سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

حقایق شگفت انگیز رابطه جنسی افراد مبتلابه زوال عقل

 

رابطه جنسی در افراد مبتلا به دمانس

برای جامعه ای که در آن به موضوع رابطه جنسی به عنوان تابو نگاه میشود ، بر روی جنبه  هایی از تمایلات جنسی  رو به خاموشی نهاده است .

در بعضی از بیماران زوال عقل باعث میشود تا میل جنسی آنها کاهش یابد و همسرشان در این لحاظ سر خورده شود.

Q. بسیاری از بیماران زوال عقلی  نسبت به رابطه جنسی بی میل میشوند . چرا این اتفاق می افتد و چه اثری بر روی شریک زندگی سالم خواهد داشت؟
A. اشتها جنسی تا حد زیادی توسط تستوسترون در مردان و زنان تنظیم می شود. تستوسترون برای همه به عنوان بخش طبیعی از پیری، کاهش می یابد.

اما زمانی که سلول های مغزی می یابد کاهش و در فرد زوال عقل رخ می دهد، سطح تستوسترون کاهش پیدا میکند

در اغلب بیماران مبتلا به زوال عقل، کاهش میل جنسی را به ارمغان می آورد .

علاوه بر این، برخی از داروهایی که  معمولا برای درمان زوال عقل استفاده می شود می تواند میل جنسی را حتی بیشتر کاهش دهد.

البته، این می تواند برای شریک زندگی سالم که هنوز هم علاقه به داشتن رابطه جنسی دارد بسیار خسته کننده  می باشد و شریک زندگی سالم بهتر انواع  روش های زیرکانه  با هم بودن و ارتباط عاطفی را درک و اجرا کند.

 

اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: