جانبازانی که با افسردگی دست وپنجه نرم می کنید نگران نباشید!

جانبازان

تحقیقات جدید نشان داده است که در هر دو گروه جانبازان مسن  و جوانی که مبتلا به افسردگی  هستند و تحت درمان با روش شناختی – رفتاری برای کاهش علائم افسردگی  قرار گرفته اند بهبود یافته اند.
محققان به رهبری توسط بردلی  کارلین از وزارت امور سربازان بازنشسته ایالات متحده  می گویند : مطالعه خود یکی از اولین نمونه های استفاده شده ملی از جانبازان است که به مقایسه تغییرات در افسردگی و کیفیت زندگی  و تعیین اثرات مداخلات درمانی پرداخته است .

به گفته محققان ، مطالعات قبلی نشان داده اند بسیاری از بزرگسالان جانباز که دچار افسردگی هستند   در مقایسه با بزرگسالان جوان بیشتر از خدمات بهداشت روان استفاده می کنند .

افسردگی درمان نشده در بزرگسالان مسن تر با کیفیت زندگی بد هم افزایش یافته است و به طور قابل توجهی منجر به مرگ و میر شده و  نرخ خودکشی را تشدید کرده است.

تیم تحقیقاتی ، مجموعه ای از درمان های رفتاری –  شناختی  را برای افسردگی (CBT -D ) و بهبود علائم آنها بر روی 864 نفر از جانبازان که به دنبال درمان در اداره بهداشت مراجعه کرده بودند را اعمال کردند.

از این جانبازان ،  764 نفر بین 18 و 64 سال بودند ، در حالی که 100 نفر از انها بیش از 65 سال سن داشتند ، که  همه آنها به بین 12 تا 15 جلسه روان درمانی نیاز داشتند.

شدت افسردگی هر بیمار را با استفاده از یک سیستم نمره دهی به نام افسردگی بک اندازه گیری شد.

از تمام جانبازان ، 545 نفر (63 ٪)  و 45 نفر ( 5٪ )  با این روش درمانی ،علائم افسردگیشان تسکین یافته بود.

محققان توجه داشته باشید که نرخ ترک درمان در بین بیماران مسن تر و جوان تر نسبتا کم است و تقریبا یکسان بود ، این نشان می دهد که درمان با سطوح مشابهی از پذیرش در هر دو گروه سنی مواجه شد .

به طور کلی ، نتایج نشان می دهد که درمان شناختی رفتاری موثر است .

منبع:

http://www.medicalnewstoday.com/articles/268584.php


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *