مغذ و اعصا تجویز میشه…ممنون میشم جوابم رو بدید.

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   برای کنترل درد می باشد و بهتراست با پزشک خود مشورت کنید شاید نیاز به افزایش دوز باشد .

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   بدون بررسی بالینی و طبی امکان تشخیص و تجویز وجود ندارد.

 84. سلام میخواستم بدونم این دارو برای ترک اعتیاد خوبه یا نه و اینکه با قرص زیر زبانی ب۲ یا بوپر نوپرین تداخل داره با نه ممنون میشم جواب بدین

 85. با سلام و تشکر از شما من مدتی هست که مشکل دیسک گردن دارم که باعث سردردهای شدید همراه با تهوع می شود البته سرخود قرص سوماتریپتان خوردم برای قطع درد ولی وقتی به دکتر مراجعه کردم و گفتم این داروها درد منو قطع نمیکنه بهم علاوه بر چند دارو پروپرانول10 و گاماپانتین 100 و وپوکساید داده که بخورم با توجه به اینکه این داروها تقریبا خواب آور هست و منم شاغل می باشم می توان بعضی از داروها رو فقط در یک نوبت شب خورد و دیگه صبح نخورد البته دکتر میگه باید بخوری

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   با توجه به تشخیص پزشکتان بهتراست طبق نظر ایشان مصرف بفرمائید .اما برای کنترل سردرد به طور غیردارویی می توانید از روش های ماساژ درمانی و یا بیفیدبک نیز استفاده بفرمائید.

 86. سلام من متورال،اتورواستاتین،اسویکس،برا قلبم و ریسپریدون،دپاکین،سیتالوپرام،ریتالین برا اعصاب میخورم اخیرا ب بیقراری هر دو پا هنگام بیداری پرش دو ارادی و غیر ارادی دوپا مبتلا شدم دکتر گاباپانتین100و زولیور داده هنوز خوب نشدم خواهشا دلیل پرش پاها و کبودی بدنم را توضیح دهید

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   اینهمه دارو؟؟؟؟؟؟؟؟! بهتر است همراه با همه داروهایتان و مدارک پزشکیتان برای یک متخصص روانپزشکی نوبت ویزیت تهیه فرمایید. خانم دکتر بنی هاشمی در این زمینه به شما کمک می کنند. سپاس.

 87. سلام من 23 سالمه و حدود 5 ساله که از داروهای اعصاب مصرف میکنم اخرین باری که دکتر رفتم بهم گاباپنتین300 داد روزی یک عدد،من قبلا این این دارو رو مصرف کرده بودم و هیچ تاثیری ازش ندیدم ولی به نظر دکتر احترام گذاشتم وبازم هیچ نتیجه ای نداد الان 10 روزه که روزی سه تا میخورم البته این دستور دکتر نبوده ولی خودم این دوز رو افزایش دادم که تقریبا نتیجه بخش بوده میخوام بدونم میتونه واسم مشکلی پیش بیاد با این مقدار مصرف
  قرصهایی که واسم تجویز شده:
  آسنترا(سرترالین)100 روزی 3 عدد
  آلپرازولام5/. روزی 3 عدد
  گاباپنتین 300
  و بعضی وقتا که صبح زود بیدار میشم بخاطر استرس زیادی که دارم مجبور میشم از لورازپام هم استفاده کنم

  خواهش میکنم منو راهنمایی کنین تا بتونم با این افسردگی و کسالت حالم بهبود پیدا کنه

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   متاسفانه در زمینه تشخیص و تجویز به صورت اینترنتی نمی توانیم به شما عزیز کمکی بکنیم در صورتی که تمایل به تغییر پزشک خود دارید برای جناب دکتر هرمز پور در شعبه شریعتی می توانید نوبت ویزیت تهیه فرمائید .

 88. سلام:
  برای بیماری درد کلیه به علت کیست کلیه دارو های زیر تجویز شده . نکته اینکه بیمار فعلی داروی فشار خون لوزار 25 و ضد انعقاد خون اسویکس (کلو پیدو گرل) مصرف میکنه . دکتر متخصص عفونی داروهای براش تجویز کرده که من هر چی فکر می کنم ربطی به درد کلیه نداره: و حتی ضرر هم داره؟! البته بیمار در مورد سابقه بیماریش که سکته مغزی بوده و قرصهایی که میخوره چیزی به دکتر نگفته!

  1- قرص گابا پنتین رازک 100
  2- باکلوفن 10
  3-مسکن قوی کافی پین که شاما مخلوطی از استامینوفن کافئین و ایبو پروفن است
  4-آمپول متیل پردنیزولون استات

 89. سلام:
  مادرم پس سونوگرافی مشخص شد که کیست کلیه داره . دکتر متخصص کلیه قرص سفکسیم و سلکوکسیب براش نوشت. کمی بهتر شد ولی قرص سفکسیم که تموم شد و هنوز چند عدد از قرصهای سلکوکسیب مانده بود که به علت درد کلیه در طول شب مادرم اینبار به دکتر متخصص عفونی مراجعه کرد که وی برایش قرص گاباپنتین رازک 100 و قرص باکلوفن وامپول متیل پردنیزولون استات و کپسول مسکن قوی کافی پین که مخلوی از استامینوفن و کافئین و ایبو پروفن است نوشته حالا سوال من اینه:

  اول اینکه هر چی اینترنتو سرچ کردم مصرف گاباپنتین 100 برای درمان صرع و سردرد است و برای کسی که ناراحتی کلیه نیز دارد منع مصرف دارد !!! آیا ممکنه دکتر اشتباه کرده باشه . یا داروخانه اشتباه خونده باشه؟

  دوم: مادرم سابقه عارضه سکته مغزی و فشار خون بالا داره و بطور دائم قرصهای رقیق کننده خون و ضد فشار خون بالامصرف میکنه که با مشاهده عوارض باکلوفن هر دو اینها نشان میدهد ک نباید باکلوفن تجویز میشد؟ البته ایشان درباره سابقه بیماریش چیزی به دکتر نگفته!!

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   گاهی در خواندن دارو در داروخانه اشتباهی رخ می دهد و لی دارویی که فرمودید میتواند در موارد مختلف کاربرد داشته باشد .

 90. سلام من مدتی است جهت کنترل سوزش پا در اثر دیسک کمر گابا پنین مصرف میکنم سوزش پاهام کم شده ولی صدا م خشک وحالت گرفته داره آیا این خطرناک است لطفاً راهنمایی فرمایید. سپاسگزارم

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   بهتراست تحت نظر پزشک دارو را در مدت مشخض مصرف بفرمائید .

 91. سلام خسته نباشید. من سنگ کلیه دارم دکتر برای سردرد این دارو تجویز کردن میتونم از این دارو استفاده کنم؟

 92. سلام.من دختری23هستم،،،دقیقا یکماه پیش دندون عقلمو ک نهفته بود جراحی کردم،بعد از جراحی احساس سری توی همون قسمتی از زبانم ک دندونمو جراحی کرده بود میکردم،بعد از چند روز احساس سوزش شدید در حدی ک آتیش میگرفت نیمی از زبونمو دهنم ب دکتر مراجعه کردم گفت عصبتو حین جراحی آسیب رسونده،،،بعد از اون بهم کاربامازپین دادن ولی باز سوزشم شدید بود ب دکتر مغز و اعصاب مراجعه کردم بهم گاباپنتین 100دادن ک باز هم احساس سوزش میکردم بار بعدی برام گاباپنتین 300نوشتن هر 8 ساعتی یبار،الان دو هفته تموم شده توی سه هفته اسک دارم اساستفاده میکنم ولی همچنان سوزش زبونمم دارم حس میکنم،،،چه راهکاری بهم پیشنهاد میدید؟ در ضمن افسردگی شدید و اضطراب و تپش قلب هم گرفتم و همش گریه میکنم همش بفکره زبانم هستم تو رو خدا جوابمو بدید بهم گفتن زمان بهبودیه ترمیم عصب شش ماه یا شاید یکسال طول بکشه،،،من چطوری تحمل کنم این سوزش زبونمو؟؟؟؟خیلی حالم بده خیلی

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   نیاز به درمان های موثرتری وجود دارد
   برای دکتر وهابی نوبت ویزیت بگیرید

 93. سلام من سه ماه هست که پام شکسته و قرص گاباپنتین 300 رو تجویز کردن.می خوام بدونم آیا واقعا این قرص برای شکستگی موثر هست و یا به خاطر عوارضش بهتر است که این قرص رو استفاده نکنم با ءرزوی موفقیت برای شما

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   با سلام…این قرص در بهبود و ترمیم شکستگی تاثیری ندارد و برای تسکین دردهای عصبی تجویز میشود،جهت قطع دارو با پزشک معالج خود مشورت فرمایید. دکتر ابریشمی.

 94. سلام من دیسک کمر دارم رفتم دکتر برای من گایاپنتن تجویز کردند خوردم ابتدا صورتم ملتهب شد وبعد توی سرم صدایی مثل اینکه چند شعله گاز با هم روشن باشند میپیچه این صدا از عوارض این دارو است ممنون از راهنمایی شما

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   بله بهتراست در مورد علائم با پزشک خودتان نیز مشورت فرمائید.

 95. حسین قائدرحمتی

  سلام من مدت دوهفته هست که شصت دست راستم حالت خواب رفتگی یا سِر شده ، و بعد مدتی این عارضه به انگشت اشاره دستم رسیده به قولی داره رشد میکنه ، پیش پزشک رفتم و داروی گاباپنتین و انتریک کوتد رو برام تجویز کرد ، حال دوستانی که اطلاعاتی دارن و میتونن کمکم کنند ممنون میشم، در ضمن من الان دارم کتاب درسی منگنه میکنم و پزشک گفته علت این عارضه همین کار من می باشه, اما من منتظر نظرات شما میمونم.
  ایمیل خودم رو هم میزارم [email protected]
  [email protected]

 96. پسره ۷ ساله دارای اوتیسم + ADHD ، داروهای مختلف مثل ریسپریدون و آریپیپرازول برای کاهش بیش فعالی مصرف کرده اما جواب نگرفته. یه شربت گیاهی برای بیش فعالی مصرف میکنه که افزایش دهندهٔ گابا هست، تأثیر بهتری گزاشته ،
  امکان داره که داروی گاباپنتین بهش کمک کنه؟

  1. دکتر ندا فرزانه روانپزشک و رواندرمانگر

   با سلام و احترام
   با توجه به اینکه ایشان اوتیسم و بیش فعالی را با هم دارند، و بخصوص در بیش فعالی مصرف بعضی از مواد غذایی در علایم موثر هست، توصیه میکنم که به فوق تخصص اطفال برای بررسی مراجعه نمایید.برای درمانهای دارویی به سرکار خانم دکتر رنجبر فوق تخصص اطفال و درمانهای غیردارویی این اختلالها به سرکار خانم عبداللهی در کلینیک شریعتی مراجعه نمایید.

  2. منیر مهدیزاده

   سلام من ناراحتی ستون فقرات و درد کمر دارم ومدت هاست که از پله ها به سختی بالا میرم درد خسته ام کرده است ضمنا سرطان سینه داشتم که تقریبا گنترل شده‌ای دست چپ آدم لنف دارم کلیت روده واسم ورایتی قلب هم گرفتم الحمد الله همه کنترل شده ولی آرتروز ودرد استخوانی زانو وکره دارم اخیرا دکتر ارتوپدی گاباپنتین 300 داده‌اند ومنسه میترسم بخورم شما چه صلاح می دانید روماتیدین که میخورم بهتر میشوم سلبریکس هم میخورم ولی اخیرا معده دردم بیشتر استممنو

   1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

    سلام
    متاسفانه بدون بررسی بالینی و طبی امکان راهنمایی در حیطه دارو نمی باشد .

  3. منیر مهدیزاده

   سلام من ناراحتی ستون فقرات و درد کمر دارم ومدت هاست که از پله ها به سختی بالا میرم درد خسته ام کرده است ضمنا سرطان سینه داشتم که تقریبا گنترل شده‌ای دست چپ آدم لنف دارم کلیت روده واسم ورایتی قلب هم گرفتم الحمد الله همه کنترل شده ولی آرتروز ودرد استخوانی زانو وکره دارم اخیرا دکتر ارتوپدی گاباپنتین 300 داده‌اند ومنسه میترسم بخورم شما چه صلاح می دانید روماتیدین که میخورم بهتر میشوم سلبریکس هم میخورم ولی اخیرا معده دردم بیشتر شده لطفا پاسخ دهید

 97. سلام
  مدتی هست که سمت پایین قفسه سینه احساس درد می کنم.حدودده روزهست که سمت چپ قفسه سینه کمروشانه چپم دچاردردشد.سونو.انوسکوپی.کولونسکپی.انجام دادم مشکلی نبود.چندبارنوارقلب گرفتم .یه عکس ازسینه گرفتم دکتررادیولوژیست نوشت احتمال اسم بدون اینکه دودی باشم وهیچ یک ازعلاءم اسم داشته باشم.رفتم دکترفوق تخصص ریه گفت عصبی هست.واین دارو روروزی سه بار100میلی بانورتریپتلین نوشته والله عوارضش را که خوندم ترسیدم.نمی دونم بخورم یا نه.لطفاراهنمایی کنید

  1. دکتر ندا فرزانه روانپزشک و رواندرمانگر

   با سلام و احترام
   درصورتیکه طبق بررسی های متخصصین محترم علاین شما ناشی از اختلالات روان شناختی بیان شده است، نیاز به درمان روانپزشکی به صورت دارویی و یا غیردارویی وجود دارد.برای درمانهای غیردارویی از لحاظ اختلالات جسمانی مرتبط با علایم روانشناختی به سرکار خانم امیری و برای درمانهای دارویی و بررسی روانپزشکی به خانم دکتر فرزانه در کلینیک آزادی یا شریعتی مراجعه نمایید.

 98. باسلام:
  مدتی است که دچار زانو درد،کمر درد و گردن درد شدید هستم.پزشک مغز و اعصاب و ستون فقرات برام شبی ۱ عدد گاباپنتین ۳۰۰ تجویز کرده است.با توجه به موارد مصرف این دارو ،بنده را مجاز به استفاده از این دارو می دانید؟

 99. سلام یک سوال دارم
  من معده رد داشتم به پزشک گوارش مراجعه کردم برای من گابا پنتن دادند بعد از چند روز مصرف احساس گردم خلقم خیلی بهتر شده وانرژی بیشتری دارم این دارو را گرفتم ومدت سه ماه استفاده کردم بعد با یک روانپزشک مشورت کردم که تا کی می توانم این دارو را مصرف کنم به من گفتند تا سه ماه دیگه استفاده کنم ویک ماه اخر را یک روز درمیان مصرف کنم وبعد قطع کنم اما لان متوجه شدم GFR برابر 50 هست ایا این دارو برای کلیه هام ضرر نداره می توانم دوره درمان را تمام کنم ؟

  1. دکتر ندا فرزانه روانپزشک و رواندرمانگر

   با سلام و احترام
   توصیه من در ابتدا به شما این است که برای کسب اطلاعات در مورد داروی گاباپنتبن به مقاله از که در سایت وجود دارد مراجعه نمایید.مورد دوم این است که درصورتیکه عدد GFR پایین باشد، نیاز به بررسی های دقیق تر درمورد دفع کلیوی دارو وجود دارد مثل دفع کراتینین کلیوی که نیاز به بررسی دقیق وجود دارد که درصورت حتی وحود این مورد نیاز میتوان به اصلاح میزان دارویی آن اقدام کرد.توصیه میکنم که از تغییرات میزان این دارو بدون نظر روانپزسک خودداری نمایید.برای کسب اطلاع میتوانید به دکتر فرزانه در کلینیک شریعتی یا آزادی مراجعه نمایید.

 100. باسلام
  دکتر برای ترک اعتیادم این کپسول رو تجویز کردن و خوشبختانه موفقم شدم
  ولی الان نزدیک دو ماه که دارم مصرفش میکنم درحالی که دوره ش ۱۵روزه بود.
  خواستم بدونم که اگه بعد ۲ماه مصرف یابیشتر، یه دفه قطع مصرف کنم مشکلی برام پیش نمیاد؟
  باتشکر

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   در مورد نحوه استفاده و قطع دارو بهتراست با پزشک خود مشورت فرمائید.

 101. سلام من سردرد دارم.دکترم برام گاباتین تجویز کرده.و همینطور طی نوار مغزی که ازم گرفته .گفته نوار مغزم مثه افرادیه که تشنج دارن.و تو اون چیزی که من خوندم گفته شده گاباتین برا جلوگیری از تشنج استفاده میشه و سردرد و صرع.الان استفاده از این دارو بد نیست؟

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   درصورتی که پزشک متخصص مغزو اعصاب چنین تشخیصی داده اند بهتراست اعتماد کرده طبق گفته ایشان دارو را ادامه دهید.

 102. سلام

  خانم من بیماری MS دارد و دکترش براش آمپول سینووکس رو تجویز کرده بود یک سال و نیمی از آن ها استفاده کرد و خوشبختانه موثر واقع شده بود ؛ و چون موثر بودن و تا حدود زیادی از بیماریش رو کم کرده بود دیگه از آمپول سینووکس استفاده نکرد (بدون اجازه دکترش) … بعد از مدتی بیماریش دوباره برگشت و چشم چپ رو تار و دست راستش رو بی حس کرد و چون موقع خم کردن سر انگشتاش گیز گیز میکرد دکترش براش از همون آمپول ها (سینووکس) و 100 عدد قرص گاباپنتین 300 تجویز کرده ، حالا سوال من اینه خانم من از وقتی شروع به خوردن قرص هاش (گاباپنتین) کرده معدش به شدت سوزش داره ، آیا راه حلی برای رفع سوزش معدش وجود داره یا نه ؟ مرسی

 103. سلام
  من زانو درد داشتم دگتر این دارو رو برام تجویز کرد ولی دارو خونه یادش رفت مقدار مصرفشو بنویسه وآلان نمی دونم که چقدر باید مصرف کنم لطفا کمکم کنید

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   متاسفانه بدون بررسی نمی توان به شما در این مورد کمکی کرد باید از پزشک خود سوال بفرمائید.

 104. سلام. مدتی است از افسردگی رنج میبرم. دکتر داروهای گاباتین، زولیور، آسنترا، دیپاکین و پرنفازین تجویز کرده که مصرف میکنم.
  1. بعضی صبحا موقع بیداری یک یا چند تا از عضلاتم لمس کامل میشن. شبیه فلج شدن.
  2. با توجه به مصرف این داروها و بدون استعمال مواد مخدر آزمایش TLC اینجانب مثبت شده ( مورفین)
  از شما خواهش میکنم راهنماییم کنید.

 105. درود و عرض ادب مادرم حدود یک ماه پیش دچارسکته مغزی شدند با توجه به دارهای مربوطه دکتر جدیدن برای خواب رفتگی دستها وپاهای مادرم برایشان گاباتین 100تجویز کردند روزی دوبار .در این خصوص راهنمایی میخواستم آیا موثر هست ؟با توجه به برای درمان بیماریهای دیگر هست؟سپاسگزارم .

 106. با سلام و عرض ادب. من افسردگی شدید داشتم و همچنین میگرن. پزشکم برام سیتالوپرام و نورتریپتیلین و گاباپنتین تجویز کردند. حدود یک ماهه که میخورم. خیلی حالم بهتر شده ولی وزنم داره زیاد میشه. با توجه به اینکه اشتهام کم شده. این موضوع نگرانم کرده. آیا راه حلی برای این هست که وزنم نره بالا. یا داروی جایگزین؟

  1. دکتر ندا فرزانه روانپزشک و رواندرمانگر

   با سلام و احترام
   در صورت نیاز به انجام اقدام تخصصی میتوانید به بخش تغذیه در کلینیک شریعتی مراجعه نمایید.

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   مصرف این دارو در دیابت بر حسب ضرورت اشکالی ندارد.اما کارکرد کلیه فرد باید نرمال باشد. دکتر ابریشمی.

 107. باسلام. واحترام. من حدود چندین ساله آسم دارم ودیسک کمر وگردن هم دو سه الی دارم در ضمن به بیشتر داروهای مسکن وآسپرین حساسیت دارم دکتر برام گا با پنتین 100 تجویز کرد ه شبی. یکی بخورم به نظر شما دارو را استفاده کن . یانه اگه لطف کنید زودتر جواب بدید ممنون میشم چون خیلی درد دارم خیلی سپازگزارم

 108. سلام خسته نباشید من حدود ده ساله آسم دارم الان دیسک کمر شدید ودیسک گردن هم گرفتم پوکی استخوان هم دارم خیلی هم درد دارم برای جراحی کمرم هم پزشک به خاطر آسمم ریسک نمیکنه وعمل نمیکنند الان هم کپسول گا با پنتین دادند میخواستم ببینم برای آسم مشکلی نار . وحساسیت نمیده چون به بیشتر دارو های مسکن وآسپرین حساسیت دارم ونمیتونم استفادهکنم. ممنو . میشم زودتر جواب بدید

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   برای درمان درد گردن و کمردرد شما میتوانید به متخصص درد مراجعه نمایید. روشهای مناسب شرایط شما انتخاب خواهد شد. دکتر بابک باباخانی.

 109. باسلام وخسته نباشیدو دعای خیر
  من بخاطر کمردردشدید به دکتر مراجعه کردم که کپسول گاپاپنتین 100 و سلکسیب200 برام تجویز کرده که مصرف گاپاپنتین رو شبی یه دونه و سلکسیب رو هر12ساعت دستور دادن . ضمنا من مهره 3 و4 و مهره آخر گردنم دیسک خفیف داره
  اما الان که بروشور گاپاپنتین رو مطالعه کردم موردمصرف رو برای درمان صرع نوشته بود وظاهرا هیچ ارتباطی با درمان کمردرد نداره حالا بنظرجنابعالی مصرف رو ادامه بدم یا خیر؟درصورت امکان جوابمو زودبدید که تکلیفموبدونم که چکارکنم؟خیلی خیلی وبازم خیلی سپاسگذارم.

  1. دکتر ندا فرزانه روانپزشک و رواندرمانگر

   با سلام و احترام
   داروی گاباپنتین کاربردهای گوناگونی دارد و در درمان نوروپاتی و دردهای مرتبط با سیستم عصبی نیز موثر است و اتفاقا در درمان بعضی از صرعها ، خط اول درمان نیست.توصیه میکنم که برای کسب اطلاع دقیق درمورد کاربرد و عوارض گاباپنتین به مقاله در سایت که همکار محترم در مورد گاباپنتین نوشته اند، مراجعه نمایید.

  1. دکتر ندا فرزانه روانپزشک و رواندرمانگر

   با سلام و احترام
   مصرف این دو مورد ، عوارض جدی دارد و الکل موجب تشدید بعضی از علایم در فرد میگردد.توصیه میکنم که برای کسب اطلاعات دقیق به مقاله همکار محترم و گرانقدر جناب آقای دکتر امیری در مورد داروی گاباپنتین که در سایت وجود دارد، مراجعه نمایید.

 110. سلام من وقتی کپسول گاباپتین ۱۰۰ را که دکتر برام تجویز کرده مصرف می کنم فردایی اون روز که از خواب بیدار می شم سردرد می گیرم بیشتر طرف چپ سرم و پشت چشمم و گردن طرف چپ بیشتر اینطور است حملات میگرن فکر کنم تا اثروت دارو از بین نره خوب نمیشه

 111. باسلام.
  من داروی گاباپنتین مصرف میکنم.به شدت دچار اسهال ودل پیچه شده ام.به نظر شما باید دارو قطع یا باز هم استفاده کنم

  1. دکتر ندا فرزانه روانپزشک و رواندرمانگر

   با سلام و احترام
   توصیه میکنم که برای اطلاع دقیق و انجام بهترین عمل، به مقاله ای که توسط جناب آقای دکتر امیری در مورد داروی گاباپنتین در سایت وحود دارد مراجعه نمایید.

 112. سلام مدت ده سال کلونازپام یک روزی یکی مصرف میکردم , ده روزی هست رفتم پیش یه متخصص اعصاب و روان گاباپنتین۳۰۰شبی یکی تجویز کرده,بعضی شبها استرس واضطراب وبی قراری وگاهأ ترس و سردرد میاد سراغم به نظرتون از قطع کلونازپامه یا عوارض این داروی جدیده؟

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   قطع کلونازپام میتونه این مشکلات را ایجاد کنه و باید تدریجی و زیر نظر روانپزشک باشه. دکتر هرمزپور.

 113. سلام من مدتی هست بعضی مواقع حالت بیهوشی میگیرم در موقع سر درد فک هام قفل میشه طوری که توانایی تکلم ندارم تاری دید لرزش بدن بی حالی خستگی زیاد ضعف در دست و پاها دکتر برام گاباپنتین داده مصرف میکنم احتمال داره صرع خفیف داشته باشم

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   متاسفانه بدون بررسی طبی امکان تشخیص نمی باشد.

 114. با سلام من مبتلا به حالت خفيف بيماري گلين باره هستم كه بيشتر احساس گزگز و سوزن سوزن شدن و گرگرفتگي و سردرد و گيجي در ناحيه صورت دارم . ايا مصرف گاباپنتين مي تواند براي حل مشكلم كمكي به من بكند ؟

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   نیاز به بررسی بالینی و طبی حضوری دارید در این خصوص جنا دکتر دهقانی در شعبه رسالت می توانند به شما کمک کنند.

 115. سلام یک طرف صورتم بیحسی پیدا کرده مراجعه کردم گفتن ویروسیه. گردن درد ورزی اوقات سردرد دارم دکتر برام شبی یکی گاباپنتین. تجویز کرده داروها کورتن رو صبحها یکی وقاص ولیک سیور رو هر ساعت میخورم.مشکل برام نداره تشکر.

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   در صورتی که پزشک متخصص مغزو اعصاب برای شمل تجویز کزده اند جای نگرانی نیست .

 116. سلام .من زوناگرفته بودم تقریبا10روزگاباپنتن خورد باتجویزپزشک.بعدقطع کردبازم درد دارم ایابازم میتونم بخورم.درضمن 1ماهی هست پیوندکلیه شدم.باتشکر

 117. مدت 3 ماه گاباپنتین رو بخاطر گز گز دست وپا و کمی سر درد که داشتم میخوام ولی روند بهبودی بسیار کم است البته قرص بادرنجبویه و شربت اسطوخدوس که گیاهی هم هستند 4 روزه که میخورم و سردرد م خیلی بهتر شده است ولی گز گز و داغ شدن کف دستم که کم است ولم نمیکنه چی کا ر کنم در ضمن دمنوش بابونه و پونه کوهی هم میخورم که فکر کنم خیلی مفید بوده خواهشم راهنمایی کنید

  1. دکتر ندا فرزانه روانپزشک و رواندرمانگر

   با سلام و احترام
   لا توجه به توضیحات صورت سوال،داروی گاباپنتین را با چند داروی سنتی مصرف میکنید اما توضیح ندادی که آیا در مورد مصزف همزمان اینها باهم به روانپزشک یا نورولوژیست خود اطلاع داده اید یا نه.توصیه میکنم که به مقاله ای که توسط جناب آقای دکتر امیری در مورد طب سنتی یا شیمیایی در سایت نوشته شده مراجعه کنید.

 118. سلام خسته نباشید.
  من مادرم درد شدیدی در قسمت لگن سمت راست براشون بوجود امد دکتر که رفتیم گفتند عصب سیاتیک هست و داروی گاباپنتین 100 و joint به مدت 10 روز تجویز کردن میخواستم نظر شمارو بدونم ضمن اینکه مادرم داروی پنتازا و اسپیرین و روپیکسون مصرف میکنند ایا تداخلی با اون داروها نداره؟ممنون از لطفتون.

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   درد لگن بدون علایم ارجاعی به اندام تحتانی، بعید است ناشی از در گیری عصب سیاتیک باشد. شما میتوانید به متخصص درد مراجعه نمایید. دکتر باباخانی

 119. باسلام و عرض خسته نباشید
  به دلیل ابتلا به مرالژی پارستیکا برام گاپنتین 300 با دوز مصرفی روزانه یک عدد به همراه ویتامین ب 300 تجویز شده، ولی داروها فعلا هیچ اثری نکردن. آیا گاباپنتین برا مرالژی موثمره؟ با تشکر

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   گاباپنتین با دوز صحیح درمانی یکی از درمانها مرالژیا پارستتیکا است. قبل از هرچیز، تشخیص بیماری شما باید مسجل شود و برخی اختلالات دیگر با علایم مشابه رد شود. شما میتوانید به نورولوژیست، متخصص طب فیزیکی، ارتوپد یا متخصص درد مراجعه نمایید. دکتر بابک باباخانی

 120. سلام من برای کاهش وزن قرص اسلیمینگ ادونس قرمز استفاده میکنم برای مشکل دستم دکتر قرص گاباپنتین100و ملوکسیکام7/5تجویز کرده است.آیا مصرف این دو قرص با قرص اسلیمینگ ادونس قرمز تداخلی ایجاد میکند یا نه؟؟

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   جهت دریافت اطلاعات دارویی و تداخلات انها به سایت sabzosalem.com مراجعه کنید.

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   با سلام..خیر مصرف این دو دارو باهم مشکلی ایجاد نمیکند. دکتر غیاثوند

 121. سلام
  بعلت ديسك كمر با تجويز پزشك ٢٠ روز گاباپنتين ٣٠٠ روزي ٢ بار، به همراه داروهايي مثل باكلوفن، ناپروكسين ٥٠٠،سلبركس، پردنيزولين ٥٠ استفاده كردم و نهايتا پس از عدم نتيجه عمل جراحي انجام دادم و پس از عمل داروها رو كلا قطع كردم، الان به شدت شبها مضطربم و نمي تونم بخوابم و دستها و پاها گز گز ميكنن و تو خواب مي پرن، آيا عوارض قطع دارو گاباپنتينه و يا ربطي به اون نداره يه ٢ شب با تجويز پزشك جراح قرص لايريكا ٧٥ خوردم ولي احساس توهم كردم و قطع كردم جراح گفت دوباره گاباپنتين بخورم ولي ميترسم خيلي وابسته شم و راستش نمي دونم شروع كنم يا نه لطفا راهنمايي بفرماييد

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   سلام دوست عزیز.
   به نظر میرسه شما از نوعی اختلال اضطرابی رنج میبرید.گاباپنتین داروی خوبی برای رفع “موقت” علایم شماست وایجاد وابستگی نمیکند اما بنظرم بهتره که برای درمان کامل اختلال اضطرابیتون به خانم دکتر ابریشمی در کلینیک رسالت مراجعه فرمایید.

 122. سلام
  من افسردگی دارم و دکتر گاباپنتین رو همراه با سرترآلین برای من تجویز کرده است آیا این دارو در درمان افسردگی کاربردی دارد ؟ (البته قبل از مصرف این دارو هنگامی که از خواب بلند می شدم دچار لرزش خفیفی بودم که دکتر گفت این دارو رو برای رفع این مشکل داده است ) با تشکر از شما

  1. دکتر ندا فرزانه روانپزشک و رواندرمانگر

   با سلام و احترام
   بیماری افسردگی اختلالی هست که دارای علایم جسمی مثل کندی حرکتی و علایم روانشناختی مثل افسردگی،عدم لذت بردن از زندگی و بی قراری..در بعضی موارد میباشد.البته با توجه به اینکه شرح حال ذکر شده به صورت کامل نیست اما برای درمان اختلال افسردگی و علایم آن روشهای درمان دارویی ترکیبی نیز کار برد دارد.درصورت نیاز و برای اطلاعات تکمیلی ،به کلینیک شریعتی یا آزادی مراجعه کنید.موفق باشید

 123. سلام.پزشک قرص گاباتین را برای کاهش درد های مفصلی ناشی از ترک اعتیاد تجویزکرده.
  آیا این قرص مرفین ندارد؟؟

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   خیر..این دارو هیچگونه ماده مخدری ندارد و ایجاد وابستگی نیز نمیکند و داروی ایمنی برای مشکل شما محسوب میشود. دکتر ابریشمی

 124. سلام . من مدتی است که به تجویز پزشک متخصص داروی گاباپنتین و سلکسیب رو همزمان استفاده میکتم و دچار پوست اندازی بدن شده ام . برای رفع پوست اندازی چکار باید بکنم??????

 125. سلام خسته نباشین دکتر مغز واعصاب داخلی گابانیتن ورو برای ام اس ب من داده شبی یک عدد میخورم ایا مشکل ایجاد میکنه

 126. سلام
  مادر من سکته مغزی کرده
  دکتر هم به خاطر بدم دردش این قرص رو تحویل کرده
  آیا این قرص به درد کاهش درد میخوره

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   متاسفانه در مورد تجویز دارو بدون بررسی طبی نمی توان به شما کمکی کرد.

 127. سلام ما چطوری تماس گرفته یا مراجعه کنیم در حالیکه نه شماره تماسی و نه آدرسی رو سایت گذاشتید

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   در منو پایین تمام صفحات سایت، نشانی ها و شماره تماس ها موجود است.
   همچنین از منوی بالای صفحه میتوانید وارد قسمت تماس با ما شوید.
   همچنین میتوانید کلمه *تماس با ما* را در سایت جستجو نمایید.
   با سپاس

 128. من دچار جوش و تنگي نفس و خشونت صداي شديد شدم اونقدر خشونت صدا پيدا كردم كه خيلي ناراحتم

 129. سلام من عوارض خطر ناكي گفتيد را براي گاباپنتين ١٠٠ كه ٣ بار زر روز مصرف ميكنم دارم بايد چهار كنم جوش و خشونت صدا تنگي نفس خيلي دارم از ابن موضوع عذاب ميكشم چه كار بايد بكنم

 130. بعد از خوردن گاباپنتين دچار لرز بدن ميشم اين لرزش ها دائميه؟ خيلي نگرانم كرده لطفا جواب بديد

 131. با سلام عموی من مدتی است که مبتلا به دیابت و پروستات و ضعف در حرکت و شکایت از درد های عضلانی میباشد .پزشک برایش کپسول گاباپنتن 300 تجویز کرده است با توجه به داروهای قلب و پروستات و …. مدتی است دچار ورم دست و پاهای شدید شده است ایا میتواند از عوارض این دارو باشد

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   بهتراست با پزشک خود مشورت فرمائید و علائم رابا ایشان درمیان گذارید.

 132. با سلام من مدتی هست که درد شدیدی در معده ام احساس میکنم و هر چیزی میخورم حالت تهوع میگیرم و بالا میارم داروی گاباپنتن برا درد معده ام خوبه البته درد معده من از اعصابه

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   جهت درمان دردهای روان تنی خانم دکتر ندا فرزانه به شما کمک می کنند.سپاس

 133. سلام
  بنده درزمان های نزدیک به امتحان که فشار مطالعه بالاست دچار درد های عمیقی در استخوان می شوم که شدیدا سبب کاهش توان برای مطالعه می شود. این درد ها محل ثابتی ندارند و هر روزیک دست یا پا یا هم زمان 2 اندام را درگیر می کنند.همزمان بااین درد در نقاطی مانند کشاله ران هم احساس دیس استزی (سوزش همراه بادرد) دارم. پیشنهاد شما مراجعه به چه متخصصی و چه پروتکل درمانی است؟

 134. پرنیا بهلولی

  سلام مدتی است با یک ضربه یا فشار بسیار کوچک روی دستم درد شدیدی احساس میکنم و توی سرم با کمترین صدا ابتدا حالت ارتعاش ایجاد میشد و حالا مانند صدای طبل مرا آزار میدهد به دکتر فوق تخصص مغز و اعصاب مراجعه کردم نوار مغز هم گرفت نمیدانست علت چیست داروها گاباپنتین و آنسترا و پروپرانولول حالم رابدتر کرد و مجبور به قطع آنها شدم لطفا رهنمایی بفرمایید

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   پیشنهاد میشود برای برری های بیتر به متخصص رونپزشک مراجعه فرمائید.

 135. من ٣٩ ساله هستم و ١٠ بار شيمي درماني شدم الان در وضعيت مساعد بيماري هستم اما بدليل عوارض داروي تكسول انگشتان پاهايم بي حس و مفصل انگشتان دستانم دردناكيه شده و پاشنه و زانو درد گرفته ام
  دكتر گاباپنتين ٣٠٠ تجويز كرده
  آيا ادامه بدهم و طولاني مدت اگر مصرف بشه ضرر نداره؟

 136. سلام من رفلاکس معده دارم کاهش وزن هم دارم دکتر برام گا با پنتین 100 تجویز کرده آیامصرف کنم؟

 137. سلام
  32 سالمه و 2سال پیش تو یه سانحه کوچیک رانندگی به کمرم فشار اومد و ماه ها درد میکرد ولی هرچی عکس مینداختم و ام آر آی گفتن مشکلی نیست. تا اینکه 1سالی میشه که ساق پام به شدت درد میکنه، در موقع فعالیت خوبه ولی وقتی استراحت میکنم و موقع خواب اذیتم میکنه. دکتر پرگابالین داد که بطور معجزه آسایی خوب بود اما وقتی قطع کردم 2باره شروع شد. نوار عصب پا که گرفتم زده بود که L4, L5 کمی آسیب دیده ولی دکتر گفت که اون ربطی به پا دردت نداره و بهم کلی ویتامین و گاباپنتین داد در صورتیکه تو آزمایشاتم کمبود ویتامین نداشتم. اگه گاباپنتین فقط جنبه مسکن داره پس الان مشکل چیه؟ و چه درمانی باید انجام بشه؟؟؟ اگه قراره فقط دردکش باشه و خودش خوب بشه که منطقی نیست لطفا راهنمایی کنین

 138. من یکی از عروق قلبم گرفتگی داره دو تا استنت هم دارم دکتر ارتوپد گاباپنتن تجویز کرده مشگلی ندارد؟

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   در صورتی که پزشک متخصص برای شما تجویز کرده اند جای نگرانی نیست.

 139. سلام.آیا گاباپنتین با الپرازولام 1میلی گرم تداخل دارویی دارد و مصرف همزمان انها در شب منعی دارد.این دارو برای بیمار شیمی درمانی مبتلا به سرطان پستان متاستاتیک به ستون فقرات که دچار درد دندان شده است و توسط متخصص بیماریهای دهان و دندان تجویز شده است که به صورت 50 میلی گرم هر شب مصرف میشود و رفته رفته دوز افزایش میابد تا به 300 میلی گرم درشبانه روز برسد.منشا درد دندان غیر دنتال تشخیص داده شده و ظن بر این است که ناشی از تحریک اعصاب توسط داروهای شیمی درمانی است.بیماد درحال حاضر تحت درمان با زومتا و هرسپتین است و کپسول زلودا نیز مصرف میکند.

  1. دکتر ندا فرزانه روانپزشک و رواندرمانگر

   با عرض سلام و احترام
   ضمن آرزوی بهبودی هرچه سریعتر ایشان، نکاتی رو در مورد درمان ایشان،لازم هست که درباب راهنمایی خدمتتون ذکر کنم.این دو دارو برای درد های با منشا سایکولوژیک که دقیقا هماهنگ با شرح حال ذکر شده توسط شماست،بسیار موثر هستن و به صورت بجا تجویز شدن اما مورد مهم در موارد درمانهای شیمی درمانی این هست که چون وضعیت روانشناختی،اثر شناخته شده ای بر روی کیفیت زندگی و پاسخ به درمانهای شیمی درمانی دارد،لازم هست که علاوه بر جسم؛به روان ایشان نیز توسط رواندرمانی رسیدگی شد…بالخصوص که منشا درد ایشان نیز،دردهای با منشا روانشناختی هست.تمام این درد ها درغالب اختلابات روان-تنی معنا می یابند.برای توضیات بیشتر میتوانید برای تعیین نوبت با کلینک آزادی یا شریعتی در روزهای مربوطه تماس بگیرین.

 140. سلام..پدرم برای درد کمر و پا به دکتر عمومی مراجعه کرده..دکتر گاباپنتین 300 رو براشون تجویز کرده..من تو مشخصات دارو خوندم که برای صرعه و اینکه نباید بدون هماهنگی قطعش کرده..نگرانم؟ بنظرتون مشکلی هست یا نه؟

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   هر دارویی ممکن است برای موارد مختلف استفاده شود اما بهتراست برای به پزشک متخصص مغزو اعصاب مراجعه فرمائید.

 141. من برای مدت خیلی کوتاهی گاباپنتین میخوردم. سپس بعلت درد شدید گردن، دکتر دیازپام پنج میلیگرم تجویز کرد و فراموش کردم به دکترم بگویم که گاباپنتن میخورم الان دوشب هست که بدون دقت خودم، هر دو را با هم خوردم، ایا تداخل دارویی دارند و باید یکیشان را قطع کنم؟

 142. من مشکل دیسک گردن دارم و فاصله بین مهره 6و7 گردن دارم و دکتر برام کپسول گاباپنتین 300 تجویز کرده. حالا من یک ماه پیش به توصیه یکی از دوستان 6 تا کپسول از همین ها رو خورده بودم ولی ضعف شدید و تهوع منو می گرفت و خیلی حالم بد می شد. حالا به نظر شما چیکار کنم؟ اونقدر بخورم تا بهش عادت کنم یا برم پیش دکترم دوباره؟ البته من در کشور ترکیه زندگی میکنم.

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   نیاز است که حتما مجددا پزشک شما را ویزیت کنند.

 143. سلام من یه بچه یک و نیم ساله دارم که بهش شیر میدم در ضمن گاباپنتین ۱۰۰نیز مصرف میکنم .ایا مصرف دارو برای بچم مضره؟؟؟

 144. سلام شوهر من چند سالی قرص b2مصرف میکرد.حدود دوهفته است که دکتربه درخواست شوهرم قرص زیر زبانی ضعیف تری تجویز کرده است همراه با گاباپنتین.به نظرتون گاباپنتین برای همسرم لازمه؟چون خیلی بی حال وکسل میشه.

 145. آقا هستم 26 ساله 8 روز پیش عمل آپاندیسیت انجام دادم.یه مقدار جلوتر از انتهای برش طولی آپاندکتومی زیر نافم به اندازه قطر 4 سانتیمتر پوستم بی حس شده و از زیر دردهای سوزشی دارم که کلافم کرده بود و دکترم برام گاباپنتین 100 تجویز کرده به نظر شما موردی نداره؟؟؟

 146. سلام ۲۹سالمه سیاتیک شدید دارم دکتر قرص گاباپنتین تجویز کرده ایا با این قرص و امپول متوکاربامول دردم خوب می شود.

 147. با سلام
  من چند ماه پیش دستم ضربه دید ؛به چند دکتر مراجعه کردم ضمن بستن مچ بند کلسیم و ویتامین ب 1هم مصرف می کردم اما به مرور درد دستم بیشنر شد دکتر جدیدا قرص گاباتین و آمپول ketorolacتجویز کردن ؛ضمن اینکه ام آر آی و نوار عصب هم سالم بودن اما دکتر گفت دردهات نشانه های پراکنده عصبی و نمیشه تشخیص تونل کارپ داد ؛حالا می خواستم بدونم این گاباتین رو همچنان مصرف کنم با این عوارضی که ذکر شده ? البته درذ دستم بعد سه روز مصرف بهتر شده  

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   گاباپنتین فقط استفاده ضد درد دارد و میتوانید مصرف آن را با مشورت پزشکتان قطع کنید

 148. من مشکل عصبی داشتم…مدتی درد در قسمت سینه داشتم که دکتر برای درمان ان گاباپنتین تحویز کرده است آیا برای درد قلبی تجویز درست است ؟

 149. من شب ها، در زمان به خواب کامل رفتن یا در حین خواب، پا یا دستم را بطور غیر ارادی ، یک تکان میدهم. دکتر گاباپنتن تجویز کرده، تجویز مناسبی بوده؟

 150. با سلام من خانمی 35 ساله هستم مجرد که مدتی است در کمر، زانوی چپ و عضلاتم احساس درد میکنم. همین طور وقتی روی پهلوی راستم می خوابم دست و پای راستم بی حس می شود. به پزشک مراجعه کردم تست روماتیسم مفصلی ( آنتی ccp) , بروسلا برام نوشتند که منفی بود و ویتامین D هم برام نوشتند که مقدار 30 بود . تست ESR = 4 بود . برام تشخیص فیبروملانژیا دادند و قرص گاباپنتین 100 ( 50 عدد) و کلسیم د و ویتامین ب 1 برای 50 روز نوشتند. می خواستم بدونم واقعا تشخیص روماتیسم عصبی برای من صحیح بوده و اینکه آیا اگر داروی گاباپنتین را مصرف نکنم بیماریم پیشرفت می کند؟

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   متاسفانه در این حیطه نمی توان به شما کمکی کرد نیاز به تخصص روماتولوژی دارد .

 151. باسلام،همسرم مدتها از درد کمر رنج میبرده،و مسکن های قوی مصرف میکرده،الان نزدیکه ۲۰روزه کمرش بهتره ومسکن نمیخوره و ۳روزی هم هست سیگارشو کنار گذاشته…در طی ای چندشب ب شدت عرق میکنه و بیتابی میکنه و اصلا نخابیده،حالت لرز گرفته…دیشب قرص آرام بخش خورده بازم نخابید،،مدتها پیش ک اقدام ب ترک کرده بود قرصزگاباپنتین براش تجویز کردن ک نخورده بود،امروز خورده حالش خیلی بهتر شده،،،بنظر شما قرص رو ادامه بدن،یابرای ترک کردن اون سیگار و مسکن های قوی باید دکتر برن؟؟چه دکتری؟؟؟ یاکاری میشه کرد ک بحالت طبیعی برگردن…؟
  ممنون

 152. ابراهیمی ازرشت

  سلام ..من مدتیه دیسک کمر دارم خیلی شدیده ..دکتر قرص گاباپنتین تجویز کرد ک بعد از مدتی خوب شدم اما دراثر سرگیجه های خیلی وحشتناک ک حتی میفتادم …این قرص رو قطع کردم سرگیجه برطرف شد ولی دردغیرقابل تحمل دیسک شروع شد ..بنظرشما چیکار کنم
  ممنوون ازشما

 153. سلام. مردی ۲۸ ساله هستم
  پزشک من به علت درد شدید کمر که به خاطر پیشروی دیسک بوده قرص های گاباپنتین، ایندومت، امگا ۳ و باکلوفن رو تجویز کرده. احساس میکنم بعد از حدود یک هفته استفاده ین قرص ها میل جنسی من به طرز غیر عادی افزایش پیدا کرده! سوالم اینه که میتونه از عوارض یکی از این دارو ها باشه؟!

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   بله ميتواند از عوارض داروها باشد. امگا ۳ را قطع کنید. دکتر شیرآلی

 154. سلام من زن ۴۰ ساله دارای ۱۰۰ کیلو وزن میباشم.آیا مصرف این دارو باعث افزایش میشود؟

 155. سلام من دچار سوزش و تکرر ادرار شدم بعد از استفاده حجم زیادی از انتی بیوتیک ها خوب نشدم این دفعه دکتر گاباپنتین 100 تجویز کرده به نظر شما اصلا ربطی به بیماری من داره ؟

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   بهتراست با تمام مداک پزشکی خود برای متخصص ارئلوژی نوبت ویزیت تهیه فرمائید. این دارو جنبه مسکن دارد.

 156. سلام من مدتی دچار سوزش و تکرر ادرار شدم بعد از مصرف کردن داروهای انتی بیوتیک زیر نظر پزشک خوب نشدم و الان برام گاپانتین 100 تجویز کرده به نظر شما اصلا این دارو ربطی به مشکل من داره ؟

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام بهتراست این مساله را پزشک ارولوژیست مطرح کنید این دارو جنبه مسکن دارد.

 157. سلام من دوتا از مهره های کمرم روی هم غلطیده و کانالم رو مسدود کرده و همین باعث درد در ناحیه پایین کمر و باسن و در دنباله به پاها کشیده میشه و ضمنا دیسک کمرم هم درگیر کرده و دکتر برام کپسول گاباپنتین100 و سلگسیب200 تجویز کرده و باید هردو دارو رو هر 12 ساعت مصرف کنم آیا مصرف همزبان ایندو مشکلی ایجاد نمیکنه؟ و ضمنا کلیه راستم سنگ داره آیا برام مشکلساز نمیشه؟ نمیخوام وزنم بیش از اینکه هست بشه چون مشکل زانو درد هم دارم و دارو رو تازه شروع کردم و اشتهام رو زیاد کرده حالا اگه گاباپنتین رو قطع کنم برام ایجاد مشکل میکنه ؟چون کمی اضافه وزن دارم و نمیخوام وزنم بیش از اینکه هست بشه بخاطر کمر و زانوم نباید وزنم زیاد باشه لطفا محبت بفرمایید و راهنماییم کنید

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   هردو مسکن اند و قطع کردن یکی از آنها تحت نظر پزشکتان منعی ندارد.
   برای شما مهمتر از دارو درمانی انجام اقدامات غیردارویی است. برای اینکار میتوانید برای خانم دکتر امیرخانی نوبت ویزیت بگیرید.

 158. اینجانب دررد گردن وضعف عظلات گردنی و افت شانه دارم.که نسبتا با ورزش حل شده اما گاها دوچاربیحالی شدید دردستها می شوم ودرد شانه مخصوصا درسا عات اولیه صبح که کلا بی حوصله می باشم درسر کار.

 159. سلام . من نزدیک 3 هفتس سردرد دارم . دکتر متخخص مغز و اعضاب رفتم بهم کپسول گاباپنتین 100 داد ولی از وقتی میخورم سرفه های شدید میکنم دقیقا علایم سرماخوردگی دارم . میتونم دارو رو نخورم ؟؟؟؟

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   متاسفانه در زمینه دارو نمی توان به شما کمکی کرد ولی می توانید از روش غیر دارویی بیوفیدبک نیز استفاده کنید.

 160. با سلام بنده مدت 9 مته پیش به بیماری گیلن باره مبتلا شدم و مدت دو ماه فلج بودم . دکتر برایم به مدت نامحدود قرص گاباپنتین 300 ( دو عدد صبح و شب ) و 100 ( یک عدد ظهر ) بجویز نموده و من همچنان آنرا مصرف میکنم. ولی نمیدانم تا کی باید ادامه دهم . دسترسی به پزشکم ندارم . آیا همچنان باید ادامه دهم و آیا مصرف طولانی آن عارضه نداد ؟

 161. سلام آیا گاباپنتین برای کشیدگی تاندون آرنج هم تجویز میشود خواهش میکنم به ایمیل جواب را بفرستید خیلی ممنون

 162. سلام مادرم به خاطر درد عضلانی مدت کمی از گاباپنتین 70 استفاده کرد اما به دلیل عوارضش ناگهانی قطعش کرد حالا سه روز است که صبح که از خواب بیدار میشود دچار اختلالات شدید روانی میشود که معمولاً یک ساعت طول میکشد به نظر شما چطور میشود عوارض دارو را از بین برد؟؟؟

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   قطع مصرف دارو به صورت یکدفعه می تواند عوارض را بیشتر نشان دهد و قزع دارو حتما باید تحت نظر پزشکشان صورت گیرد.

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   تشدید تعریق از عوارض شناخته شده گاباپنتین نمی باشد. دکتر باباخانی

 163. سلام سه ماه متوجه شدم دیسک کمرخفیف دارم.فرزندشش ماهه شیرخوار دارم .ازوقتی بچه م سه ماهه بود به تجویز پزشک قرص گاباپنتین خوردم.حالاپیش دکتر دیگه رفتم گفت بهتربود استفاده نمیکردی.پرسیدم چرا؟جوابی نداد.توروخداراستشوبگیدممکنه عوارضی روبچه م داشته باشه؟ دارم ازنگرانی دق میکنم.

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   بسته به دوز مصرفی در شیر ترشح میشود. اگر دوز مصرفی پایین بوده جای نگرانی ندارد

 164. با سلام و احترام
  من التهاب عصب بینایی دارم، ی هفته کرتون مصرف کردم و بعد از ی هفته دکتر واسم قرص گاباپنتین تجویز کرده ک بعد از دو هفته از شروع خوردن قرص،لرزش دست گرفتم البته نه بصورت مداوم. طبیعیه؟ لطفا راهنماییم کنید.