تشخیص دختران نسبت به پسران مبتلا به طیف اوتیسم

اوتی

 

آمار نشان داده است که 5 برابر بیشتر از دختران به این طیف (ASD) مبتلا میشوند ، مطالعه فعلی توسط موسسه کریگر در بالتیمور ،مریلند بر روی 50 هزار فرد مبتلا به اختلال طیف اوتیسم انجام شده است .

 

محققان بر روی این افراد و خانواده هایشان و میزان شدت این اختلال بررسی هایی انجام دادند ، نتایج نشان داد که دختران را تنها در سن 4 سالگی تنها با تشخیص یک نوع از اختلال طیف اوتیسم بنام اختلال فراگیر رشد توانسته اند تشخیص دهند در صورتی که در پسران این نوع از اختلال طیف اوتیسم در سن 3 سال و 8 ماهگی قابل شناسایی بود ، محققان دریافتند که تشخیص سندرم اسپرگز هم در سنین بالاتر برای دختران امکان پذیر می باشد.

 

به نظر یکی از محققین این مطالعه بنام لیپکین ” زمانی که نیاز است تا نشانه های اجتماعی و یا توانایی تفسیر نشانه های اجتماعی را به کار بریم تا تشخیص صحیح و زود صورت گیرد دختران نسبت به پسران بیشتر مبارزه می کنند در حالی که پسران علائم واضح تری مانند رفتار شدید و رفتاری غالبی و تکراری دارند.

 

اما محققان اشاره کرده اند که تشخیص دختران مبتلا به طیف اوتیسم در مقایسه با پسران در 4 سال گذشته درحال افزایش است زیرا اگاهی عمومی و همچنین تست های غربالگری رو به افزایش و بهبود است.

 

 

منبع :

foxnews

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x