حقایقی درباره روان درمانی

کسی که به روان درمانی و مشاوره اعتقاد دارد، از عقل و درایت برخوردار است.
کسی که به روان درمانی و مشاوره اعتقاد دارد، از عقل و درایت برخوردار است.

کسی که به روان درمانی و مشاوره اعتقاد دارد، از عقل و درایت برخوردار است. گاهی اوقات از اطرافیان می شنوید که مشاوره فایده ای ندارد و لزومی ندارد که شخص برای چنین کاری هزینه کند، چون روان پزشک نکاتی را تکرار می کنید که خود مراجع قبلا به آن واقف است. مشاوره و روان درمانی دید فرد را وسیع می کند و این توانایی را به فرد می دهد که به دنیا و مشکلات از پنجره دیگری بنگرد. روان درمانی به سان ترم درسی می ماند که شما واحد درسی هستیدکه باید در آن دوره درسی مورد مطالعه و بررسی قرار بگیرد. با حمایت و مشاوره های یک فرد مجرب و متخصص، شما فقط و فقط بر روی شخصیت درونی خود تمرکز کرده و با من خویشتن آشنا می شوید.

روان درمانی و مشاوره ماهیتی متفاوت از روابط خانوادگی و به طور مثال دلسوزی های مادرانه یا پدرانه دارد.
روان درمانی و مشاوره ماهیتی متفاوت از روابط خانوادگی و به طور مثال دلسوزی های مادرانه یا پدرانه دارد.

با وجود داشتن دوستان و خویشاوندان خوب، رازدار که می توان ساعتها  با آنها درد و دل کرد، مراجعه به روان پزشک غیر ضروری به نظر می رسد.  یک باور یا فرهنگ فراگیر و نادرستی در میان مردم ما وجود دارد که یک دوست خوب می تواند جایگزین چندین جلسه مشاوره شود. حمایت اجتماعی برای هرشخصی مهم و باارزش است، بویژه زمانی که فرد تحت فشار و استرس زیاد قرار دارد. گاهی اوقات مشاوره هایی را به فرد می دهند که ممکن است زندگی او را به نابودی بکشاند، اگرچه تنها خیر و صلاح و خوشبختی فرد را در نظر دارند.  روان درمانی و مشاوره ماهیتی متفاوت از روابط خانوادگی و به طور مثال دلسوزی های مادرانه یا پدرانه دارد. روان پزشک در این زمینه مهارت و تجربه فراوان کسب کرده است و سالها عمر خود را صرف یادگیری و شناخت وجودیت انسان کرده است.

iStock_000018220051Small

علاوه بر این، روابط خویشاوندی و دوستی متقبل اند. یعنی زمانی که فرد  از مشکلات با دوست خود می گوید، در حین ممکن است که دوست یا طرف مقابل نیز از مشکلات خود صحبت کند. اما در جلسه مشاوره، وقت فقط و فقط صرف صحبت و حل مشکلات مراجع می شود.


اگر به دنبالی راهی برای افزایش هوش و حافظه و بهبود عملکرد مغزتان هستید، دوره تقویت هوش و تقویت حافظه دکتر مصطفی امیری را از دست ندهید.

تقویت هوش


 

زمانی که با روان پزشک درد و دل می کنید، مطمئن هستید که او پیش داوری نمی کند و تمام صحبت های شما در صندوقچه اسرار او می ماند.
زمانی که با روان پزشک درد و دل می کنید، مطمئن هستید که او پیش داوری نمی کند و تمام صحبت های شما در صندوقچه اسرار او می ماند.

همچنین، زمانی که با دوست یا یکی از اعضای خانواده در باره مشکل خود صحبت می کنید، تلاش می کنید که برخی از مسائل را از چشم آنها مخفی نگه دارید و از بازگو کردن آنها خودداری میکنید. اما در نزد روان پزشک، شما می توانید به راحتی به بازگو کردن مشکلات خود بپردازید. گاهی اوقات از طرح برخی مسائل طفره می روید، چون از پیش می دانید که آنها چه نظری دارند و چه برخوردی  با شما خواهند کرد. اما زمانی که با روان پزشک درد و دل می کنید، مطمئن هستید که او پیش داوری نمی کند و تمام صحبت های شما در صندوقچه اسرار او می ماند.

هزینه زیاد جلسات مشاوره سبب می شود که بسیاری از افراد از مراجعه به پزشک خودداری کنند.
هزینه زیاد جلسات مشاوره سبب می شود که بسیاری از افراد از مراجعه به پزشک خودداری کنند.

جلسات مشاوره گران تمام می شود. هزینه زیاد جلسات مشاوره سبب می شود که بسیاری از افراد از مراجعه به پزشک خودداری کنند. البته باید توجه داشت که هزینه مشاوره در رنج وسعی وجود دارد؛ برخی از کلینیک های روانشناسی به صورت رایگان خدمات مشاوره در اختیار مردم قرار می دهند و بالعکس مشاورانی داریم که به اندازه یک وکیل حقوقی کسب درآمد دارند و در سازمان های خصوصی مشغول به کار هستند. اما به خاطر داشته باشید که شما سالیانه چه مقدار هزینه صرف خریدن لباس های مارکدار و گران قیمت و ماشین و  … می کنید اما حاضر نیستید که همین هزینه را صرف سلامت روح خود کنید. به این موضع فکر کنید که پس از بازیافتن سلامت روحی و جسمی خود بیشتر از این مقدار می توانید کسب درآمد کنید و زندگی راحتی داشته باشید.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

2 دیدگاه دربارهٔ «حقایقی درباره روان درمانی»

 1. فاطمه تسلیمی پور

  با عرض سلام
  اینکه مردم به روان درمانی اگاهی ندارند یا توجه ندارند نیست ویزیت های روانشناسان آنقدر بالا ووحشتناک هست که عموما افراد توان استفاده از این خدمات را ندارند قانون کار ما پایه ی حقوق را 730 هزار تومان قرارداده با این مبلغ نون وپنیر هم نمیشه تهیه کرد آن وقت ویزیت 80 هزارتومانی می شه پرداخت کرد؟

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   بله حق باشماست و متاسفانه در این زمینه بیمه ها نیز همکاری مناسبی ندارند و با اینکه تعرفه ها در ایران چندین برابر کمتر از بقیه کشورهاست ولی بدلیل پوشش نامناسب بیمه ای هزینه ها برای بیشتر اقشار جامعه غیرقابل پرداخت است.
   امیدواریم این مشکل طی دو سال اینده حل شود

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *