تنها خوابیدن در کودکان

کودکان حساس در برابر رویدادهایی که برای بیشتر کودکان معمولی تنش کمی ایجاد می کند، دچار ترس شدید می شوند. یکی از متداولترین فشارهایی که بر کودکان وارد می شود، جدا شدن از پدر و مادر است. جدایی ناگهانی یا غیرمنتظره، هر کودک خردسالی را ناراحت می کند. در صورتی که زمان جدایی طولانی نباشد و شخص بزرگسال و مهربانی در این مدت از کودک مواظبت کند، معمولا کودک خودش را با شرایط سازگار می کند. اما بعضی از کودکان در مقابل این جدایی مقاومت می کنند و برای انها جدایی مصیبت به حساب می آید.

برای رو به رو شدن با ترس جدایی، فرزندتان باید به تدریج مستقل تر شود. بیشتر پدر و مادرها به این نتیجه رسیده اند که در نظر گرفتن یک هدف میان مدت، به جای آنکه کودک به تنهایی و بلافاصله با موقعیت ترسناک رو به رو شود، مناسب است.

تنها خوابیدن در کودک

 تنها خوابیدن:

اگر کودک بتواند یک شی میانجی را با خود به رختخواب ببرد و اگر شما بین خوابیدن روی تخت پدر و مادر و خوابیدن در اتاق جدا، چند گام میانی تعیین کنید، تنها خوابیدن کودک آسان تر می شود. برای نمونه، می توانید به منظور کم کردن تعداد دفعاتی که کودک روی تخت شما می آید، برای دور کردن تدریجی تخت کودک از تخت خودتان و نیز کاهش دفعاتی که شما را صدا می زند، برای فرزندتان پاداش تعیین کنید.

اگر برای کودک به خواب رفتن مسئله است، سعی کنید کمتر بر خوابیدن متمرکز شوید و بیشتر به این نکته توجه کنید که کودک می تواند آرام در رختخواب خود باقی بماند. به خواب رفتن کاملا در اختیار کودک نیست، اما بی تردید ساکت ماندن در رختخواب در توان اوست. فرزندتان را تشویق کنید که شبها قبل از خواب، مدت کمتری پیش شما باشد. مثلا می توانید برای هر 5 دقیقه کمتر، برای او جایزه تعیین نمایید.

[divider]

فاطمه امیری فاطمه امیری – کارشناس ارشد روانشناسی بالینی،نوروتراپیست و درمانگر کودک


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - تنها خوابیدن در کودکان

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: