تشخیص دختران نسبت به پسران مبتلا به طیف اوتیسم

اوتی

 

آمار نشان داده است که 5 برابر بیشتر از دختران به این طیف (ASD) مبتلا میشوند ، مطالعه فعلی توسط موسسه کریگر در بالتیمور ،مریلند بر روی 50 هزار فرد مبتلا به اختلال طیف اوتیسم انجام شده است .

 

محققان بر روی این افراد و خانواده هایشان و میزان شدت این اختلال بررسی هایی انجام دادند ، نتایج نشان داد که دختران را تنها در سن 4 سالگی تنها با تشخیص یک نوع از اختلال طیف اوتیسم بنام اختلال فراگیر رشد توانسته اند تشخیص دهند در صورتی که در پسران این نوع از اختلال طیف اوتیسم در سن 3 سال و 8 ماهگی قابل شناسایی بود ، محققان دریافتند که تشخیص سندرم اسپرگز هم در سنین بالاتر برای دختران امکان پذیر می باشد.

 

به نظر یکی از محققین این مطالعه بنام لیپکین ” زمانی که نیاز است تا نشانه های اجتماعی و یا توانایی تفسیر نشانه های اجتماعی را به کار بریم تا تشخیص صحیح و زود صورت گیرد دختران نسبت به پسران بیشتر مبارزه می کنند در حالی که پسران علائم واضح تری مانند رفتار شدید و رفتاری غالبی و تکراری دارند.

 

اما محققان اشاره کرده اند که تشخیص دختران مبتلا به طیف اوتیسم در مقایسه با پسران در 4 سال گذشته درحال افزایش است زیرا اگاهی عمومی و همچنین تست های غربالگری رو به افزایش و بهبود است.

 

 

منبع :

foxnews

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *