تاثیر شرایط روابط اجتماعی بر روی چهره افراد

عروسک

 

اگر دقت کرده باشید در فیلم ها این موضوع زیاد به تصویر کشیده شده است که افرادی که ، سالها دور از محیط های اجتماعی بوده اند علاوه بر مشکلات روحی و روانی برایشان ایجاد میشود بلکه در چهره انها نیز تاثیر گذاشته میشود.

 

کاترین پاور محقق این مطالعه از دانشگاه هاروارد در بوستون می گوید:

انسان ذاتا موجدی اجتماعی بوده و قطع ارتباط اجتماعی میتواند احساسات وی را نیز تحت تاثیر قرار دهد و چهره وی را موجودی بی جان نمایش دهد.

وی می گوید” انسان به خاطر اجتماعی بودن و انگیزه درونی اش ، نیاز به توجه و ارتباط با دیگران دارد و تاثیر این انگیزه های اجتماعی در یکی از مهمترین جنبه های اساسی وی ، یعنی صورت، نمود پیدا میکند.
این مطالعه بر روی 30 دانش اموز انجام شده و از انها خواسته شده تا با دیدن چهره های زن و مرد هیجانات خودشان را گزارش کنند.
محققان دریافتند که دانش آموزانی که نمرات بالاتری در ارتباطات اجتماعی گرفتند کمتر در چهره افراد و ویژه گی های انسانی تحریک پذیری و بی جانی را حس کردند.

این مطالعه نشان داد که افرادی که دارای روابط اجتماعی قوی هستند بیشتر صورت ها شاداب و زنده تر و جان دارتری را نسبت به افراد ی که روابط اجتماعی ضعیف تری دارند نشان میدهند.

 

منبع:

medicalnewstoday

 

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ، روانشناس و نوروتراپیست

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x