تحقیقات جدید در مورد سن شروع مشکلات اختلالات خوردن

 

هر چند اختلالات خوردن مانند بی اشتهایی و پرخوری معمولا در نوجوانان و بزرگسالان جوان وجود دارد،اما محققان به پدر و مادر ها هشدار می دهند که کودکان بین 8 تا 12 ساله که در غذا خوردن مشکل دارند ممکن است مسائل روانی  در کمین آنها باشد ، این تیم  تحقیقاتی اضافه می کنند که رفتار غذا خوردن محدود،  می تواند قبل از بلوغ اتفاق افتد.

 

محققان، از دانشگاه مونترال در کانادا و بیمارستان کودکان CHU جاستین یافته های خود را درباره اختلالات خوردن  در کنفرانس کانادا در ونکوور معرفی کرده اند.

بسیاری از محققان بر این باورند که پرخوری تنها در دوران نوجوانی به نظر می رسد، اما مطالعات جدید نشان می دهد که مشکل می تواند بسیار زودتر بوجود آید.

 

غذا نخوردن

 

به گفته موسسه ملی بهداشت روان (NIMH)، اختلال در غذا خوردن به عنوان یک بیماری است که اختلال قابل توجهی به رژیم غذایی روزمره فرد تعریف شده است. این می تواند شامل غذا خوردن مقدار بسیار کمی از مواد غذایی و یا به شدت پرخوری باشد.

 

این سازمان اشاره می کند که به طور فزاینده، محققان در حال پیدا کردن یک نتیجه از فعل و انفعالات اختلالات غذا خوردن بین عوامل ژنتیکی، بیولوژیکی، رفتاری، روانی و اجتماعی هستند.

 

علاوه بر این، اختلالات خوردن اغلب در کنار سایر بیماری ها مانند اختلالات افسردگی، سوء مصرف مواد و یا اضطراب رخ می دهد.

 

انجام بررسیهای بر روی ویژگی های روانی، اجتماعی و فیزیولوژیکی از 215 کودک بین سنین 8 و 12 با مشکلات غذا خوردن مورد مطالعه قرار گرفتند.

اختلالات غذا خوردن معمول شامل بی اشتهایی عصبی، عصبی پرخوری و اختلال عیاشی خوردن می باشد.

 

اختلالات خوردن ممکن است تنها با خوردن مقادیر کوچکتر یا بزرگتر از مواد غذایی شروع اما می تواند مارپیچی خارج از کنترل با میل به غذا خوردن کمتر یا بیشتر شود.

افراد مبتلا به بی اشتهایی عصبی 18 برابر احتمال مرگ زودرس در مقایسه با افراد با سن مشابه در جمعیت عمومی هستند.

 

هر چند اختلالات خوردن معمولا به زنان نسبت داده شده، این تحقیق نشان می دهد که پسران در همان گروه سنی شبیه به دختران در بسیاری از موارد هستند با استثنا بودن یک لینک با انزوای اجتماعی که در آن محققان می گویند در پسران  بیشتر و طولانی تر است.

 

منبع:

medicalnewstoday


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *