تاثیر نوروفیدبک بر بهبود عوارض شیمی درمانی

شیمی درمانی و نوروفیدبک

موسسه Zengar نتایج بررسی های تازه خود را اعلام کرد. در این بررسی ها تاثیرات نوروفیدبک بر روی مغز بیمارانی که شیمی درمانی می شوند، اندازه گیری شد. این تحقیق توسط بنیاد تحقیقات کاربردی مغز اوهایو انجام شد. نتایج این تحقیق نشان دهنده این واقعیت بود که استفاده از نوروفیدبک برای افراد مبتلا به اختلالات شناختی پس از سرطان (PCCI) تا حدود 91 درصد موفقیت آمیز بوده است.

در تحقیقات انجام شده 23 نفر شرکت کردند که از این میان 21 نفر دچار مشکلات و اختلالات شناختی کامل یا ابهام ذهنی بودند که ناشی از استفاده از شیمی درمانی بود.

نتایج این تحقیق در 12 آوریل 2013 در یک مجله پژوهشی منتشر شد. تقریبا همه این شرکت کننده ها بهبود یافته و زندگی عادی خود بازگشتند. این نتایج بسیار هیجان انگیز هستند، اما پشت اعداد به دست آمده این واقعیت وجود دارد که این سیستم به افراد مبتلا به اختلال شناختی کمک می کند.

حدود 70 درصد بیمارانی که تحت درمان سرطان قرار گرفتند، عوارض جانبی را تجربه کردند که عبارتند از: اختلال در عملکرد شناختی، اختلال در حافظه، از دست دادن روانی کلام و یا افزایش اضطراب و افسردگی. علت بروز PCCI شناخته شده نیست، اما مغزهای شیمی درمانی شده تبدیل به موضوع مهمی در جامعه پزشکی شده اند.

سیستم نوروفیدبک مورد استفاده در این بررسی تغییری نکرد و مناطق عصبی خاصی را برای حل مشکل به وجود آمده هدف قرار نداد، بلکه برنامه نوروفیدبک با استفاده از منابع طبیعی در خود مغز و بدون توجه به علت هر مشکل به حل مشکلات و اختلالات به وجود آمده پرداخت. در نتیجه نوروفیدبک می تواند در طیف گسترده تری، فراتر از مشکلات مغزی استفاده شود.

23 شرکت کننده این تحقیق خانم های 43 تا 70 ساله بودند که همه آنها دچار سرطان پستان شده بودند. این افراد به مدت 10 هفته و هر هفته دو بار در جلسات بیوفیدبک / نوروفیدبک شرکت می کردند. در این مدت تغییر در کیفیت خواب، عملکرد شناختی و سطح انرژی کنترل و ثبت شدند. در انتهای بررسی محققان دریافتند که 21 نفر از 23 شرکت کننده به نوعی حالت معکوس در اختلالات شناختی خود تجربه کردند.

منبع:

http://www.prweb.com/releases/neurofeedbacktraining/forchemobrain/prweb10682237.htm

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *