تاثیر رسانه های اجتماعی در ترک سیگار

تاثیر رسانه های اجتماعی در ترک سیگار

یک مطالعه جدید نشان داده است که رسانه های اجتماعی ممکن است کمک به ترک سیگار در افراد سیگاری کند و در آنها تاثیرگذار باشد.

این یافته در پاسخ به نظر سنجی از 252 وب سایت های سلامت محور دریافت شده است.محققان این تحقیق در یافته اند که افراد سیگاری با عضویت در سایت های اجتماعی مبتنی بر سلامت به خاطر همدلی و ارتباطات اجتماعی که در این سایت ها دارند راحت تر می توانند سیگار خود را ترک کرده و حتی دوره های طولانی تری را هم می توانند پرهیز کنند.

رسانه های اجتماعی در ترک سیگار
اعتیاد به اینترنت

علت ترک این افراد با عضویت در این وب سایت ها استفاده از پرسشنامه های آنلاین انجام شده بود، به خاطر حمایتهای عاطفی و اجتماعی که در این سایتها انجام گرفته شده بود و حس اعتماد به نفس را در آنها تقویت کرده بودند و تشویق میشدند و با تبادل اطلاعات این افراد بهتر توانسته اند که سیگار خود را ترک کنند.

یک کارشناس بهداشت نیز بیان کرده است که شبکه های اجتماعی بسیار قوی می توانند به حمایت اجتماعی از این افراد بپردازند و نقش بسیار مهمی را ترک این افراد بر عهده دارند چرا که آنها هستند که میتوانند در این افراد ایجاد انگیزه کنند.

منبع

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x