توصیه هایی برای پدر و مادران تنها و مجرد

 

پدر و مادر تنها و مجرد

خیلی از مواقع والدینی به مرکز مراجعه می کنند که از همسرشان جدا شده اند و نمی توانند پاسخگوی سوالات فرزندشان باشند به عنوان مثال پرسیده میشود :

بابا کجاست؟

مامان کجاست ؟

در چنین شرایطی والدین دچار ترس و اضطراب شده و نمی دانند که چه توضیحی باید بدهند یا اقدام به دروغ گفتن به فرزندشان می کنندو احساس ناامیدی نیز می کنند.

در بعضی مواقع خانواده ها مجبور به جدایی هستند و تنها راه حل طلاق است و برای کودک نیز چنین شرایطی بسیار سخت و دشوار است اما قرار نیست تمام آنچه را که اتفاق افتاده است برای کودک توضیح دهید ، بهتر است با توجه به میزان درک کودک و اطلاعاتش او را آگاه کنید.

 

البته باید در نظر داشته باشید که طلاق یک شبه اتفاق نمی افتد و یکباره تصمیم به طلاق گرفته نمیشود و در همین حین بهتر است که به فرزندان آگاهی هایی داده شود بدون اینکه وی را دچار اضطراب کنید و باید گفته شود که وی از دیدن پدر یا مادرش محروم نخواهد شد.

 

بعد از طلاق هم بهتر است روابط اجتماعی همراه با کودک، حفظ شود . داشتن رابطه عاطفی خود را با فرزندتان حفظ کنید ، ذهن کودک را از والد دیگر خالی نکنید و سعی در تخریب والد دیگر در ذهن کودک نکنید.

 

پدر یا مادری که جدا شده اند و کودک با انها است بهتر است از همان ابتدا روابط بین فردی خود را محدود نکند زیرا مادر جوان یا پدر جوان حق انتخاب و ازدواج مجدد دارد و اگر از ابتدا خود را محدود کنند ، در آینده برای ازدواج مجدد ، فرزندشان دچار مشکل خواهد شد و فرد جدید را به سختی خواهد پذیرفت.

منبع :

 

http://www.parenting.com

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ، روانشناس و نوروتراپیست


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *