خطر اعتیاد به بازیهای کامپیوتری در بزرگسالان

اعتیاد به بازی

عوامل افزایش دهنده ی احتمال خطر اعتیاد به بازیهای ویدئویی در بزرگسالان

مهم ترین عامل در استفاده ی بیمارگونه از بازی های ویدئویی، فرار از زندگی روزمره است. افرادی که بازی میکنند تا از زندگی خود دور شوند و یا خود را شخص دیگری وانمود کنند، بیشتر در معرض خطر افتادن در این چرخه معیوب هستند.

افرادیکه بازی می کنند تا با دیگران ارتباط اجتماعی برقرار سازند، بیشترین مشکلات را در این زمینه دارا هستند.

هم چنین افرادیکه تمایل شدیدی دارند تا به مرحله ی پیشرفته تر بازی ها برسند. و یا آنکه تمام مراحل بازی را تجربه نمایند، در معرض خطر بالاتری از این نوع اعتیاد غیر دارویی قرار دارند.

در واقع استفاده بیمار گونه از بازی های ویدئویی، تفاوت خاصی با انواع دیگر اعتیاد همچون وابستگی های دارویی ندارند.

پژوهشگران مطرح کرده اند که بازی های اینترنتی ، که چندین بازی کننده ی متعدد را به طور همزمان در اینترنت در گیر می کنند و با ایفای نقش این افراد مرتبط هستند، اعتیادآورترین بازی های ویدئویی هستند، زیرا این دسته از بازی ها هر سه دسته از عوامل خطر ساز اعتیاد به بازی های ویدئویی را در خور دارند یعنی شرایطی را برای باز دید کننده فراهم می آورند که به مراحل بالاتر بروند، به یک تیم ملحق شود و با دیگران بازی کند.

علاوه بر این ، این دسته از بازی ها یک دنیای فانتزی بسیار بزرگ را برای فرد بازی کننده فراهم می سازند که فرد می تواند برای ساعت ها خود را در آن پنهان کند و مشکلات خود را فراموش نماید.

محققان این طور مطرح نموده اند که در این پژوهش نیز مانند مطالعه پیشین خود، رابطه ای میان مدت زمان بازی در هر روز و یا سایر متغیرهای مرتبط به بازی، با رفتارهای اعتیادی وابسته به بازی های ویدئویی نیافته اند.

 

درمانهای دارویی و روانشناختی ترک اعتیاد در کلینیک آلومینا انجام می شود.

[divider]

مرضیه آقامحمدی

مرضیه آقا محمدی ، روانشناس بالینی و رواندرمانگر اعتیاد

 

کلینیک تخصصی ترک اعتیاد آلومینا زیر نظر متخصصین ترک اعتیاد (روانپزشک و روانشناس)

اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: