تاثیرات تلفن های همراه هوشمند بر مغز انسان

 فعالیت های تکراری و حرکات انگشتان مغز می توانند مغز را تحریک کنند!!

فعالیت های تکراری و حرکات انگشتان مغز می توانند مغز را تحریک کنند!!

آموزش و یادگیری از  طریق توجه و تقویت محرک ها می تواند در ناحیه وابسته به قشر مغز تغییراتی ایجاد کند که در مقابل عملکرد بینشی و ادراکی آنها را بهبود می بخشد.  سال گذشته مطالعاتی بر روی بیماران سکته مغزی با درجات مختلفی از معولیت های حسی و آسیب های عصبی صورت گرفت. سپس افراد مورد آزمایش به طور منظم در جلسات آموزشی سوهشی جنبشی (وابسته به واكنش جنبشي در اثر تحريك عصبي ) شرکت کردند، جایی که بیماران می بایست به کمک دستان و حس لامسه اشیاء، تفاوت دمایی، بافت ها و غیره را از یکدیگر تشخیص دهند. پس از انجام تمرین های آموزشی، از مغز بیماران اسکن گرفته شده و مشاهدات از تصاویر اسکن مغزها نشان می دهد هر دو گروه از بیماران از نظر ساختار عصبی بازسامانی پیدا کرده بودند.

امید است که یافته های بدست آمده از مطالعات فوق الذکر به درمان بیمارانی که از آسیب های مغزی رنج می برند، کمک کند. محققان، درمانگرها و فیزیوتراپ ها می بایست برنامه های توانبخشی فیزیکی ابداع کنند که علاوه بر ذهن آنها، دستان را نیز به حرکات درآورد و حرکت دستان موجبات فعالیت های سوهشی جنبشی نواحی وابسته به قشر مخ (لايه ى بروني ماده ى خاكسترى ) را فراهم می آورد که در نتیجه آن ساختار مغزی بیمار بازسازمانی پیدا کرده و کیفیت زندگی افراد از نظر عملکرد ذهنی و جمسی بهبود پیدا می کند.

 حرکت انگشتان

یافته های مطالعات متعدد دیگر نیز نشان می دهد که انجام کارهای مکرر با انگشتان شکل پذیری قشر مغز را افزایش می دهد. برای مثال افراد نابینا و موسیقی دانان نابینایی که تنها به حس لامسه خود متکی هستند، میزان فعالیت سوهشی جنبشی  نواحی وابسته به قشر مخ (لايه ى بروني ماده ى خاكسترى ) آنها چند برابر بیشتر از افراد عادی و سالم است و عواملی چون شکستن دست یا موارد دیگر که موجب می شود فرد برای مدتی توانایی استفاده از دست خود را نداشته باشد، میزان فعالیت مغز آنها تا حد زیادی کاهش پیدا کرد.

تمامی این موارد ذکر شد تا بدین نتیجه برسیم که هر چه افراد از گوشی های هوشمند خود بیشتر استفاده می کنند، فعالیتهای مغزی و ذهنی آنها نیز افزایش پیدا می کند.

منبع:

http://brainblogger.com

نگارنده: حدیث بختیاری

[divider]

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x