تمرین مهارت های آموخته شده در درمان شناختی رفتاری

کاهش  وزن

تمرین مهارت های آموخته شده:

پرواضح است که ما نمی توانیم صرفا از طریق مطالعه درباره مهارت های جدید و یا مشاهده افرادی که این مهارت ها را انجام می دهند، مهارت های پیچیده جدید و یا مشاهده افرادی که این مهارت ها را انجام می دهند، مهارت های پیچیده جدید را فرابگیریم. ما مهارت های جدید را از طریق به کار بستن آن ها، اشتباه کردن، شناخت اشتباهات خود و امتحان دوباره مهارت ها، فرا میگیریم.

تمرین مهارت های جدید یک مولفه اساسی درمان شناختی رفتاری است. اینکه تا چه میزان درمان مهارت آموزی است تا مواجهه با مهارت ها، به میزان تمرین مهارت ها بستگی دارد. لذا بسیار مهم است که بیماران از فرصت تمرین و به کارگیری مهارت های جدید در بافت حمایت کننده درمان برخوردار باشند. تنها از راه تجربه مستقیم است که بیماران درمیباند رویکردهای جدید برای آنها موثر است یا نه و در چه موقعیت هایی مشکل دارند.

درمان شناختی رفتاری، فرصت های زیادی برای تمرین مهارت ها فراهم می سازد، هم در داخل درمان و هم در خارج از درمان. هرجلسه فرصتی برای بیمار فراهم می کند که عقاید خود را مرور کرده و نگرانی هایش را مطرح کند و از درمانگر بازخورد دریافت کند. با کمک بیمار تمرین های ارائه شده برای هر جلسه را انجام دهید، این تمرین ها عمدتا شامل تکالیف خانگی هستند که شیوه سازمان یافته ای برای کمک به بیماران در به کارگیری رفتارهای ناآشنا یا رفتارهای آشنا در موقعیت های جدید فراهم می سازند. با این حال تمرین فقط زمانی موثر خواهد بود که بیمار به ارزش آن پی برده و واقعا تمرین کند. همکاری در انجام تکالیف خانگی مشکل اصلی بسیاری از بیماران است.

درمان شناختی رفتاری در اختلالات اعصاب و روان در کلینیک آلومینا در دسترس است.

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x