سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

چگونه علم و گربه ها منجر به کشف موج اس ام آر ( SMR ) شدند؟

 

 

 

در سال 1968، دکتر باری استرمن (Barry Sterman ) عصب شناسی در دانشکده پزشکی UCLA، ثابت کرد که گربه را میتواند در آزمایشگاه خود از طریق شرطی سازی  آموزش دهد تا به فعالیت EEG بیشتر در فرکانس 12-15 هرتز شود که  SMR نامیده می شود. سهوا، این آزمایش بخشی از زمینه نوروفیدبک شد.

 

سپس ایشان برای بررسی امواج مغزی در حیطه تشنج ، از گربه هایی که با ماده ای بنام هیدروزین که در سوخت موشکی در ناسا استفاده میشد وکه باعث تشنج شود درارتباط بودند استفاده کرد .

 

بررسی های Sterman  نشان داد که با افزایش موج مغزی SMR  منجر به کاهش چشمگیر در آستانه تشنج در مقابل گربه های معمولی شد که این یک نتیجه بسیار غیر منتظره بود.

 

پس از تحقیقات بیشتر، آموزش فرکانس EEG بر روی یک زن با تشنج کنترل نشده در آزمایشگاه  نیز انجام شد . آموزش، اثر مهاری تشنج را داشت در واقع همان نتیجه ای که بر روی گربه ها بود  و زن در حال حاضر گواهینامه رانندگی در کالیفرنیا دریافت کرده اند.

 

این اتفاقات منجربه ایجاد زمینه نوروفیدبک شد. اختلال در نظم امواج مغزی (که صرع یکی از انواع بسیار شدید است) با آموزش EEG کاهش می یابد.  پژوهش گسترده ای به ویژه در صرع انجام گرفته است.

 

منبع :

http://www.aboutneurofeedback.com/neurofeedback-info-center/faq/a-brief-history-of-neurofeedback/

 

ارائه خدمات نوروفیدبک در کلیه شعب تهران و کرج 

اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: