بی خوابی؛ تعریف،علل و درمان

بی خوابی

بی خوابی به عنوان اشکال در شروع یا حفظ خواب تعریف می شود . بیخوابی می تواند عنوان مشکل در به خواب رفتن ( بی خوابی اولیه ) ، یا بیدار شدن از خواب در طول شب یا بیدار شدن از خواب صبح خیلی زود ( زودتر از زمان برنامه ریزی شده ) خودش را نشان دهد.

بسته به مدت زمان این مشکل می تواند به انواع بی خوابی حاد (کمتر از 4 هفته) ، تحت حاد (بین 4 هفته و 6 ماه) و مزمن (بیش از 6 ماه ) تقسیم بندی شود.

تشخیص و درمان اختلالات خواب به دلیل تشابه زیاد با برخی اختلالات روانپزشکی و سایر بیماریهای طبی ،توسط متخصص آشنا به اختلالات خواب صورت می گیرد.

شایع ترین شکایات بی خوابی عبارتند از خواب آلودگی روزانه، تمرکز ضعیف و کاهش توانایی فعالیت در طول روز

علل شایع بی خوابی عبارتند از استرس، اختلالات روانی مانند اضطراب یا افسردگی، بی خوابی در ارتباط با اختلالات  ریتم شبانه روزی و برخی از داروها.

از داروها برای درمان کوتاه مدت بی خوابی استفاده می شود، با این حال باید از  درمان دارویی برای مدت طولانی اجتناب شود،درمان بی خوابی مزمن با استفاده از روش های دیگر، از جمله درمان رفتاری شناختی ویژه اختلال خواب یا بیوفیدبک و روش های خاص نوروسایکولوژیکال صورت می گیرد (کلیه درمان های غیردارویی و دارویی بی خوابی در کلینیک آلومینا در دسترس است).

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  مدیر دپارتمان مغز و اعصاب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما

5 1 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
2 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
م ف

مدت ها بود که اصلا نمی توانستم بخوابم بخصوص شب هایی که صبح باید می رفتم سر کار با مراجعه به دکتر و تست قرصهای مختلف ونلا فاکسین 75وترازودن50 بهتر جواب داد و خوابم بهتر شد بعد از مدتی ونلا را قطع کردم اما حدود دو سال است که ترازودن را مصرف می کنم خواب خیلی خوبی ندارم اما بهتر از قبل است مصرف طولانی این قرص چه عوارضی دارد؟و در صورت باردار شدن می توانم مصرف آن را ادامه دهم ؟به شدت از قطع این قرص وبرگشت بی خوابی هراس دارم لطفا مرا راهنمایی بفرمایید

2
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x