Deprecated: تابع Elementor\DB::is_built_with_elementor از نگارش 3.2.0 منسوخ شده است! به جای آن از Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor() استفاده نمایید. in /home/gyrusclinic/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
تنها خوابیدن در کودکان - جایروس | بهترین متخصص مغز و اعصاب | متخصص روانپزشکی | تست خواب

تنها خوابیدن در کودکان

کودکان حساس در برابر رویدادهایی که برای بیشتر کودکان معمولی تنش کمی ایجاد می کند، دچار ترس شدید می شوند. یکی از متداولترین فشارهایی که بر کودکان وارد می شود، جدا شدن از پدر و مادر است. جدایی ناگهانی یا غیرمنتظره، هر کودک خردسالی را ناراحت می کند. در صورتی که زمان جدایی طولانی نباشد و شخص بزرگسال و مهربانی در این مدت از کودک مواظبت کند، معمولا کودک خودش را با شرایط سازگار می کند. اما بعضی از کودکان در مقابل این جدایی مقاومت می کنند و برای انها جدایی مصیبت به حساب می آید.

برای رو به رو شدن با ترس جدایی، فرزندتان باید به تدریج مستقل تر شود. بیشتر پدر و مادرها به این نتیجه رسیده اند که در نظر گرفتن یک هدف میان مدت، به جای آنکه کودک به تنهایی و بلافاصله با موقعیت ترسناک رو به رو شود، مناسب است.

تنها خوابیدن در کودک

 تنها خوابیدن:

اگر کودک بتواند یک شی میانجی را با خود به رختخواب ببرد و اگر شما بین خوابیدن روی تخت پدر و مادر و خوابیدن در اتاق جدا، چند گام میانی تعیین کنید، تنها خوابیدن کودک آسان تر می شود. برای نمونه، می توانید به منظور کم کردن تعداد دفعاتی که کودک روی تخت شما می آید، برای دور کردن تدریجی تخت کودک از تخت خودتان و نیز کاهش دفعاتی که شما را صدا می زند، برای فرزندتان پاداش تعیین کنید.

اگر برای کودک به خواب رفتن مسئله است، سعی کنید کمتر بر خوابیدن متمرکز شوید و بیشتر به این نکته توجه کنید که کودک می تواند آرام در رختخواب خود باقی بماند. به خواب رفتن کاملا در اختیار کودک نیست، اما بی تردید ساکت ماندن در رختخواب در توان اوست. فرزندتان را تشویق کنید که شبها قبل از خواب، مدت کمتری پیش شما باشد. مثلا می توانید برای هر 5 دقیقه کمتر، برای او جایزه تعیین نمایید.

[divider]

فاطمه امیری فاطمه امیری – کارشناس ارشد روانشناسی بالینی،نوروتراپیست و درمانگر کودک

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x