خطر اعتیاد به بازیهای کامپیوتری در بزرگسالان

اعتیاد به بازی

عوامل افزایش دهنده ی احتمال خطر اعتیاد به بازیهای ویدئویی در بزرگسالان

مهم ترین عامل در استفاده ی بیمارگونه از بازی های ویدئویی، فرار از زندگی روزمره است. افرادی که بازی میکنند تا از زندگی خود دور شوند و یا خود را شخص دیگری وانمود کنند، بیشتر در معرض خطر افتادن در این چرخه معیوب هستند.

افرادیکه بازی می کنند تا با دیگران ارتباط اجتماعی برقرار سازند، بیشترین مشکلات را در این زمینه دارا هستند.

هم چنین افرادیکه تمایل شدیدی دارند تا به مرحله ی پیشرفته تر بازی ها برسند. و یا آنکه تمام مراحل بازی را تجربه نمایند، در معرض خطر بالاتری از این نوع اعتیاد غیر دارویی قرار دارند.

در واقع استفاده بیمار گونه از بازی های ویدئویی، تفاوت خاصی با انواع دیگر اعتیاد همچون وابستگی های دارویی ندارند.

پژوهشگران مطرح کرده اند که بازی های اینترنتی ، که چندین بازی کننده ی متعدد را به طور همزمان در اینترنت در گیر می کنند و با ایفای نقش این افراد مرتبط هستند، اعتیادآورترین بازی های ویدئویی هستند، زیرا این دسته از بازی ها هر سه دسته از عوامل خطر ساز اعتیاد به بازی های ویدئویی را در خور دارند یعنی شرایطی را برای باز دید کننده فراهم می آورند که به مراحل بالاتر بروند، به یک تیم ملحق شود و با دیگران بازی کند.

علاوه بر این ، این دسته از بازی ها یک دنیای فانتزی بسیار بزرگ را برای فرد بازی کننده فراهم می سازند که فرد می تواند برای ساعت ها خود را در آن پنهان کند و مشکلات خود را فراموش نماید.

محققان این طور مطرح نموده اند که در این پژوهش نیز مانند مطالعه پیشین خود، رابطه ای میان مدت زمان بازی در هر روز و یا سایر متغیرهای مرتبط به بازی، با رفتارهای اعتیادی وابسته به بازی های ویدئویی نیافته اند.

 

درمانهای دارویی و روانشناختی ترک اعتیاد در کلینیک آلومینا انجام می شود.

[divider]

مرضیه آقامحمدی

مرضیه آقا محمدی ، روانشناس بالینی و رواندرمانگر اعتیاد

 

کلینیک تخصصی ترک اعتیاد آلومینا زیر نظر متخصصین ترک اعتیاد (روانپزشک و روانشناس)


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *