تاریخچه مختصری از نوروفیدبک

چگونه علم و گربه ها منجر به کشف موج اس ام آر ( SMR ) شدند؟

 

 

 

در سال 1968، دکتر باری استرمن (Barry Sterman ) عصب شناسی در دانشکده پزشکی UCLA، ثابت کرد که گربه را میتواند در آزمایشگاه خود از طریق شرطی سازی  آموزش دهد تا به فعالیت EEG بیشتر در فرکانس 12-15 هرتز شود که  SMR نامیده می شود. سهوا، این آزمایش بخشی از زمینه نوروفیدبک شد.

 

سپس ایشان برای بررسی امواج مغزی در حیطه تشنج ، از گربه هایی که با ماده ای بنام هیدروزین که در سوخت موشکی در ناسا استفاده میشد وکه باعث تشنج شود درارتباط بودند استفاده کرد .

 

بررسی های Sterman  نشان داد که با افزایش موج مغزی SMR  منجر به کاهش چشمگیر در آستانه تشنج در مقابل گربه های معمولی شد که این یک نتیجه بسیار غیر منتظره بود.

 

پس از تحقیقات بیشتر، آموزش فرکانس EEG بر روی یک زن با تشنج کنترل نشده در آزمایشگاه  نیز انجام شد . آموزش، اثر مهاری تشنج را داشت در واقع همان نتیجه ای که بر روی گربه ها بود  و زن در حال حاضر گواهینامه رانندگی در کالیفرنیا دریافت کرده اند.

 

این اتفاقات منجربه ایجاد زمینه نوروفیدبک شد. اختلال در نظم امواج مغزی (که صرع یکی از انواع بسیار شدید است) با آموزش EEG کاهش می یابد.  پژوهش گسترده ای به ویژه در صرع انجام گرفته است.

 

منبع :

http://www.aboutneurofeedback.com/neurofeedback-info-center/faq/a-brief-history-of-neurofeedback/

 

ارائه خدمات نوروفیدبک در کلیه شعب تهران و کرج 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *