تمرینات بهوشیاری

نکته جالبی که در مورد ذهن آگاهی (بهوشیاری) وجود دارد این است که هرکسی می تواند آن را به تنهایی امتحان کند. دهن آگاهی در واقع یعنی ما از آگاهی خود آگاه شویم. یعنی وقتی که داریم فکر می کنیم متوجه می شویم که در حال فکر کردن هستیم. به زبان ساده هم موضوعی که راجع به آن فکر می کنیم را میبینیم و هم متوجه پدیده فکر کردن هستیم. این موضوع برای هرکسی اتفاق نمی افتد!!

بهوشیاری

تفاوت ذهن آگاهی با مدیتیشن این است که شما لازم نیست در یک اتاق کاملا ساکت با چند شمع به آرامش برسید بلکه با روش ذهن آگاهی شما می آموزید که آرامش آگاهانه داشته باشید و لحظه به لحظه نسبت به اطرافتان آگاه باشید اما در حالت بدون قضاوت. ذهن آگاهی به شما کمک می کند که با درونتان صلح و آشتی برقرار کنید و گویی که دیگر دو من در وجودتان در حال کشمکش نیست بلکه شما دارای آرامشی عمیق هستید که با استفاده از آن بر کل زندگی تان احاطه دارید.

نکته مهم اینجاست که در ذهن آگاهی شما قرار نیست که در سکوت باشید بلکه قرار است که به هشیاری و آگاهی درونی تان جهت دهید و شما وقتی می توانید به موضوعی جهت واقعی اش را بدهید که نسبت به آن موضوع کاملا هوشیار باشید. درواقع ذهن آگاهی به ما کمک می کند که خلاق تر باشیم.

ذهن آگاهی

برای اینکه ذهن آگاهی را انجام دهید سعی کنید که در ابتدا روی یک صندلی راحت بنشیند و بدن خود را شل کنید. بر تنفس خود تمرکز کنید، جریان هوا را که از سوراخ های بینی به دهانتان می رود را مشاهده کنید سعی کنید تنفس تان را عمیق تر کنید، بعد از چند دقیقه اگر فکرتان شروع به منحرف شدن از موضوع تنفس کرد جلوی آن را بگیرید و دوباره به تنفس تان دقت کنید.

مشاهده کردن بخش دوم ماجرا است. قرار نیست تمرکز بر فکر و احساس خاصی در گذشته یا آینده داشته باشیم بلکه مهم این است که به اکنون توجه کنید و آنچه در حال رفت و آمد است را به دقت مشاهده کنید. فقط مشاهده.

در ابتدا شاید تصور کنید که این فرآیند برای زمان های استراحت تان مناسب است و موجب رفع خستگی میشود اما بعد از مدتی خواهید دید که این روش کمک می کند تا احساس شادی در شما بیشتر شود و تجارب بهتری از زندگی داشته باشید.

ذهن آگاهی نیاز به تمرین منظم دارد!!

یک برنامه برای خود تعیین کنید و روزی 20 تا 45 دقیقه در هفته را به تمرینات ذهن آگاهی اختصاص دهید.

تغییرات کوچک در زندگی تان ایجاد کنید و این نحوه تفکر را کم کم به زندگی تان انتقال دهید.

[divider]

فاطمه امیری فاطمه امیری – روانشناس بالینی و نوروتراپیست


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *